Українські школи мають шанс отримати сучасні спортивні майданчики

Фонд Кличко запровадив соціальну ініціативу «Клич друзів – граймо разом» ще у 2005 році, щоб повернути любов до спорту, інтерес до занять фізкультурою та сприяти зміцненню здоров’я дітей шляхом розширення мережі дитячих спортивних майданчиків. Ініціатива відбувається за рахунок гранту Фундації Coca-Cola.

До участі у конкурсі запрошуються усі без винятку українські школи і у великих містах, і у найвіддаленіших селах. Єдина умова – учні та вчителі повинні щиро прагнути до активного та здорового способу життя, проводити спортивні змагання, розвивати той чи інший вид спорту, словом, розуміти значення спорту і фізичної культури для гармонійного розвитку і життєвого успіху.

На десятому році існування проекту «Клич друзів – граймо разом» шанси шкіл перемогти у цьому щорічному конкурсі зросли, адже з нагоди ювілею проекту буде встановлено 20 майданчиків – на п‘ять більше ніж минулого року.

У перший рік впровадження соціальної ініціативи «Клич друзів – граймо разом» у 2005 році було встановлено 10 майданчиків. Наступного року до проекту долучився партнер – Фундація Coca-Cola, й інтенсивність поширення проекту Україною значно зросла. Наразі встановлено 141 майданчик і в останні 2 роки тридцять з них – на пришкільних територіях. Переможцями конкурсу у 2015 році стануть виключно школи, а загальна кількість встановлених майданчиків сягне 161.

Щоб отримати на своєму подвір’ї спортивний комплекс, школам доведеться докласти зусиль – підтвердити серйозність своїх намірів та захистити свій проект. Керівництво навчального закладу або ініціативна група вчителів чи батьків повинні заповнити анкету та подати докази своєї спортивної активності, завантаживши на сайт Фонду Кличко необхідні документи. Треба бути готовим розповісти про спортивне життя учнів, розказати історію про вчителя фізичного виховання чи тренера – того натхненника і лідера, що розвиває спортивне життя у школі; бути готовим показати місце, де б хотіли бачити майданчик у школі.

«За правилами, заявка та інші документи мають бути оформлені дорослими, але не менше ми розраховуємо на активних та завзятих школярів, які вмотивують своїх батьків та вчителів взяти участь у конкурсі»,
– повідомила Аліна Носенко, виконавчий директор Фонду Кличко.

Відсутність спортивної інфраструктури та мотивації є чи не найбільшою перепоною на шляху до занять фізкультурою та популяризації здорового способу життя в Україні. Фонд Кличко на власному досвіді переконався, що скрізь, де були встановлені майданчики, спорт став невід’ємною частиною щоденного дозвілля дітей.

«Розвиток інфраструктури, популяризація здорового способу життя є найважливішим напрямком нашої діяльності. Результати – десятирічна історія проекту, який створив умови для занять фізичною культурою десяткам тисяч дітей по всій Україні»
– сказала Аліна Носенко.

Спільність цілей Фонду та Coca-Cola з розвитку спортивної інфраструктури в Україні сприяють їх довготривалому партнерству.

«Для Coca-Cola подібні проекти, які пропагують здоровий і активний спосіб життя, є пріоритетними. У 115-ти країнах світу Coca-Cola загалом підтримує понад 280 програм фізичної активності. Залучення шкіл до проекту було вдалим рішенням, надало йому нової енергії та впевнило нас у тому, що партнерство із Фондом Кличко у цьому проекті, вибір на користь якого ми зробили 9 років тому, було правильним і перспективним кроком»,
– повідомила директор зі зв’язків з громадськістю компанії «Кока-Кола Україна»Олеся Жулинська.

Окрім доставки майданчика, Фонд проводить всі роботи з його монтажу та налаштування, додає до нього комплект спортивного інвентаря, на згадку про перемогу у конкурсі висаджує каштани у школі та забезпечує веселе і цікаве відкриття майданчика – змагання, на яких дарує безліч подарунків юним чемпіонам! А на одне з відкриттів завітає чемпіон світу з боксу та засновник фонду Володимир Кличко – це стане незабутнім сюрпризом для однієї зі шкіл-переможниць.

Конкурс триває з 5 березня до 5 квітня. Заповнити анкету на участь та ознайомитися з правилами конкурсу можна на сайті http://play.klitschkofoundation.org/.

Фундація Coca-Cola – благодійна організація, заснована 1984 року в США, за допомогою якої Компанія Coca-Cola реалізує свої благодійні проекти у всьому світі. Фундація підтримує ініціативи та програми місцевих громад, які відповідають нагальним суспільним потребам і пріоритетам в таких напрямах: популяризація здорового способу життя, збереження водних ресурсів, переробка вторинної сировини, підтримка освітніх програм. Загалом Фундація Coca-Cola за роки своєї роботи надала понад 300 млн доларів США на благодійні проекти.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

КЛИЧ ДРУЗІВ - ГРАЙМО РАЗОМ!

Конкурс серед загальноосвітніх шкіл на встановлення спортивного майданчику, який об’єднує місцеві громади та популяризує активний та здоровий спосіб життя

  • 201 майданчик встановлено
  • 145 міст та сіл взяли участь
  • 15 505 заявок на участь у проекті
Детальніше про проект