Публічні виступи як засіб впливу

Як часто вам доводиться виступати перед публікою? Раз у тиждень чи місяць? Майже ніколи? А тепер уявіть собі того, хто виступає перед різноманітними аудиторіями щодня та ще й по декілька разів. Саме така людина провела тренінг про публічні виступи для наших стажерів — Олександр Зайома — викладач техніки мовлення та ораторської майстерності.

Олександрові відразу вдалося привернути увагу всіх присутніх стажерів. І не тільки завдяки своєму досвіду. «Я люблю  проводити тренінги весело, але не веселитися,» — саме цією фразою і можна описати атмосферу, яка наповнювала кімнату впродовж двох годин.

Чи знаєте ви, що формує враження про нас? Олександр поділився секретом: справа у двох факторах — що і як саме ми говоримо. Більш детально тренер зупинився саме на «як», адже «що» залежить від наших ідей та думок.

Ось кілька корисних порад для покращення того самого «як»:

Звертайте увагу на мовлення і рухи тіла. Слідкуйте, аби жести не були занадто активними, а поза і статура не виказувала  невпевненість. Навіть міміка і те, де ми тримаємо руки можуть допомогти бути переконливим і завоювати прихильність аудиторії. Не забувайте про погляд та зоровий контакт, адже вони сприяють встановленню зв’язку між вами та слухачами.

Чіткість та грамотність власного мовлення — основа  виступу. Інтонація, темп та гучність промови варто підбирати залежно від теми та мети виступу. Не зайвим було б регулярно виконувати вправи для дихання, адже воно впливає на тембр і тональність. 

Другу половину тренінгу стажери практикували свої навички публічних виступів, уже користуючись порадами. Олександр звертав увагу на все:  від виходу в центр до гучності голосу — жодного не відпускав, доки помилки не були виправлені. Навіть така незначна деталь, як положення рук, виявляється, має величезний вплив на враження про нас

Справжнім челенджем для стажерів стали спроби позбутися слів-паразитів. Адже якщо люди не помічають їх, то, вірогідно, можуть взагалі не чути, що саме вони говорять. Важливо постійно контролювати себе, адже лише за допомогою впевненого і грамотного мовлення можна вплинути на людей і змусити їх повірити у вашу справу.

 

Автор статті: Маргарита Бучкова, стажер 8.0

Редактор: Олена Зубова, стажер 8.0