Учасник проєкту «Democracy Hub» ділиться здобутим досвідом

Петро розповів про свій шлях на проєкті, очікування та враження, а також поділився порадами та інсайдами.

Дебати, що змінили життя: історія Петра із Києва

Мене звати Петро, мені 13 років і я з Києва. Я навчаюсь у ліцеї «Інтелект», люблю вивчати історію, психологію і захоплююсь їздою на велосипеді.

Дізнався про «Great Debate Camp» з інстаграм сторінки Klitschko Foundation. Хоча це мій перший дебатний проєкт, я відразу зрозумів, що це хороший шанс прокачати навички ораторської майстерності та володіння англійської мови.

Основною мотивацією подати заявку на «Great Debate Camp» було те, що на початку року я поставив собі ціль cпробувати щось нове та не боятися подаватися на курси такого масштабу. Також перевагою цього проєкту було те, що він проходить влітку, тому є більше часу на додаткове навчання та саморозвиток. Дебатна тема теж видалася цікавою та перспективною для майбутнього моєї кар’єри, тому без вагань я подав анкету.

На етапі інтерв'ю я одразу відчув дружню атмосферу. Мені не було ніяково чи страшно, а навпаки цікаво, яке ж запитання буде наступним. Сподобалося, було різноманіття, а менеджери дійсно були зацікавлені дізнатися більше про кожного з учасників.

Найбільше на «Great Debate Camp» запам'яталися тренувальні ігри, де можна було прокачати свої навички дебатерства. Фінальний дебатний турнір був надзвичайно захоплюючий: запекла боротьба між командами та інтрига, хто ж переможе. Також мені сподобалось, що навіть у такий відповідальний момент менеджери не переставали жартувати, були на позитиві  та «розряджали атмосферу».

Тренувальні ігри в командному плані спочатку були надзвичайно важкими, бо ми не переставали сперечатись чий аргумент кращий, та як саме побудувати наші промови. Проте вже зовсім скоро ми зрозуміли, що потрібно згуртуватися та дослухатися один до одного. А на фінальному турнірі ми в команді відразу знайшли спільну мову і досягли неабияких результатів. «Great Debate Camp» дав мені досвід спілкування з різними людьми, відстоювання своєї думки та вирішення конфліктних ситуацій, без яких у дебатах нікуди.

Я прокачав навички розуміння дебатної гри, швидкого знаходження аргументів і контраргументів у спілкуванні з однолітками та комунікативні навички. Познайомився з багатьма крутецькими людьми на проєкті, які зарядили енергією рухатися вперед!

Я вважаю, що для того, щоб щось покращити, потрібно виходити із зони комфорту та виконувати нові, нестандартні задачі, і саме це відбулося на «Great Debate Camp». Майже ніхто з учасників не брав участь у схожих проєктах англійською мовою, проте ми змогли перебороти себе та подолати мовний бар’єр.  Було мало часу для покращення рівня англійської, але завдяки дебатам ти вдосконалюєш володіння англійською, твій мозок починає працювати якісніше та суттєво збільшується лексичний запас. Після закінчення проєкту я відчув, ніби закінчив інтенсивний курс англійської мови, тому що відразу побачив прогрес у своїх знаннях!

Онлайн-формат є досить складним, адже потрібно було сидіти перед екраном комп'ютера 6 годин кожного дня. Проте я вдячний організаторам та менеджерам проєкту, що не перевтомлювали нас та робили перерви для нашого відновлення. До того ж одним з найважчих днів був турнірним, коли ти розумів, що зараз вирішальний момент, адреналін зашкалює, нереальні емоції! Це була справжня атмосфера конкуренції, бо кожен учасник дійсно хотів стати переможцем.

Я думав, що це буде звичайний дебатний курс про ази ораторського мистецтва, а проєкт виявився захоплюючою подорожжю у світ дебатерства. Надихаючі спікери, неймовірно цікаві лекції та продуктивні тренувальні ігри зробили його незабутнім. «Great Debate Camp» точно перевершив мої очікування!

Я також хотів би взяти участь у «Школі успіху», щоб розвинути навички лідерства та організації проєктів.  Після «Great Debate Camp» є бажання дізнаватися більше про сферу дебатів, тому з нетерпінням чекаю нових проєктів у цьому напрямку. Тепер я точно знаю, що Klitschko Foundation проводить дійсно дуже надихаючі, новітні та професійно організовані проєкти.

Моя ціль на наступний рік — почати волонтерити та допомогати людям. Хочеться ввести у дію навички, здобуті на «Great Debate Camp» та стати більш соціально активним. А також підвищити рівень англійської мови, так як планую поїхати навчатись за кордон.

Мої поради усім українським підліткам: не боятись пробувати щось нове, спілкуватись і знайомитись з людьми різних поглядів, мати ціль, до якої ти хочеш рухатися.