«Skills Elevator»‎ завершено!

Наш пілотний проєкт «Skills Elevator» реалізовано! Як? Інтенсивно, інформативно, емоційно та дуже продуктивно. Більше читайте нижче!

Раніше у фонді ми залучали до волонтерської діяльності у відділ комунікацій студентів, а цьогоріч отримали запити на волонтерство у Klitschko Foundation і від підлітків.

Тож вирішили: проєкту з волонтерства  у сфері комунікацій для підлітків бути! Так виник проєкт «Skills Elevator»‎. 

Проєкт спрямований на розвиток навичок підлітків у сфері комунікацій через волонтерство. 

Учасниками проєкту «Skills Elevator» стали 14 вмотивованих підлітків, які заповнили анкету, а також взяли участь у челенджі #writeforyourdreamKF з написання постів. Теми челенджу були такі: світ через 50 років, нерівність у рівному світі, твоя суперсила, виклики в житті. А ще учасники мали можливість написати пост на вільну тему.  До речі, саме за цим гештегом  #writeforyourdreamKF ви можете знайти їхні пости в Facebook та Instagram!

Протягом 9 днів учасники «Skills Elevator» мали можливість прослухати лекції з таких тем: 

  • «Соціальні мережі» від Марії Паливоди;
  • «Основи копірайтингу» від Ріни Асобіної;
  • «Сторітелінг» від Тетяни Матичак;
  • «Комунікації» від Олени Прокопчук;
  • «Креативність в XXI столітті» від Софії Тарасюк;
  • «Робота з медіа» від Марічки Паплаускайте;
  • «Основи дизайну» від Олени Кузьміної;
  • «Написання статей через сторітелінг» від Любка Дереша;
  • «Фактчекінг» від Анастасії Іванцової;
  • «Можливості в сфері комунікацій» від Дар’ї Чиж.

Від Ріни Асобіної та Тетяни Матичак учасники отримали персональні фідбеки на свої роботи: супровідні листи до резюме та історії з життя. Це допомогло учасникам проаналізувати свої тексти та пропрацювати помилки. Крім цього, спікерки дали свої рекомендації учасникам, тож тепер вони знають які аспекти кожному потрібно вдосконалити.

Враженнями від нашої співпраці у проєкті поділилась одна зі спікерок проєкту — Ріна Асобіна: «Співпраця з Klitschko Foundation в межах проєкту «Skills Elevator» ще раз переконала мене у тому, що проактивній молоді потрібно допомагати. Ми фахівці сьогоднішнього ринку, а школярі і студенти це наша впевненість у завтрашньому дні. Вони наше майбутнє, і від того, як ми підтримаємо молодь, які поради та рекомендації надамо, наскільки позитивно вплинемо на їхні прагнення до отримання професійних навичок власним прикладом, буде залежати, якого рівня фахівці поповнять ринок праці України.

Переконана, що таких ініціатив потрібно створювати якомога більше і ставитися до їхньої організації максимально відповідально. Саме це я і побачила на власні очі, співпрацюючи з Klitschko Foundation».

Крім лекцій, учасники в командах разом працювали над створенням сторінок у соціальних мережах, а також мали індивідуальні завдання. А ще підлітки отримали доступ до величезної кількості корисних ресурсів, а також інструментів, якими учасники можуть користуватись і покращувати свої навички для розвитку — книг, фільмів, сайтів, Telegram-каналів, статей, відео тощо. 

Протягом усього проєкту учасникам допомагали 5 супергероїв-менторів! Вони приходили на поміч учасникам під час командних завдань, а також ділились власним досвідом.

Про менторство у «Skills Elevator» розповів наставник Олексій Каркачов: «Це був мій перший досвід менторства. Минулого разу, під час волонтерства у фонді, я мав нагоду спостерігати і спілкуватись з активними підлітками. Мене вразило їхнє бажання щось створювати і цілеспрямованість. Тому я вирішив, що якщо я можу чимось допомогти у їхньому  розвитку на «Skills Elevator», то варто спробувати. Дуже відповідальною роботою було оцінювати роботи учасників проєкту, навіть дещо стресовою, бо перевіряючи роботи я розумів, що частково від мого рішення залежить участь того чи іншого підлітка в проєкті та його шанси на волонтерство. А це дуже відповідально! Але я вірю, що це було не даремно, і підлітки, що взяли участь у «Skills Elevator», винесли для себе якомога більше інформації, розвинули навички і знайшли корисні знайомства, щоб втілювати свої ідеї в реальність. Тож, дякую всім учасниками, команді менторів та організаторів проєкту».

Нетворікг теж був невід’ємною частиною проєкту! Разом з учасниками ми мали рефлексії, на яких висловлювали свої враження про проєкт, знання, які здобули, мрії та плани на майбутнє. Разом з учасниками ми провели «Вечір історій» — ділились спогадами з власного дитинства, говорили про успіхи, факапи, розповідали про свій досвід і заодно практикували навички зі сторітелінгу!

Одна із учасниць проєкту, Єлизавета, поділилась власними враженнями про «Skills Elevator»: «Проєкт особисто для мене став цінним джерелом інформації. По-перше, мені сподобалося те, що спікери та організатори, крім основного матеріалу, ділилися своїм досвідом і давали практичні поради. По-друге, програма була влучно створена, тому що були і лекції, і індивідуальні завдання, і робота в команді. Завдяки проєкту я змінила свій кругозір на 180°, і тепер сфери журналістики та медіа стали невід'ємною частиною моїх інтересів. Я розвинула в собі навички сторітелінгу та фактчекінгу, адже з цими галузями не була знайома. А ще мені пощастило отримати персональний фідбек від спікерки — Тетяни Матичак. За її порадою хочу створити свій Telegram-канал, в якому будуть розповіді про моє життя або вигадані історії. І одна з мрій, яку хочу втілити, це створити власний проєкт для підлітків про лідерство та психологію, адже, на мою думку, це важливо для підготовки у доросле життя. Тому, вдячна організаторам за натхнення!» 

Серед учасників ми обрали 5 волонтерів на основі їхньої вмотивованості та активності на проєкті. Протягом наступного місяця вони долучаться до комунікаційного відділу фонду і зможуть випробувати свої сили на реальних завданнях!

Про успіхи наших волонтерів слідкуйте на сторінках фонду у Facebook та Instagram!