Успішне відеоінтерв’ю: 5 лайфхаків

Відеоінтерв’ю новий тренд. Зараз у такому форматі проходить все більше співбесід на роботу, відборів на різні програми та проєкти. На даний момент 47% компаній використовують відеоінтерв'ю, наймаючи людей на роботу.

Така популярність пояснюється тим, що відеоінтерв’ю допомагає якнайкраще розглянути особистість кандидата та скласти цілісну картину про нього. Крім того, у середньому відеоінтерв'ю у 6 разів швидше, ніж інтерв'ю по телефону. Тому це неабияк економить час.

З власного досвіду знаємо пройти відеоінтерв’ю є справою нелегкою. Щоб мати позитивний результат, потрібно знайти трохи часу на підготовку. 

А як підготуватись? Ми зібрали ТОП-5 порад, які допоможуть пройти відеоінтерв’ю впевнено і спокійно!

Порада №1 — Подбайте про обладнання. 

Заздалегідь встановіть платформу, через яку буде проходити відеоінтерв’ю. З’ясуйте усі функції, перевірте якість звуку та зображення. Передбачте проблеми, які можуть виникнути в момент інтерв'ю: може розрядитись ноутбук чи телефон, або домашній інтернет може підвести в найвідповідальніший момент.  Щоб цього не сталося підготуйте запасний варіант для зв’язку, щоб в разі проблеми ви могли швидко відновити відеоінтерв’ю.

Порада №2 —  Зверніть увагу на зображення. 

Пам’ятайте про перше враження. Як тільки вмикається камера, у вас є декілька секунд, щоб скласти позитивну думку про себе. Тож, подбайте про вашу зачіску, одяг. Якщо робите макіяж, то не використовуйте занадто яскраві кольори. 

Крім вас у кадрі є ще задній фон, і зазвичай він багато чого може розповісти. Тому зверніть увагу на те, що стоїть або висить позаду вас. Створіть навколо себе такі умови, за яких ні ваші домашні тваринки, ні члени родини не завадять вашому успішному відеоінтерв’ю. Попросіть їх тримати кулаки за вас в іншій кімнаті і не відволікати вас.

Порада №3 — Підготуйтесь до розмови.

Уявіть себе на місці інтерв’юера. Які б питання ви поставили собі? Складіть список і продумайте відповіді. Можете прорепетирувати ці питання з друзями чи рідними, або перед дзеркалом. Тоді ви відчуватимете себе впевнено і будете готові відповісти на будь-яке запитання. Пам'ятайте про таймінг та влучність відповідей. У вас не буде 10 хвилин на одну відповідь. Тож потренуйте розказувати найважливіше у стислі часові рамки.

Порада №4 — Вгамуйте хвилювання.

У всіх є відволікаючі звички при хвилюванні: стукіт ногою, торкання носа чи поправляння волосся. Це нормально. Але, щоб хвилювання не стало перешкодою, варто знайти “ліки” від цього. На допомогу можуть прийти дихальні вправи, чи розмова з близькою вам людиною. У кожного все це індивідуально. Головне, щоб ви знайшли свій спосіб для заспокоєння, бо це стане вам у нагоді не лише під час відеоінтерв’ю, а й в майбутньому.

Порада №5 — Налаштуйтесь на позитивні емоції.

Посміхайтесь! Посмішка призначена для того, щоб показати, що ви відкрита людина. Але всього має бути в міру, лише так це буде сприйматись щиро і природньо. Ні в якому разі не бійтеся! Не дозвольте страху затьмарити вашу особистість і заблокувати креативність. Уявіть, що ви вже пройшли інтерв’ю і зараз у вас просто дружня розмова.

Обов'язково пройдіть відеоінтерв’ю для вас це новий досвід. Навіть, якщо, на вашу думку, щось буде не ідеально, наступного разу ви точно зробите це впевненіше. 

Тож, прислухайтесь до порад та не забувайте боротись за свої мрії!