Учасники "Школи успіху" втілили власні проекти

Серед учасників "Школи успіху" усіх років проекту ми оголосили конкурс. Завданням було організувати власний соціально важливий проект. За умовами, автори кращих проектів вирушать у Київ і разом із командою Фонду Кличко працюватимуть над плануванням проектів 2017 року. Тож ми розповідаємо, які ідеї вдалося втілити випускникам "Школи успіху".

Ви вже знайомі з Юлею Каразанфір, яка в рідній Одесі влаштувала благодійний ярмарок. “У день ярмарку ми дуже хвилювалися, але й раділи водночас. Паніка за півгодини до старту й радість наприкінці дня від того, що вдалося зібрати більше, ніж 5 тисяч грн – усе, як буває тоді, коли дебютуєш в якості організатора та менеджера проекту.

Антоніна Закорчемна і Роман Калушка об’єдналися та організували благодійну виставку чорно-білих фотографій «Black and White Project». Свої роботи представили професійні фотографи та аматори з України, США, Англія, Польщі, Німеччини, Грузії. Фотовиставка відбулася 25-28 серпня на фестивалі «Вуличний ринок» у Тернополі, зібрані кошти передали у благодійний фонд «Майбутнє сиріт» на забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дивіться репортаж про виставку.

Олег Ривко у Школі Успіху 2016 презентував проект, ідея якого полягала у тому, щоб розвивати кіно якісними, сучасними фільмами і забути про стару техніку, старі ідеї та переходити на абсолютно новий рівень. “Приїхавши додому я одразу зв’язався з кіностудією FILM.UA, вони відповіли мені і тепер я працюю над написанням синопсису для фільму, щоб подати заявку на розгляд. Попри це, телеканал 1+1 разом з FILM.UA  організували перший фестиваль короткого метру для аматорів «Де кіно», і я пройшов у фінал цього кінофестивалю в номінації «Вебізод» (відео для інтернет перегляду). Я дуже зрадів коли дізнався про це і тепер я ще більше повірив в себе – ця подія стала новою мотивацією для мене.”

Після участі у ШУ-2016 Владу Орлу вдалося вибороти перемогу для своєї школи у конкурсі “Клич друзів - граймо разом”. На території Ізюмської ЗОШ учні посадили більше ніж п'ятдесят саджанців оцтових дерев. “Обираючи рослину для посадки, ми враховували велику життєздатність цього дерева; воно стійке до погодних умов, витримує мороз і посуху, може відростати з найменшого пагінця. Також з іншими учнями школи ми самі спроектували, побудували і насадили клумбу, яка органічно вписалася біля спортивного майданчика.”

Надія Касянчук разом із друзями вигадали проект - квест корисних справ #doitosyo. 1-го числа кожного місяця зареєстровані команди отримували нове завдання, яке повинні були виконати за певну кількість часу. Серед таких вже були організація вуличних читалень, проведення альтернативних екскурсій для туристів, благодійні фотосесії. Після виконання «доручення», команди підготували креативний звіт про свою роботу.

Анастасія Грабовенко організувала благодійну ярмарку "Мені не все одно" на допомогу дітям з дитячого притулку м. Березівки. “Коли ти бачиш, що ніхто в тебе не вірить, починаєш думати як і всі. Так як продукції було не багато, я хотіла зібрати хоча б 500 гривень. А тепер увага, уявіть те відчуття, коли після завершення ярмарки сума складала 2 168 гривень! Це просто неймовірно. Я досі згадую і посміхаюсь. Уся моя команда була просто щаслива!”

Артему Аверіну вдалося відновити заняття з акватлону у своїй секції. Коли тренера звільнили і вже нікому було вести заняття, Артем взявся за пошуки нового тренера, і йому вдалося! “Ми повідомили усіх, хто раніше ходив, і більшість погодилася. В перший день прийшло не багато людей, десь 5-7 людей. Тренування пройшло дуже цікаво, інтенсивно та швидко. Коли прийшов час йти додому, кожному дали завдання запросити хоча б ще одну людину. Зараз секцію відвідують більше 15 спортсменів.”

Євгенія Cоболєва з друзями організувала поїздку до дитячого будинку. “Так як я люблю працювати з дітьми, вирішила спробувати себе в ролі аніматора у Хмельницькому дошкільному дитячому будинку спеціального призначення. Більш того, цією ідеєю мені вдалося запалити ще кількох активістів своєї школи.” Женя запевняє, що на цьому проект не закінчується, а у школі вже оголошений другий збір смаколиків, іграшок та одягу.

Анна Волохова розповіла нам про дебатний клуб «Pericles», який вона курувала під патронатом Всеукраїнської Молодіжної Громадської Організації «Фундація Регіональних Ініціатив». Дві команди по чотири учасники дискутували на тему смертної кари. “Ми почули багато цікавих думок, а запрошена спікер – професіонал в сфері дебатів Валентина Ткаченко – донесла купу цікавої інформації навіть для нас. Виявилося, що у дебатерів є ціла низка жестів, які використовуються під час гри, як-то піднята догори права рука, а ліва на потилиці – цей жест використовується, коли людина хоче задати питання.”

Антоніна Лепкалюк разом з випускицею Школи Успіху 2015 Мариною Лащук створили простір Another Way|Інший шлях, щоб залучити учнів 8-10 до громадської діяльності та неформальної освіти протягом 5 занять. “Завдяки спільним зусиллям тепер наші учні знають що таке волонтерство, який можна отримати досвід та запропонували першу можливість зробити добре діло. Також ми розповіли про такі проекти, як Школа успіху, One Day At Work, літні англомовні табори, Майстерня Сільських Ініціатив. Тепер і вони готові до нових звершень. “

Людмила Мосійчук організувала лекцію для учнів 9-11 класів від волонтера з організації ЛЖВ (Люди, що живуть із ВІЛ). Старшокласники дізналися про  способи зараження та як себе вберегти, про те, чим заразитись неможливо. Спікер закликав усвідомити учнів, що відсутність статевих контактів до шлюбу та вірність під час шлюбу допоможуть знизити ризик зараження до 0.

Валерія Єфіменко провела проект «Здоров’ю дорогу», що був націлений на профілактику сколіозу підлітків. Перед кожним уроком фізкультури вчитель розповідав про те, що ж таке сколіоз, які причини його виникнення у людини та наслідки, які можуть бути спричинені цією хворобою. “Більш того, ми пояснили, що такі вправи, які ми показували на уроці, варто робити не тільки на уроках фізичної культури, а й удома, щоб залишатись здоровими.”

Діана Соболева та Марія Мірошник об’єднали випускників освітніх програм Школа успіху, FLEX, Ukrainian Global Scholars, СACTUS, camp UNITY, GLOW і створили власний освітній проект для підлітків CAMP LIKE(Leadership Individuality Knowledge Enrichment). Дівчата провели 6 лекцій англійською мовою на теми “Human Trafficking”, “Individuality”, “HIV/AIDS”, “Intersectionality”, ”Peer Pressure”, “Self Love”, а їхній захід відвідали блиько 30 підлітків. Дівчат вже запросив провести захід англомовний табір Camp Unity.

Анна Ізмалкова взялась вирішувати проблему профорієнтації підлітків. В рамках проекту ONE DAY AT WORK Анна з командою організовує стажування у Запоріжжі. “Компанія, яка обирає учасників на практику, буде навчати і зробить усе, щоб стажер поринув у робочу атмосферу. Про проект говорять цифри: 300 заявок на стажування, 10 компаній-партнерів, 25 старшокласників та студентів пройшли стажування.” Про проект дівчата розповіли у телеефірі.

Ще одну освітню програму під назвою YOUNG&FREE організував Іван Антонюк у своїй школі в місті Радехові. Школярі слухали лекції від громадських активістів, відвідали міську раду та Центр зайнятості, зустрілися з пластунами, пройшли практичне заняття у місцевому відділку поліції, грали інтелектуальні ігри і навіть вчилися куховарити.

Анна Попова зібрала команду із гримерів, костюмерів, фотографів, моделей, письменників та сценаристів, які відтворюють образи відомих героїв. Разом вони готують постановки і влаштовують свято для жителів міста.

Катерина Сніцар разом із громадою рідного міста створила комунікаційний майданчик. З допомогою “Фонду розвитку ініціативи громад” вони оформлювали документи, надсилали заявки на гранти, планували вигляд майданчику. Та зусилля були варті того, адже проект об’єднав і дорослих, і малих жителів міста.

Андрій Каширський організував безкоштовні курси англійської мови для дітей 1-4 класів. “Спершу я створив групу Вконтакті та логотип проекту, згодом - форму реєстрації для волонтерів-старшокласників. Ми розробили план роботи проекту, де були розписані дії та відповідальні за них волонтери, склали план уроків та домовились про приміщення для проекту. Ми не плануємо зупинятись і хочемо надалі проводити цей проект протягом наступної весни у двох початкових школах нашого міста.”

Якось власник луцького ресторану побачив картину Софії Пеньковської і вирішив замовити й собі у заклад.  Тоді у Софії виникла ідея влаштувати власний бізнес. Вона долучила й інших дітей з Художньої школі, і тепер вони приймають замовлення на картини від місцевих бізнесменів. До їхніх клієнтів вже додався новий торговий центр.

А Данило Матухно захопився маркетингом та бізнес-процесами і узявся розробляти онлайн-платфотму, яка допоможе клієнтам купувати роздрібні товари за оптовою ціною. За його ідеєю, людям буде достатньо замовити товар та почекати, поки знайдуться люди, які теж хочуть його купити. І щойно проект запрацює онлайн, Данило планує відкрити й  “оффлайн-магазин”.

22 активних підлітка реалізували 20 соціально важливих проектів. Приємно читати, що проект “Школа успіху” надихає та мотивує молодих лідерів вчитися самим та поширювати знання, піклуватися про незахищених і облаштовувати цілі міста та села. Кожен із вас заслуговує на ще одну перемогу. Тож чекайте лист-запрошення від команди Фонду Кличко!

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

ШКОЛА УСПІХУ

Освітній онлайн-проєкт про навички 21 століття для підлітків, які хочуть стати змінотворцями у своїх громадах.

  • 10 проєктів вже проведено
  • 1426 дітей взяли участь
  • 313 локальних проєктів проведено
Детальніше про проект