ZERO WASTE SCHOOL

Триденний тренінг для учнів та вчителів, покликаний запровадити культуру сортування відходів в своїх школах та громадах. Восени випускники програми влаштовують Zero Waste Day у своїх громадах.

Згідно з соціологічним дослідженням “Молодь України 2018”, проведеним GfK Ukraine, лише 1,3% молоді хоча б іноді беруть участь у громадських ініціативах та суспільному житті. Така невтішна статистика –  результат відсутності відповідних навичок, знань та зневіри у тому,  що їхні дії можуть вирішити соціальні, економічні та політичні проблеми. Керуючись Цілями Сталого Розвитку ООН, ми прагнемо забезпечити молодь знаннями, необхідними для впровадження змін і розвитку громад.

Разом із партнером Coca-Cola Foundation та компанією Coca-Cola, ми підтримуємо їхню глобальну ціль “Світ без відходів” (World Without Waste). Тому започатковуємо проект Zero Waste School, який навчить школярів та вчителів через неформальне навчання впровадити культуру сортування відходів у своїй школі, громаді, а згодом і  у світі. Програма проекту допоможе учасникам зрозуміти важливість їхньої участі у громадському житті та співпраці всередині громади.

Програма складається з кількох етапів:

 1. Під час тренінгу Active Citizens команди навчаться взаємодіяти всередині місцевих громад, вести перемовини та домовлятися, опанують шляхи вирішення складних ситуацій та методи комунікацій.
 2. Пройдуть практичний семінар із управління проектами, складуть план реалізації власного проекту, навчаться прогнозувати ризики, комунікувати зі стейкхолдерами та ЗМІ.
 3. Дізнаються, як залучати фінансування для розвитку громад.
 4. Познайомляться з відомими громадськими активістами, які розкажуть, як долати перешкоди, що траплятимуться на шляху. Також на них чекають зустрічі з лідерами думок зі сфери екології, які поділяться професійним досвідом.

Після повернення з першої частини проекту “Zero Waste School” учасники проведуть дводенний тренінг для школярів, батьків та шкільного персоналу, де навчать їх правильному сортуванню сміття.

Восени учасники організують громадський проект Zero Waste Day, до якого залучать всіх мешканців свого населеного пункту. Перший день буде присвячений обміну ідеями з еко-активістами, спікерами з різних сфер задля сталого розвитку громади. На другий день громада об’єднається заради однієї мети – зробити своє місто чи село чистим. Опісля проведуть зважування вторинної сировини, щоб всі жителі побачили силу зміни, яку вони можуть зробити, одного разу приєднавшись до ініціативи.

Інформаційна компанія #ZWSUkraine

Завантажити постери

 

Хто може взяти участь?

Школа або навчальний заклад, де навчається мінімум 200 учнів.

Навчальний заклад формує команду, яка складається з директора школи, одного вчителя та 3 школярів (2 дівчини та 1 хлопця або 2 хлопців й 1 дівчини 8 та 10 класів). Директор активно взаємодіє та підтримує учнів у їхньому напрямку змінити або вирішити проблему. Вчитель – друг,  гідний приклад для школярів і заохочує їх до активної громадської діяльності. Учні вже є активними представниками шкільного самоврядування або мають намір ними стати, схильні працювати у команді та проявляти ініціативу.

Дати проекту:

 • 8 лютого - 4 березня 2019 року  - реєстрація у системі my.klitschkofoundation.org.  Заповніть усі поля та запишіть відеозвернення з презентацією своєї команди тривалістю до 1 хвилини за допомогою будь-якого пристрою (телефон/веб-камера/фотоапарат);

     Прослідкуйте, щоб ваша відео-візитівка не була у відкритому доступі, а переглянути його можна було тільки за посиланням. Для цього   перед тим, як завантажувати відео, потрібно змінити налаштування “Відкритий доступ” на “Доступ за посиланням”. 

 • 7 березня - оголошення 100 шкіл-переможниць, які візьмуть участь у проекті;
 • Програма проекту передбачає чотири заїзди для 100 шкіл. Кожна школа дізнається дату свого заїзду через емейл розсилку.
 • Травень - червень - проведення школами освітніх тренінгів, спрямованих на сортування сміття для навчальних закладів;
 • 1 - 27 вересня - всі школи-учасниці проекту організують Zero Waste Day у своїй громаді.

 

Відбір шкіл-переможців відбуватиметься за наступними критеріями:

 • Повнота відповідей у системі my.klitschkofoundation.org та наявність відео;
 • Чітка мотивація школи реалізовувати зміни у місцевій громаді та впливати на її життя;
 • Сформована команда та її вмотивованість реалізувати проект;
 • Відповідність команди до вимог програми проекту;
 • Готовність провести тренінги для громади;
 • Разом реалізувати Zero Waste Day своїй школі та громаді.

 Контакти менеджера проекту:

 Василь Теремта +380987091996

 v.teremta@klitschkofoundation.org

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

КЛИЧ ДРУЗІВ - ГРАЙМО РАЗОМ!

Конкурс серед загальноосвітніх шкіл на встановлення спортивного майданчику. Проект об’єднує місцеві громади та популяризує активний та здоровий спосіб життя.

 • 201 майданчик встановлено
 • 145 міст та сіл взяли участь
 • 15 505 заявок на участь у проекті
Детальніше про проект