«ProCharity» 2020 розпочато!
04 травня 2020 · 2 хвилини читання

4 травня 2020 стартував онлайн-проєкт «ProCharity» для працівників сфери благодійності, які нещодавно розпочали працювати у благодійних організаціях або заснували їх та потребують знань для збільшення своєї організаційної спроможності.
Ініціаторкою проєкту стала директорка Klitschko Foundation Аліна Носенко, яка навчається на річній міжнародній програмі «Carl Friedrich Goerdeller-Kolleg for Good Governance» від німецької фундації Robert Bosch Stiftung. У межах цієї програми вона реалізовує власний проєкт про добре врядування у сфері благодійних організацій.
Учасниками проєкту стали 35 працівників благодійної сфери з усієї України.
Протягом першого вебінару, який проводила Аліна, учасники на прикладах фонду розглянули характеристики доброго врядування — підзвітність, прозорість, чуйність, рівноправність та інклюзивність, результативність та ефективність, верховенство права, участь та орієнтація на консенсус.
Також Аліна розповіла про принципи доброго врядування і як їх застосувати у своїй діяльності:
1.Зрозумілість цілей, ролей та відповідальностей;
2.Сталий розвиток задля майбутніх поколінь;
3.Можливості для реалізації своєї ролі;
4.Підзвітність за прийняті рішення та вплив;
5.Прозорість і точність інформації.
«Якщо держава, бізнес, благодійні організації і суспільство в цілому будуть керуватися характеристиками та принципами доброго врядування, то наше життя на планеті стане більш ефективним, і зможемо гарантувати сталий розвиток для майбутніх поколінь», — каже Аліна Носенко.
Разом зі спікеркою учасники розглянули Цілі сталого розвитку та їхню важливість втілення в благодійній сфері.
«Необхідно, щоб кожна українська організація, неважливо в якому секторі вона працює, обрала хоча б одну ціль з кожного рівня — біосфера, суспільство, економіка, і втілювала їх у своїй діяльності задля досягнення глобальної мети кращого життя. Тим паче, що у вересні 2019 році Президент підписав указ про Цілі сталого розвитку, і це означає, що наша держава буде прагнути досягнути максимальних показників по усім цілям, а також буде моніторити і звітуватись щороку до 1 березня року, який настає за звітним.
Klitschko Foundation поділяє Цілі сталого розвитку та своїми проєктами робить внесок в їхнє досягнення:
- Ціль 3 — здоров’я та благополуччя;
- Ціль 4 — якісна освіта;
- Ціль 5 — гендерна рівність;
- Ціль 8 — гідні робочі місця й економічне зростання;
- Ціль 11 — сталі міста та громади;
- Ціль 12 — відповідальне споживання та виробництво;
- Ціль 13 — пом'якшення наслідків зміни клімату та партнерство для досягнення цілей.
Саме такий набір цілей допомає нам стратегічно змінювати суспільство та громади», — стверджує Аліна Носенко.
Важливими аспектами, які були розглянуті протягом вебінару, були основні засади ефективної роботи. Вони розглядалися на практичних кейсах фонду, і включають такі складові як законодавство, менеджмент організації, стратегія діяльності та система зовнішніх і внутрішніх комунікацій.
На подальших лекціях та вебінарах, які будуть відбуватися з 4 по 9 травня, учасники зможуть дізнатися більше про проєктний менеджмент, фандрейзинг та комунікації в благодійності.