ZERO WASTE SCHOOL

Освітній діджитал-проєкт, покликаний запровадити культуру сортування відходів у школах та громадах і популяризувати екодружній спосіб життя.

Контекст

Ми живемо в екологічний борг вже з 1970 року — це означає, що люди використовують більше ресурсів Землі, ніж вона може поновити за рік. Цьогоріч в Україні день екологічного боргу настав 24 липня. Тобто, якби увесь світ залишав би такий екологічний слід як українці, то для виживання потрібно було б дві такі планети. Але планета у нас одна, потрібно діяти вже зараз. 

Місія проєкту сприяти розвитку місцевих громад у малих містах та селах шляхом через проєктний підхід. Важливою складовою проєкту є поширення культуру сортування відходів та екологічного використання ресурсів.  

Програма

Під час проєкту учасники/ці: 

- дізнаються про сортування відходів, принципи 5R та екодружній спосіб життя;

- складуть план реалізації власного проєкту;

- навчаться взаємодіяти всередині місцевих громад, вести перемовини та домовлятися, опанують шляхи вирішення складних ситуацій, які можуть виникнути під час реалізації проєкту, та методи ефективної комунікації;

- навчаться прогнозувати ризики та комунікувати зі зацікавленими сторонами та ЗМІ;

- дізнаються, як залучати фінансування для розвитку громад;

- познайомляться з відомими громадськими активістами/ками, які розкажуть, як долати перешкоди, що траплятимуться на шляху;

Хто може взяти участь?

Учні/учениці та вчителі/вчительки, які прагнуть розвинути свою громаду та популяризувати екодружній спосіб життя.

Формат

У 2021 році проєкт пройде у діджитал-форматі на платформі Impactum.

Таймлайн

25.11-25.12 - старт проєкту, проходження навчання на платформі Impactum, реалізація локальних проєктів; 

26.12 - завершення проєкту.

Досягнення проєкту

4 рік команда фонду втілює проєкт 

225 шкіл стали учасницями проєкту

1175 підлітків, вчителів/ок та директорів/ок взяли участь у «Zero Waste School»

208 локальних проєктів у своїх громадах реалізували учасники

88828 людей доєднались до локальних екоініціатив, які втілили учасники

В межах проєкту Klitschko Foundation та Фундація Кока-Кола створили онлайн-курс Екоакадемія. Його учасниками стали понад 14 000 людей з усієї України. Більше про Екоакадемію тут: bit.ly/Екоакадемія

Відгуки

Северин, учень, учасник проєкту у 2020 році: «Я став ініціатором подачі анкети на цей проєкт від закладу, де навчаюся. У школі мою ідею підтримали, і ось команда Класичної гімназія при ЛНУ імені Івана Франка стала учасницею «Zero Waste School» в онлайн-форматі. До дистанційного формату я спочатку ставився скептично, але в результаті дуже задоволений, бо дізнався багато корисного з проєкту. Особливо запам'яталася лекція про Цілі сталого розвитку. Також учаснику дуже сподобалась лекція про фандрейзинг. Протягом двох місяців навчання ми спланували власні локальні екоініціативи і восени втілили їх в життя. Після участі у проєкті «Zero Waste School» я загорівся втілити власну екомрію реалізувати глобальний екопроєкт, який би допоміг навчити людей не смітити, а поводитись з відходами правильно».

Ольга Демченко, учителька, учасниця проєкту у 2019 році, тренерка проєкту у 2020 році: «Подати заявку на участь у проєкті нас підштовхнуло прагнення дізнатись, як перейти від народження ідеї до її реалізації. Разом з тим, я мала потаємну мрію — знайти кошти на телевізор, щоб показувати дітям презентації та відео. Сповнені амбіцій та надзвичайного бажання ми, зібрали команду, записали відео та подали анкету. А вже через тиждень отримали повідомлення, що нас обрали для участі в проєкті. Радість була безмежною! Завдяки таким проєктам ми сформували висновок, яким хочемо поділитися: стукайте і вам відкриють, творіть зміни та вони перетворяться на результат на очах. Все починається із маленького першого кроку».

Ванда Івасюк, директорка, учасниця проєкту у 2019 році: «На проєкті ми довели передусім самим собі, що є частинкою Європи. Приємно, що наша участь дала поштовх для цілого міста: люди почали менше смітити, зважаючи на нашу просвітницьку роботу. Мерія поставила контейнери по місту. Звісно, що є куди рости. Адже відповідальне ставлення до довкілля — це тривала системна праця, а не формальний заклик перед черговим суботником. Ми ж власним прикладом робимо свій внесок у збереження природи».

Вероніка, учасниця онлайн-курсу Екоакадемія: «Через курс я дізналася про тонкощі сортування відходів, про які раніше не здогадувалася. Знання, звісно, застосовую на практиці! Оскільки, в моїй школі є сортувальні баки, то я сортую і поширюю культуру сортування відходів і серед інших. Ось до прикладу, не так давно я пояснювала 5-класникам найелементарніші правила сортування. Як тільки з'явилася Екоакадемія, то одразу ж порадила її своїм близьким друзям, бо дехто готується переїжджати за кордон, а там знання про сортування відходів є не те, що актуальними, а надзвичайно необхідними.Я вірю, що вже наступного року ком’юніті тих, хто опікується довкіллям збільшиться, а Екоакадемія лише буде цьому сприяти!»

Партнер

Контакти 

У разі виникнення питань звертайтесь до менеджера проєкту «Zero Waste School» Василя Теремти за електронною поштою [email protected] або пишіть у наші соцмережі в Instagram (@klitschkofoundation) та Facebook (www.facebook.com/KlitschkoFoundation/).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

ПОСИЛКА УСПІХУ

Освітній онлайн-проєкт для вчителів та вчительок фізичного виховання, який навчить методів ефективного викладання та допоможе залучити учнів і учениць до активного способу життя, занять спортом як в школі, так і поза її ...

Детальніше про проект