ZERO WASTE SCHOOL

Триденний проєкт для учнів, вчителів та директорів, покликаний запровадити культуру сортування відходів у школах та громадах. Випускники програми влаштовують навчальні екопрограми для жителів своїх міст та сіл

В Україні переробляється лише 5% усіх відходів. Цьому є дві причини: немає необхідної інфраструктури і культури сортування відходів у населення. Молодь не вірить, що може змінити ситуацію зі сміттям в Україні та світі своїми зусиллями. Згідно з соціологічним дослідженням «Молодь України 2018», проведеним GfK Ukraine лише 1,3% молоді хоча б іноді беруть участь у громадських ініціативах. 

Для нового покоління екологія вже стала трендом, вони усвідомлюють важливість зміни ставлення до природних ресурсів, але не завжди знають, як це правильно робити. Саме підлітки стали ранніми послідовниками наших ідей. Аби знання поширювались по усій школі, а пізніше і за її межами, до участі у проєкті ми також запрошуємо їхніх вчителів та директорів шкіл.

Програма

Програма складається з кількох етапів:

- під час тренінгу “Active Citizens” команди навчаться взаємодіяти всередині місцевих громад, вести перемовини та домовлятися, опанують шляхи вирішення складних ситуацій та методи комунікацій;

- дізнаються про сортування та екодружній спосіб життя;

- пройдуть практичний семінар із управління проєктами, складуть план реалізації власного проєкту, навчаться прогнозувати ризики, комунікувати зі зацікавленими сторонами та ЗМІ;

- дізнаються, як залучати фінансування для розвитку громад;

- познайомляться з відомими громадськими активістами, які розкажуть, як долати перешкоди, що траплятимуться на шляху. Також на них чекають зустрічі з лідерами думок зі сфери екології, які поділяться професійним досвідом.

Після повернення з першої частини проєкту “Zero Waste School” учасники проведуть дводенний тренінг для школярів, батьків та шкільного персоналу, де навчать їх правильному сортуванню відходів.

У травні учасники організують громадський проєкт “Zero Waste Day”, до якого залучать всіх мешканців свого населеного пункту. Перший день буде присвячений обміну ідеями з екоактивістами, спікерами з різних сфер задля сталого розвитку громади. На другий день громада об’єднається заради однієї мети – зробити своє місто чи село чистим, провівши толоку. Опісля громада зважить зібрану вторинну сировину, щоб всі жителі побачили силу зміни, яку вони можуть зробити, одного разу приєднавшись до ініціативи.

Інформаційна компанія #ZWSUkraine

Завантажити постери

Умови відбору

До участі запрошуємо навчальні заклади, де навчається мінімум 200 учнів. Навчальний заклад формує команду, яка складається з директора школи, одного вчителя та 2 школярів (1 дівчина і 1 хлопець 9-10 класів). Директор активно взаємодіє та підтримує учнів у їхньому напрямку змінити або вирішити проблему. Вчитель, гідний приклад для школярів, заохочує їх до активної громадської діяльності. Учні вже є активними представниками шкільного самоврядування або мають намір ними стати, люблять працювати у команді та проявляти ініціативу.

Переможців конкурсу ми оберемо за наступними критеріями:

- повнота відповідей у системі my.klitschkofoundation.org та наявність відео;

- чітка мотивація школи реалізовувати зміни у місцевій громаді та впливати на її життя;

- сформована команда та її вмотивованість реалізувати проєкт;

- відповідність команди до вимог проєкту.

Учасники попередніх наборів “Zero Waste School” не можуть брати участь у проєкті.

Обов’язковою умовою участі є проведення локального проєкту “Zero Waste Day” у своєму селі чи місті. Під час його реалізації випускники застосовують отримані знання та навички на практиці. Так жителі регіонів мають можливість долучитися до неформальної освіти.

Дати проведення проєкту

Реєстрація

До 21 лютого зареєструйтесь на my.klitschkofoundation.org

  1. Заповніть свій профіль у системі;
  2. Оберіть проєкт “Zero Waste School”;
  3. Дайте відповідь на усі питання анкети;
  4. Зніміть відеопрезентацію своєї команди з усіма її членами до 1 хвилини з будь-якого пристрою (телефону/вебкамери/фотоапарата). Надайте посилання на нього з YouTube;
  5. Прослідкуйте, щоб відеовізитівка не була у відкритому доступі, а переглянути його можна було тільки за посиланням. Для цього перед тим, як завантажувати відео, потрібно змінити налаштування «Відкритий доступ» на «Доступ за посиланням».

Фінал

75 шкіл-переможниць отримають email-лист 26 лютого. Програма проєкту передбачає три заїзди. Кожна школа дізнається дату свого заїзду через email-розсилку.

Час проведення проєкту: 

1 заїзд - 31.03-02.04

2 заїзд - 03-05.04

3 заїзд - 6-8.04

Локальні проєкти:

Квітень – після проєкту команди проводять освітні тренінги, на яких навчать свої школи сортуванню відходів;

Травень – всі школи-учасниці проєкту організовують “Zero Waste Day” у своїх громадах.

Партнер

Партнерами проєкту є Coca-Cola Foundation та компанія Coca-Cola.

Контакти менеджера 

Якщо у тебе виникли запитання - телефонуй з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 19:00 за номером +380444928005. Запитуй менеджера “Zero Waste School” Василя Теремту. Звертайся за електронною адресою [email protected] або пиши у наші соціальні мережі в Instagram (@klitschkofoundation) та Facebook (www.facebook.com/KlitschkoFoundation)

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

ПОСИЛКА УСПІХУ

Тренінг для вчителів фізичної культури, який навчить методів ефективного викладання та допоможе залучити учнів до активного способу життя, занять спортом як в школі, так і поза її межами

Детальніше про проект