Тренінги як спосіб самоосвіти: Роман про досвід у «Democracy Hub»

Роману 17 років, він завершив навчання у ліцеї «Наукова зміна» та готується до вступу в університет. Професійно займається бальними танцями, активно бере участь у конференціях «Модель ООН», був депутатом дитячого парламенту Дарницького району, а місяць тому вдало пройшов тренінг в межах проєкту Democracy Hub «Active Citizenship».

«Проєкт був вкрай корисним для оновлення та розширення моїх знань, отриманих за роки самоосвіти та участі в інших тренінгах. Почути вже знайому інформацію іншими словами — вкрай важливо в моменти ступору, адже це дає змогу переосмислити все, структурувати і почати знову сприймати нову інформацію», — запевняє Роман.

Хлопець запевняє, що його знання у сфері демократії стали набагато глибшими. Нині Роман працює над проєктом, що потребує інвесторів, тож лекція Олександра Бабія про фандрейзинг стала як ніколи у нагоді. 

«Завдяки проєкту я зрозумів, що нашій країні дійсно необхідні активні громадяни, які можуть бути корисними своїй громаді. Принцип «моя хата скраю» не може бути принципом побудови успішного суспільства. Наразі я розумію, що моє майбутнє має бути в Україні, і що саме наше покоління може змінити устрій суспільства, що залишився з радянських часів», — каже Роман.

Хлопець був вражений, наскільки добре були обізнані інші учасники проєкту щодо обговорюваних тем. Дехто вже має власні втілені ініціативи, хтось - певний досвід у веденні бізнесу. Контакт вдалося налагодити ще до початку тренінгів, адже учасники швидко почали знайомитись одне з одним та дізнаватися щось цікаве про кожного в спільному чаті.

«Є гарне японське прислів’я: «Коли говориш про майбутнє, демони сміються». Майбутнє може розвиватися в будь-якому напрямку, і як на мене, важливо просто йти до своєї мрії. Все більше молодих людей стає зацікавленими в будуванні нового майбутнього для нашої країни, бере участь у прийнятті рішень. Наразі існує багато організацій, що забезпечують підтримку молоді у розвитку своїх лідерських навичок та надають можливість реалізувати себе у споріднених із лідерством сферах», — коментує Роман.

Для хлопця дипломатія — щось на кшталт мистецтва. Адже вміння знаходити компроміс, доносити свої думки до інших, чути інших —  все це простір для постійного розвитку та вдосконалення, якому немає межі.

Роман запевняє, що всі ми певним чином пов’язані з розвитком лідерства в Україні та побудовою нового, прогресивного суспільства, яке зможе дати поштовх нашій країні та вести її до успіху.