У Києві завершився міжнародний проєкт «Study Visit»!

З 9 по 13 серпня Klitschko Foundation та Max Sport Iron Man реалізували тренінг для представників спортивних та молодіжних організацій з Польщі, Туреччини, Азербайджану, Греції та Грузії.

Протягом 3 днів 20 учасників та учасниць з різних країн обговорювали тему «Sport projects for children from environments threatened by social exclusion», а також обмінювались своїми знаннями та досвідом. Проєкт відбувався англійською мовою.

Під час проєкту учасники поспілкувались з українськими експертами з різних сфер спорту. Зокрема, разом з фахівцями учасники обговорили такі теми: 

  • проблеми соціальної нерівності в Україні та світі; 
  • дискримінація та соціальна ізоляція; 
  • гендерна рівність в спорті;
  • гомофобія та трансфобія; 
  • булінг і методи його подолання; 
  • різноманітність та інклюзія; 

Крім цього, учасники змогли дізнатися більше про діяльність таких українських організацій, як Klitschko Foundation, Shakhtar Social Foundation, JuniorZ та інші. 

«Вважаю, що учасники програми були активні, адже були цікаві обговорення щодо впливу футбольних соціальних проєктів на суспільство та як формується стратегія розвитку діяльності фонду. Досвід між різними країнами та організаціями є важливим, насамперед. задля вирішення спільних завдань, пошук нових методів до вирішення соціальних проблем, можливість ділитися досвідом та можливість побачити очевидні речі з іншої сторони. Залучення учасників з різних країн є певною диверсифікацією думки, що дає змогу зібрати багато інформації для більш детального аналізу будь-чого, а також розвиває критичне мислення. Впевнений, що такі програми є чудовим початком для зародження нових ідей та інновацій», - каже Нікіта Філіпов, менеджер проєктів Фонду Shakhtar Social.

Боротьба із соціальною ізоляцією має стати головною метою кожної країни світу. На проєкті «Study Visit» учасники дізналися про велику кількість прикладів та практик, щоб продемонструвати, як наслідки соціального відчуження впливають на залученість людей в спорт, а також загалом на їхнє життя. 

Під час перебування у столиці представники спортивних та молодіжних організацій відвідали Музей Кличко, побували на футбольному матчі «Шахтар-Генк» на НСК «Олімпійський», а ще мали екскурсію по Києву. 

«Було дуже приємно зустріти людей з різних країн, які відкриті для спілкування та обміну досвідом. Лекції були спрямовані на дійсно актуальні проблеми сучасного спорту, а саме: рівність, інклюзія та молодіжний спорт взагалі. Боротьба з нагальними проблемами вимагає саме такого волонтерського позакадемічного навчання. Чіткі інструкції та поради від лекторів стануть плодовитим грунтом для розвитку спорту не тільки в Україні, але й у всьому світі» - розповідає Павел Кава, учасник з Польщі.