Debate Camp: як сучасна молодь адаптується до змін в Україні

16 серпня 2024 · 5 хвилин читання

Кожне наступне покоління стикається з усе глибшими та більшими викликами, водночас маючи все більше можливостей для розвитку.

У наш час, коли підлітки вже мають роботу, волонтерські проєкти та прагнуть впливати на своє майбутнє, відмінність між сучасною молоддю та їхніми однолітками з минулого стає очевидною.

Попри війну, українська молодь прагне бути активною і грати важливу роль у демократичній відбудові країни.

За даними опитування, проведеного за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI), 90% української молоді хочуть бачити свою країну повноцінною демократією. Це підкреслює їхню зацікавленість у демократичних процесах і бажання активно брати участь у житті країни.

Проте для того, щоб ця ініціативність і потенціал не залишалися лише на рівні ідей, важливо підсилювати їх можливостями.

Благодійна організація Klitschko Foundation за грантової підтримки Українсько-данського молодіжного дому (Ukrainian-Danish Youth House) відкриває реєстрацію для підлітків 14-17 років з усіх громад України до участі в проєкті Debate Camp, щоб надати сучасним підліткам необхідні інструменти для розвитку та реалізації своїх амбіцій.

Учасники попереднього кемпу вже активно і яскраво реалізують себе. Вони розповіли про свій шлях, про те, як змінилися їхні погляди після участі в проєкті, і які можливості кемп відкрив перед ними.

Інна Немеровець, учасниця попереднього кемпу, зараз працює проєктною менеджеркою молодіжного центру «Нові Крила» у Нововолинську. 

Дівчина проживає в невеликому містечку і жага до цікавих активностей завжди кликали її брати участь у чомусь новому. Вона дізналася про Debate Camp через захід, проведений головою молодіжної ради Волинської області Христиною Словік у молодіжному центрі.

«Я зрозуміла, що це моє! Мені треба!», – згадує Інна.

Перед початком проєкту Інна мала деякі упередження щодо тематики та формату заходу, оскільки раніше не цікавилася політикою і думала, що дебати – це виключно про політику. Проте кемп дав їй можливість зануритися у нові теми та зрозуміти їх важливість.

«Після проєкту я зрозуміла, що хочу більше дізнатися про теми, які ми обговорювали на дебатах: критичне мислення, політичні режими. Також важливим для мене було подивитися на теми з іншого боку, висловити власні думки про все, що знаєш і навіть ще не знаєш. Ми обговорювали навіть колонізацію Марса», – ділиться Інна.

Ефективна комунікація є не менш важливою навичкою. Вміння висловлювати свої думки чітко та переконливо, вести діалог та аргументувати свою позицію – це основи успішної взаємодії з людьми навколо.

Ці навички допомагають підліткам не тільки успішно спілкуватися з однолітками та дорослими, але й активно брати участь у громадському житті, впливати на прийняття рішень та сприяти позитивним змінам у своїх громадах.

Дмитро, учень 11 класу, розповідає, що сам він з міста, яке знаходиться неподалік окупованих територій, закінчує школу у Запоріжжі.

Складнощі, притаманні підліткам, які проживають неподалік лінії фронту, не дають опустити руки, а навпаки, зосереджують на русі на благо країни. Після закінчення дебатного кемпу у рідній області Дмитро розвиває свою активну діяльність у молодіжному патріотичному русі «Байда», бере участь в організації дорадчої ради руху та є членом молодіжної ради міста.

Хлопець переконаний, що участь у дебатах надала не тільки навички відстоювання власної думки, а й інструменти для всебічного розвитку своєї особистості. Зараз Дмитро активно працює у молодіжній раді над організацією фестивалів, Дня Молоді та інших ініціатив.

«Debate Camp надав нові знання для розвʼязання конкретних проблем. Під час спілкування з іншими я можу створювати зручні та комфортні умови для обговорення тих чи інших питань або проблем. Завдяки комфортній комунікації та відстоюванню власних думок народжується багато спільних ідей та задумів для реалізації серед молоді міста», – переконаний Дмитро.

Debate Camp, як проєкт для розвитку молоді, створює сприятливе середовище для навичок спілкування та ефективної комунікації. Юнаки та юнки отримують можливість брати участь у практичних заняттях та отримувати зворотний зв’язок, який допомагає їм вдосконалювати свої здібності.

Одним з найбільших відкриттів для Інни стали люди, яких вона зустріла під час кемпу.

 «Я зрозуміла, що мої однолітки знають так багато та орієнтуються в складних темах, як-от переваги та недоліки різних форм правління або демократичні цінності», – говорить вона. Це дало їй натхнення та мотивацію для подальшого розвитку. 

«Найцінніше, що дав кемп – це знайомства. Активна та освічена молодь з усіх областей України стає своєрідним кластером генерації ідей, направлених на розвиток України. Або думка, що ти знайома зі студенткою Київської Школи Економіки, яка зараз навчається в США. І ти знаєш, що ви познайомилися під час дебатів, отже можна щось круте придумати та реалізувати разом. Це надихає», – зазначає Інна.

Директорка благодійної організації Klitschko Foundation Ангеліна Осадча впевнена, що участь у таких проєктах вкрай сприяє розвитку лідерських якостей та громадянської свідомості у молодого покоління українців, що є важливим кроком на шляху до побудови демократичного суспільства. «Ми прагнемо створити платформу, де молодь може вільно висловлювати свої думки, вчитися слухати інших і знаходити спільні рішення для складних питань. Разом зі стартом реєстрації на новий потік Debate Camp ми віримо, що через такі ініціативи ми зможемо виховати нове покоління відповідальних та обізнаних громадян», – зазначає Ангеліна Осадча.

Debate Camp — це реальний шанс для підлітків зробити свій внесок у майбутнє України, розвинути свої навички, знайти нових друзів, які поділяють власні інтереси та прагнення, і реалізувати свої задуми та проєкти на користь громади. Реєстрація триває до 18 серпня.

 

https://osvita.ua/school/92817/



Інші новини

X 11 (1) Вигравай футболку за донат!
06 грудня 2023 · 1 хвилина читання