Шлях до впевненості у собі

Чимало мрій так і не перетворилися на реальність через те, що люди недостатньо вірили в свої сили на шляху до мети. Настя Баланюк, учасниця проекту "Школа успіху" 2018, більше не турбується про те, чи все їй під силу. Адже після того, як організувала Локальну школу успіху для 100 підлітків, вона знає, що тепер їй все по силах. Читайте історію дівчини у статті.

Настя зберегла в закладки веб-сторінку, де повідомляли про набір у «Школу успіху-2018». Кілька днів потерпала від вагань. Найбільше спиняло, що потрібно зняти відеопрезентацію про себе, — з відео вона ще ніколи не працювала. Але зібралася з думками, згадала про друзів, які вміють знімати й монтувати, і попросила допомоги.

Влітку дівчина рушила на «Школу успіху» — навчалася, аби далі передати знання й мотивацію слухачам локальної Школи у рідному містечку Бар на Вінниччині.

Зі «Школи успіху» у Пущі-Водиці Настя повернулася з відчуттями, що їй уже нічого не страшно.

— Раніше вагалася, чи вдало напишу контрольну у школі. Бідкалася: «Ох, чи зможу?». А тепер просто кажу собі: «Так, зможу».

Настя мала провести локальну «Школу успіху». На початку жовтня уперше в житті дівчина організувала подію щонайменше на сотню людей. Запросила місцевих організаторів фестивалів. Волонтери з Корпусу миру поспілкувалися з учасниками англійською. Спікером був навіть мер міста.

Настя дбала, аби в усіх доповідях був посил: тут можливо щось створювати, для успіху не обов’язково жити у мегаполісі і мати мішок грошей.

Нині, по закінченню проекту, дівчину найбільше тішить те, що п’ятьом учасникам проект відгукнувся настільки, що тепер вони долучаються до проектів місцевих організацій.

Сама ж Настя оцінила подію очима організатора.

— Сподобалося у цій ролі. Постійне спілкування з людьми, відчуття відповідальності за все, що відбувається... Під час підготовки жила, здається, лише проектом.

Готуватися ж дівчині допомагали і подружки зі «Школи успіху». З виступами у Бар приїхали школярки з Чернівців і Хмільника.

— Випускники «Школи успіху» — ніби велика сім’я. В яке місто ти б не приїхала, можеш бути впевнена: тут є хтось із «шушників», хто може поспілкуватися з тобою і за потреби допомогти. Можеш розраховувати на підтримку у будь-якому куточку України, — каже Настя.

Тепер Анастасія Баланюк реалізовує нові проекти для молоді у своєму місті й ставить нові цілі у навчанні: ще більше вчить англійську, бо готується до участі в програмі FLEX.

Тим же, хто досі вагається, Настя радить не боятися і не відступати.