Роз’яснення щодо повідомлень у ЗМІ про пожертвування Маттіаса Брюкмана та EWE AG благодійній організації Фонд Кличко

Гамбург, 24 лютого, 2017. У зв’язку з повідомленнями, що з’являються останніми днями про Фонд Кличко та співпрацю з Maecenata Foundation, Володимир Кличко та його брат Віталій, засновники Фонду Кличко, коментують:

"Маттіас Брюкман, який на той момент був головою правління EWE AG, завітав до мене на гала-вечір, влаштований 25 березня 2016 року у Києві, зібрані кошти з якого йшли у Фонд Кличко, і сказав, що проекти фонду дуже вразили його. На той момент ми зібрали вже більше 2,5 мільйонів доларів. Пан Брюкман спонтанно висловив бажання округлити суму пожертвувань до 3 мільйонів доларів і зробити благодійний внесок фонд у розмірі 253 000 євро. Не було жодних умов або забов'язань щодо цього пожертвування. Пан Брюкман зробив цей внесок добровільно та беззастережно. Ця ситуація дуже засмучує мене. М и заснували фонд заради доброї справи, однак серйозність наших намірів тепер ставиться під сумнів через помилки інших.  

Берндт Бенте, виконавчий директор Klitschko Management Group, додає: “Я стояв поруч з Володимир Кличко і також чітко чув щедру пропозицію пана Брюкмана.” 

Процедура, згідно з якою пожертвування від EWE AG надійшло до німецького фонду Maecenata Foundation, є звичною для фондів, що знаходяться за кордоном. 

Бернд Бенте: "Віталій та Володимир Клички через програми створеного ними фонду підтримують дітей і молодь, щоб дати їм поштовх до кращого життя. Понад 1,5 мільйони дітей та молоді отримали можливості для розвитку від фонду за останні 13 років. І те, що зараз добровільне та безумовне благодійне пожертвування намагаються показати в іншому світлі ціною репутації Фонду Кличко та братів Кличків є просто принизливим і ганебним".