Safe lesson

Освітній проєкт для вчителів шкіл, який має на меті допомогти шкільному середовище стати стійкішим та адаптуватись до умов війни

Контекст

За даними Міністерства освіти і науки України, росія знищила 424 і пошкодила 2621 школи в Україні. Це приблизно 20% усіх шкіл України. Крім цього, за даними ООН, з початку війни в Україні загинуло 433 дітей. Ці цифри постійно зростають через щоденні ракетно-артилерійські обстріли цивільних об’єктів з боку російських військ. Школи часто стають мішенями для російських ракет. Це великий удар по перспективах розвитку дітей. Війна також має сильний негативний психологічний вплив на дітей. Gradus Research опублікував дослідження про життя українських дітей під час війни. 75% батьків стверджують, що у їхніх дітей спостерігаються симптоми психічної травми – «емоційна гойдалка», коли настрій швидко і без зовнішніх причин змінюється від дуже хорошого до вкрай поганого і навпаки. Також кожна п'ята дитина має порушення сну, а кожна десята - знижене бажання спілкуватися, кошмарні сни, втрату пам'яті. 

Місія проєкту 

Створення безпечного середовища в школі для допомоги дітям повернутися до звичного життя в умовах війни.

Формат проєкту

Проєкт відбуватиметься 2 дні в офлайн форматі. 

Таймінг та локація проведення

Тренінги будуть відбуватися впродовж року на місцях в школах — тобто команда Klitschko Foundation сама приїде до вас. Школа лише зобов’язана надати приміщення з укриттям на випадок повітряної тривоги.

Учасники проєкту 

Вчителі, тренери та персонал загальноосвітніх шкіл. Проєкт буде відбуватися в декількох областях України. Точний перелік областей проведення буде опубліковано в лютому. Пріоритет буде надано прифронтовим та прикордонним областям, де отримані навички будуть більш затребувані.

Програма проекту

– Проведення дводенних офлайн тренінгів для 600 вчителів. Перший день тренінгу буде присвячений психологічній підтримці дітей, які постраждали від війни, та як правильно організувати освітній процес. Другий день тренінгу буде присвячений наданню першої домедичної допомоги.

– Також в межах проєкту ми створимо онлайн-курс для вчителів. Там вчителі можуть дізнатись, як надавати психологічну підтримку підліткам та дітям у воєнний час. Курс буде доступний на нашій платформі Impactum для всіх і безкоштовний. 

Взяти участь

Вже зовсім скоро ми відкриємо реєстраційну форму. Як ми зазначали вище, пріоритет буде надано школам, які знаходяться близько до лінії фронту. Однак, ми хочемо детально спланувати логістику та відвідати якомога більше шкіл у різних куточках України. Для цього нам необхідно дізнатись скільки саме шкіл з конкретних населених пунктів прагнуть взяти участь в проєкті. Якщо ви хочете, щоб наша команда приїхала саме до вас, ви можете можете заповнити анкету для попередньої реєстрації. Ми повідомимо вас, коли буде відкриття реєстрації на проєкт. 

Партнери проєкту

Проєкт реалізується за підтримки US Embassy in Ukraine

Контакти

У разі виникнення питань звертайтесь за електронною поштою [email protected] або пишіть у наші соцмережі в Instagram (@klitschkofoundation) та Facebook (www.facebook.com/KlitschkoFoundation/). 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

Safe lesson

Освітній проєкт для вчителів шкіл, який має на меті допомогти шкільному середовище стати стійкішим та адаптуватись до умов війни

Детальніше про проект