Цікаве літо з книгами. Поради від наших стажерів

Впевнені, на вашиз полицях є десятки таких порталів, а саме - книг. Якщо ви вважаєте літо не найкращим часом для читання а позакласну літературу маячнею, то ми готові це змінити!

Наші стажери та стажерки вирішили поділитися з вами своїми роздумами на рахунок книг та підготували для вас кілька творів, які закохають у літературний світ.

Насправді, любов до книг у кожного виникала по-різному. Ось як це було у стажерки Ніни: «Любов до читання мені прищеплювали ще з дитинства. В мене була велика домашня бібліотека: мої батьки та старша сестра багато читали, тому й в мене іншого вибору не було. Потім у школі читання стало чимось на рахунок спорту, бо з моїми однокласниками ми змагались хто більше сторінок прочитав за літо, за місяць і тому подібне...» 

Дівчина поділилася, що усвідомлено полюбила книги, читаючи серії «Гаррі Поттер» та «33 нещастя». Та найбільше на стажерку вплинули книги «Квіти для Елджернона» Деніела Кіза та «Пролітаючи над гніздом зозулі» Кена Кізі, а ще воно радить обов’язково прочитати їх кожному підлітку!

 «Ці книги описують такі історії, про які підлітковий розум і не думав. Кожен інтерпретує ці історії по-різному і тому кожен виносить для себе різні уроки. Для мене ці книги дали багато «food for thought» про те, яким складним інструментом є наш мозок, про жорстокість систем, про соціальні структури та різницю між інтелектом та щастям. Я думаю, що ці дві книги допомагають підлітку сформувати деякі особисті принципи по життю, як вони допомогли і мені». 

А ось Михайло любов до книг проявляв не одразу: «В підлітковому віці, я зізняюся читав не багато, певне як і більшість підлітків. Але є книга, яка вплинула на мене тоді дуже сильно «Спогади Шерлока Холмса». Я вважаю, що завдяки ній я і до теперішнього часу всі свої слова і дії розраховую з поглядом на майбутнє, наприклад, як одне слово або вислів вплинуть на мої відносини з тою чи іншою людиною».

А ще хлопець мимоволі поділився цікавим лайфхаком: в дорозі книги читаються набагато краще. Тому беріть собі цей секрет на приміту. А дорогою ви можете почати читати літературу, яку Михайло для вас підготував: «Кожному підлітку я би рекомендував прочитати якомога більше художньої і пригодницької літератури й таких авторів як Жуль Верн, Агата Крісті, Роберт Луїс Стівенсон та інші. Це дійсно захопить кожного і наштовхне на подальше читання книг».

 Для нашої наступної стажерки Уляни читання це окреме хобі. «Люблю вибирати книгу, сидіти і читати, і ще робити нотатки», - ділиться дівчина.

Вона погоджується з думкою, що читати важливо, адже це відкриває нам нові світи, історії і події. Більш того, кожна книга вчить чомусь корсному. А ще ми не забули про поради для вас! Особливе місце в серці Уляни займають дві книги, які вона і радить прочитати:«Клас Пані Чайки» та «Лотерея», написані Малгожатою Пекарською.  Дівчина додає: «Ці книги для підлітків про підлітків. Вони про життя, яке воно є, проблеми, конфлікти, радість і любов. Ці книги можуть стати добрим другом для підлітків, який може підримати в підлітковий, деколи не легкий, період».

Для Даниїла читання це невід’ємна частина його повсякденного академічного і професійного життя. Юнак вважає,що воно поки що є єдиним доступом для отримання великих об’ємів інформації. А ще стажер підготував  цікаву рекомендацію для вас - «The Platform Society» Jose Van Dijck. Даниїл розповідає: «Це інформативна книга для покоління, яке використовує платформи та онлайн сервіси більшість свого часу». 

Кожен із нас такий різний! Але не сумніваємося, що на усіх знайдеться хоча би одна книга, яка легко закохає нас в читання. Після прочитання цієї статті питання «А що почитати?» у вас точно не виникне. Обирайте будь-яку книгу із рекомендацій наших стажерів, поринайте в літературний світ та володійте інформацією. Бо, як ми усі знаємо, хто володіє інформацією, той володіє світом!