Стажери Фонду Кличко зустрілися з HR-спеціалістом EPAM

HR-спеціаліст американської IT-компанії EPAM Євгенія Назарчук відкрила стажерам Фонду хитрощі складання резюме та секрети успішної співбесіди

28 квітня 2016 року стажери Фонду Кличко мали можливість послухати практичні рекомендації з працевлаштування від Євгенії Назарчук — HR-спеціаліста американської IT-компанії з розробки програмного забезпечення EPAM. Свого часу Євгенія пройшла довгий професійний шлях від асистента рекрутера до головного HR-спеціаліста. Вона має за плечима якщо не мільйони, то сотні тисяч переглянутих резюме і проведених інтерв’ю та може дати дієві поради тим, хто лише починає свій професійний шлях.

“Зрозумійте, сам пошук роботи — це вже робота. І чим більше ви робитимете спроб, тим менше помилок у вас буде в майбутньому!”,  — переконує Євгенія.

А щоб стажери краще усвідомили, який тернистий шлях проходить їх резюме, перед тим, як стати достатньою підставою для інтерв’ю, рекрутер поділилась власним професійним досвідом: “Коли я беру до рук резюме і бачу там багато дрібного тексту, то мені хочеться відкласти його до кращих часів... HR переглядає їх на день сотнями, і повірте, він хоче отримати максимум інформації від мінімуму тексту. Зробіть ваше CV «user friendly»!”

Однак «перевантаження» тексту — не єдина проблема, з якою стикаються новачки. Євгнія зауважила, що найскладніше на початку професійного шляху виокремити свої конкурентні переваги: “Ви проактивна молодь України. Ви берете участь в соціальних проектах, керуєте масштабними заходами та створюєте нові ініціативи. Скористайтесь цим досвідом для складання резюме! Громадська активність в рази збільшує вашу “собівартість” на ринку випускників ВУЗів!”.

Не менш важливою, за думкою HR-спеціаліста, є наявність декількох резюме: “Коли ви подаєтесь на конкретну посаду, уважно вчитайтесь у вимоги, які ставить компанія до потенційних кандидатів. Рекрутеру наврядчи знадобиться інформація про ваш досвід роботи у кафе, якщо вакансія вимагає знання операційних систем”.

Не дивлячись на дійсно велику кількість перешкод для першопрохідців у пошуці роботи, Євгенія запевнила, що резюме буде стрімко трансформуватися під впливом професійного поступу пошукача. Деякі пункти будуть втрачати актуальність, але з’являтимуться інші, які будуть надавати все більшої і більшої ваги CV.

Коли етап резюме успішно пройдений, залишається найбільш відповідальне випробування — співбесіда. Тут, як говорить Євгенія, важливу роль відіграє перше враження: “Вдягніться відповідно до філософії компанії, вивчіть всю можливу інформацію про неї — це одразу надасть вам впевненості і продемострує щиру зацікавленість. Водночас, жоден рекрутер не оцінить, якщо ви будете сваритись на попереднього роботодавця — нікому не потрібні в компанії скиглі”.

Також HR-спеціаліст порадила не соромитись і цікавитись про результати співбесіди, якщо відповідь змусила себе чекати: “Бували випадки, коли такий дзвінок ставав для його власника щасливим і претендент отримував роботу”.

Однак найбільшим відкриттям для стажерів стала розповідь про існування так званих “стрес-інтерв’ю”: “Вас почнуть навмисно провокувати на емоції, щоб перевірити вашу стресовитривалість. Ця практика зустрічається рідко, але саме на ній більша половина кандидатів і відсіюється...Не зловіться!”

Заключні, але не менш вагомі поради Євгенії стосувались ресурсів пошуку роботи, серед яких чільне місце почав відігравати LinkedIn: “Візьміть собі на озброєння цей ресурс, не соромтесь відправляти запит на рекомендації та підтвердження ваших навичок. HR-спеціалісти великих міжнародних компаній все частіше полюють на своїх “dreem-workers” саме там”.

У підсумку серія лайф-хаків з працевлаштування від HR-a Євгенії Назарчук викликала шквал питань у стажерів. Спеціаліст привідкрила завісу над темою, яка дійсно ніколи не втратить актуальність. Однак мало переконатися в необхідності працювати над своїми першими кроками в пошуці роботи — варто бути постійно в курсі останніх новинок і адаптувати свій конкурентний “багаж” під вимоги часу.

Залишається додати єдине:  Fight for your dream — і отримай роботу, яка тебе варта!