За 3 хвилини до Берліна

30 вересня у Києві відбулася міжнародна наукова конференція Falling Walls Lab Kyiv 2017. Втретє регіональний етап в Україні проводить Klitschko Foundation.

У конференції взяли участь 15 фіналістів – студенти, молоді науковці, новатори – чиї проекти охоплюють галузі гуманітарних та точних наук: медицина, агросектор, юриспруденція, культура, освіта, альтернативна енергетика. Їхні ідеї були представлені прототипами та результатами наукових досліджень, деякі з них – вже використовуються у виробництві.

«Бізнес все більше працює зі школярами і студентами, щоб виховувати для себе талановитих співробітників-візіонерів. Проекти, які ми сьогодні побачили - це наше майбутнє. І ми повинні до них прислухатися, дати їм шанс. Україна від цього тільки виграє.» - запевняє Андрій Дулуб, Senior Delivery Manager в ЕPАМ.

Кожен зі спікерів мав 3 хвилини та 3 слайди, щоб презентувати свій проект. Поки журі приймало рішення, на сцені з дискусіями і лекціями про майбутнє виступили провідні українські візіонери, підприємці, футурологи.

«SoftServe підтримує проект з самого початку його заснування в Україні. Ми вражені різноманіттям ідей учасників. Вони вселяють впевненість та показують великий потенціал для майбутнього розвитку ІТ-індустрії та українського суспільства загалом, – коментує Володимир Семенишин, Vice President, Client Success Leader у SoftServe.». 

«Ми тут, щоб побачити, які нові проривні рішення можуть систематично розвивати та змінювати сільське господарство в майбутньому. В української молоді надзвичайний потенціал.” – говорить Максим Йовенко, керівник напрямку розвитку нових маркетингових рішень агропідрозділу Bayer.

 

Кращими проектами цього року стали інновації у сфері фізики та юриспруденції:

Ярослав Гнілицький представив ультрашвидке лазерне наноструктурування поверхні будь-якого матеріалу, і розповів, як його можна застосовувати у сферах енергозберігання, медицини, LED/OLED-дисплеїв та військових технологій. “Сьогодні увесь технологічний світ переходить від мікротехнологій до нанотехнологій. Мій проект уже визнаний у Європі. Я радий, що тепер і в Україні з’явився такий запит.” – поділився враженнями Ярослав.

 

Юрій Заремба представив розумний конструктор документів: “Мій проект має велику місію - змінити юридичну професію у світі. Рутинна робота демотивує. Давайте ми її віддамо машині, а людині дамо змогу творити.” Проект Юрія покликаний знизити вартість юридичних послуг та полегшити доступ до правосуддя завдяки автоматизації.

Переможці Falling Walls Lab Kyiv представлять проекти у Берліні серед ста фіналістів зі всього світу та відвідають SeedStarSummit у Швейцарії.

Щоб народжувалися інновації, потрібні два ключові фактори: умови для розвитку і поштовх. Останнім може стати нова технологія чи фінансова криза. «Для проекту кожна презентація – це щоразу новий поштовх. Якщо ваш продукт дійсно інноваційний, тоді у вас є перевага першого гравця на ринку. Нею варто лише грамотно скористатися.» - підсумував Агахусейн Ахмадов, представник компанії SeedStars у Центральній та Східній Європі.

Захід організувала благодійна організація Klitschko Foundation за підтримки провідних українських компаній: EPAM, SoftServe, Bayer, SeedStars.