Сміливість — запорука успіху

Дебати — це не тільки про ораторське мистецтво, але й про сміливі рішення і сміливе аргументування власної позиції.

Неоніла - це 15-річна дівчина-підліток з міста Луцьк, випускниця «Great Debate Camp», і ще й учасниця цьогорічної «Школи Успіху». Новий досвід, знання, знайомства та прокачка своїх навичок ось, що змушує її вогники в очах палати. З дитинства захоплюється малювання, пробує себе у веб-дизайні, журналістиці, а ще любить історію і волонтерити.

Знайомство із Klitschko Foundation Неоніла почала ще рік тому, коли вперше взяла участь у локальному проєкті «Обрії майбутнього». Він залишив по собі море позитивних вражень!

«Після участі в проєкті «Обрії майбутнього» я дізналася про фонд більше. А потім була ще локальна «Школа Успіху», онлайн-проєки Democracy Hub:Public Speaking and Debaring, а згодомі «Синергія», та я ніяк не наважувалася взяти участь у проєкті всеукраїнського рівня. Мені було страшно: думала, що я ні в якому випадку не пройду. Проте я зібралася і зрозуміла, що саме час це зробити. «Great Debate Camp» став ще одним онлайн-заходом, у якому я взяла участь».

Дівчина зізнається, що до початку «Great Debate Camp» не мала нічого спільного із дебатами. Ніколи не брала участі в подібному та й взагалі не чула, щоб в Україні чи її рідному місті є щось пов’язане з ними.

«Мені стало відразу цікаво що це таке, тому що дебати  — це щось незвідане для мене, а я люблю пробувати нове. Саме дебатування прокачує навички ораторського мистецтва. Бажаючи стати кращою в цьому, я була впевнена, що я вдосконалю ці свої вміння і стану впевненішою  в тому, що говорю».

Неоніла не приховує, що проєкт виправдав всі її очікування. Ба навіть більше! Він їх перевершив:

«Я  очікувала нових знайомств, нової інформації, нового досвіду… Хотіла дізнатися, що таке дебати і спробувати себе в них. Насправді, зазвичай, очікування все псують, але не цього разу, тому що проєкт перевершив мої сподівання! Було багатецько інформації  — цікавої та корисної. Всі лекції були ідеальні від початку до кінця, а ще мене потішила велика кількість практики і те, що ти одразу можеш застосовувати отриманні знання».

Учасниця радить кожному підлітку спробувати свої сили в «Great Debate Camp», щоб розвинути навички критичного мислення, аналізу, навчитися менше панікувати у стресових ситуаціях.  А ще опанувати навички аргументації, які дуже допомагають при вирішенні конфліктів і будь-яких сварок. Потрібно завжди розвиватися і змінювати світ, починаючи з себе. 

«Варто спробувати, заповнювати всі анкети і навіть не думати про те, що щось не вийде! Робіть помилки, аналізуйте їх і ставайте кращими. Багато читайте, пізнавайте світ, комунікуйте і створюйте комфортне оточення. Просто ризикуйте, йдіть вперед і надихайтеся!» - розповідає Неоніла.