"Ген демократії: Наступне покоління зуміє більше за нас", — Ангеліна Осадча
17 вересня 2024 · 1 хвилина читання
Про це у своєму блозі заявила директорка Klitschko Foundation Ангеліна Осадча з нагоди міжнародного дня демократії, що відзначається у світі 15 вересня.
Для нашої держави демократія не лише форма правління, а й одна з базових цінностей, за яку ми боремось. Ми боремось, щоб самостійно обирати як нам жити, що робити та яке майбутнє обирати.
Молоде покоління — найважливіша ланка в цьому процесі. Klitschko Foundation вже 21 рік інвестує в майбутнє України: втілює освітні та спортивні проєкти для молоді.
Що, зі слів Ангеліни Осадчої, важливо знати про молодь зараз:
Чому сучасне покоління молоді прогресивніше за попереднє?
За дослідженнями, проведеними UNDP та Національним інститутом демократії в 2023 році, 95% молодих українців твердо вірять у те, що демократичний шлях — це майбутнє України. Для них демократія — це не просто форма правління, а можливість будувати суспільство рівності, свободи та справедливості.
Незважаючи на постійну загрозу війни, 63% молоді зберігають віру в краще майбутнє. Вони не лише мріють про відновлення країни, але й активно включаються у суспільні процеси. Опитування Міжнародного республіканського інституту свідчить, що більше 40% підлітків вже залучені до громадських ініціатив та/або волонтерської діяльності, що свідчить про їхню готовність бути не просто спостерігачами, а ініціаторами змін.
Який найбільший виклик стоїть перед молодим поколінням саме зараз?
Безумовно, в першу чергу мова про безпекову ситуацію та наслідки війни, як-от знищену інфраструктуру, відключення енергії. Це змушує молодих людей дивитись на Захід – 36% молодих людей віком 16-35 років планують переїхати протягом наступних п’яти років, з них 25% розглядають можливість виїзду за кордон, але переважна більшість з них хочуть повернутися до України після перемоги.
Як Klitschko Foundation підтримує сучасну молодь?
У наших проєктах ми стикаємось з тим, що підлітки часто захоплюються західними моделями демократії, адже це те, що вони бачать через медіа або соціальні мережі. Але важливо, щоб вони розуміли: українська демократія — це про те, як ми будуємо свою державу і суспільство, враховуючи наші виклики та історію.
Тому для нас важливо залучати під проєкти до роботи з молоддю експертів, які мають український контекст, але водночас й міжнародний досвід – наприклад, як втілено це в проєкті Democracy Hub.
Одним із успішних та популярних проєктів серед молоді є Debate Camp — місце, де молодь отримує знання та практичні навички у сфері самопрезентації, дебатування та комунікації. Підлітки вчаться не тільки аргументувати свою думку, але й критично аналізувати інформацію, що є важливим інструментом в умовах дезінформації. Адже сьогоднішня інформаційна війна має не менше значення, ніж військові дії.
До кінця року Klitschko Foundation планує втілити ще 5 проєктів, які по-різному спрямовані на розвиток молоді. Більше про них можна дізнатись у соціальних мережах Klitschko Foundation у Instagram та Facebook.