Випускний онлайн: як відчули свято вдома випускники проєкту «Стажування 11.0»

Випускний – це день, що завжди згадується з теплом у серці, викликає радість і ностальгію одночасно. А скільки у кожного з нас є цікавих і смішних історій з випускних зі школи, університету, з різноманітних програм та курсів? Ніхто з нас не хотів би проміняти ці всі ейфоричні відчуття на онлайн-випускний. 

Та це єдиний вихід з ситуації, в якій опинився весь світ під час пандемії та карантину. Але, камон, що це за випускний в Zoom і квадратиками-однокласниками? Де ці сльози радості і суму, неймовірні образи випускників і церемонія вручення медалей, грамот, атестатів? 

А що, якщо підключити фантазію, професіоналів і придумати цікавий сценарій заходу, використовуючи діджитал-інструменти? Виявляється, зробити онлайн-випускний, який буде не менш цікавим за офлайновий варіант, реально!

Klitschko Foundation спільно з івент-агенцією S*EVENT реалізував перший онлайн-випускний для учасників одного зі своїх проєктів – «Стажування 11.0».

Учасниками цього проєкту були студенти 2-4 курсів університетів міста Києва. Протягом трьох місяців вони проходили онлайн-стажування у фонді, вивчали проєктний менеджмент, фандрейзинг та комунікації. Наближаючись до завершення проєкту, команда фонду замислилась над тим, як організувати своїм стажерам випускний, адже за 11 стажувань це вже перетворилось у своєрідну традицію! 

 

Діана Муха, менеджерка проєкту «Стажування 11.0»: «Стажери одинадцятого набору заслуговували на справжній випускний. Вони 3 місяці доводили, що здатні долати всі виклики, навіть дистанційно. От і ми вирішили прийняти виклик і реалізувати випускний для стажерів, адже на те ми і fighters! Ми хотіли, щоб кожен стажер відчув силу створеного ним же ком’юніті, щоб вони згадали свої перемоги, виклики і ще більше повірили у себе! Нам було важливо, щоб наші випускники, незважаючи на те, що майже весь шлях пройшли дистанційно, відчули себе частиною Klitschko Foundation. Перед командою S*EVENT  та Klitschko Foundation стояв величезний виклик – реалізувати онлайн-вечір, створити святкову атмосферу та подарувати кожному гостю випускного відчуття ейфорії». Спойлер: усе це вдалось зробити! Але як?

Альона Каменєва, проєктна менеджерка S*EVENT: «Випускний онлайн був новим форматом в історії нашої діяльності, але цей формат дуже схожий на телевізійну зйомку в прямому ефірі, в якiй у нас є досвід. Ми розуміли поставлені перед нами завдання і доклали максимум зусиль для їх реалізації, зібравши команду професіоналів. Найбільшим викликом, на який ми зовсім не могли впливати, був нестабільний інтернет учасників, яких ми підключали до ефіру. Та навіть це – досвід для нас. Тепер ми знаємо особливості та специфіку, якi зможемо відшліфувати у нових онлайн-проєктах. Онлайн-формат – це реалія нашого часу, до неї варто адаптуватись, тому що колишнім світ вже не буде. Україна готова до таких змiн, а ми готові пробувати щось нове та йти в ногу з часом. Святкування випускних онлайн, в першу чергу, безпечно. Наша команда зрозуміла головне: цей формат має право на життя, можемо його зробити класним, цікавим, а головне – безпечним для всіх учасників».

 

А як реалізувався онлайн-випускний? 

Підготовка. 

Готуватись до випускного почали ще за місяць до дня X. Онлайн-брейншторми, підготовка текстів, дизайн-матеріалів. Знайшли фото всіх наборів, смішні відео, пригадували локальні жарти та історії факапів. Зрештою, так і утворився формат випускного. 

Технічне забезпечення. Платформою для події став YouTube, за допомогою програми «vMix» можна було виводити на екран потрібних людей, демонструвати заздалегідь підготовлені відео та транслювали пряме включення ведучої з офісу фонду. Ведучою, до речі, була Аліна Носенко – директорка Klitschko Foundation. 

Сценарій заходу. 

Випускний вечір було поділено на дві частини: офіційна та розважальна. 

В офіційній частині Аліна Носенко розповіла свою історію стажувань, випускники програми «Стажування» попередніх років розказали історії власного успіху, а менеджерки цього проєкту, який вони реалізовували в різні періоди, поділились власними досвідом та враженнями. 

Церемонія нагородження. 

Це був найнеочікуваніший процес. Батькам стажерів ми заздалегідь надіслали посилки з подарунками для церемонії. За командою ведучої батьки одночасно вручили 15 стажерам-випускникам сертифікати, брендовані футболки та інші подарунки.

Це був неймовірний момент, коли стажерів реально охопило відчуття свята! Бо чи можна очікувати на щось подібне, коли ти дивишся пряму трансляцію на YouTube і точно знаєш, що сертифікат в цей момент може прийти максимум лише на електронну пошту.

Після цього вітальне слово стажерам сказав один із засновників фонду – Володимир Кличко: «Сьогодні я хочу побажати вам одного - жити на повну. Не боятись нових можливостей, пробувати щось нове для себе і відкривати нові горизонти для саморозвитку. На стажуванні ви вже почали цей шлях до вдосконалення, а тому дороги назад немає. Тепер лише вперед! Я вірю, що отримані знання та навички не лише не пропадуть, а й покращаться та поповняться новими. Кожен з вас борець. Борець за своє щасливе майбутнє, а тому ніколи не опускайте руки, впевнено йдіть до своєї мети і завжди у серці несіть той девіз, який єднає нас усіх: «Fight for your dream!»

 

Виступ від випускників. 

Стажери ж зі свого боку підготували відео-пісню, яку разом заспівали в Zoom. Кожен стажер висловив слова вдячності та подякував тим, з ким працював 3 місяці. Іван Бутко, випускник проєкту «Стажування 11.0»: «Завдяки таким теплим моментам я повністю занурився в атмосферу випускного. Дуже сподобалась частина з менеджерами проєкту «Стажування» минулих років, бо, слухаючи їх, я отримав неймовірну порцію натхнення! А найнеочікуванішим моментом було вручення сертифікату випускника. Я до останнього думав, що отримаю його згодом».

Онлайн-розваги. 

Розважальна частина стала гарним продовженням випускного. Ведуча оголошувала конкурс, а тим часом заздалегідь учасники, які мали бажання взяти участь, підключались до онлайн-трансляції і виконували завдання. Виявляється читати по губах і грати в Еліас онлайн теж можна!  Активним був і чат трансляції. Там учасники передавали один одному вітання, писали свої враження і приєднувались до конкурсів!  Світлини зі свята.  Але, як же випускний без фото? Щоб зробити спільне фото, стажери протягом випускного робили селфі і викладали його в Instagram зі спеціальним гештегом  #graduationKF. Крім цього, під час прямої трансляції в офісі велася фотозйомка. Тож, без фото ніхто не залишився!  Продовження свята. Про afterparty теж не забули! Після випускного команда фонду та стажери перейшли у Zoom, де вже в неформальній атмосфері продовжили спілкуватися, жартувати та згадувати найемоційніші моменти «Стажування 11.0»!

Аліна Носенко, директорка Klitschko Foundation: «Приймати виклики – це вже спільне хобі тих, хто працює в Klitschko Foundation. Випускний стажерів став ще однією нагодою випробувати свої сили, креатив та реалізувати класний випускний вечір. Протягом кількох тижнів ми активно готували усі матеріали, аби зробити для стажерів та команди фонду справжнє свято. Випускний я провела у двох ролях – як директорка фонду і як ведуча. Пам’ятаю, стою перед камерою, а технічна команда повідомляє, що мені час переходити на іншу локацію. Я їм кажу, супер, перші 5 хвилин уже пройшли, початок начебто хороший. А вони мені: «Аліно, ефір йде вже 45 хвилин». Був такий драйв, що для мене все пройшло ніби за 5 секунд.  На наступний день  переглядала трансляцію, бо у ролі ведучої бачиш лише одну сторону медалі, тож хотілось відчути усі емоції разом зі стажерами. Поєднавши свої зусилля із агенцією S*EVENT, ми справді зробили свято і тепер точно знаємо, що навіть онлайн-випускний реалізувати на високому рівні можливо! Плануємо не зупинятись на досягнутому, бо попереду у нас ще багато проєктів!» Випускний – момент, що буває раз у житті, але такий, що пам’ятається завжди, навіть, якщо це онлайн! Тому вмикайте фантазію і дійте!