«ProCharity» 2020 розпочато!

4 травня 2020 стартував онлайн-проєкт «ProCharity» для працівників сфери благодійності, які нещодавно розпочали працювати у благодійних організаціях або заснували їх та потребують знань для збільшення своєї організаційної спроможності.

Ініціаторкою проєкту стала директорка Klitschko Foundation Аліна Носенко, яка навчається на річній міжнародній програмі «Carl Friedrich Goerdeller-Kolleg for Good Governance» від німецької фундації Robert Bosch Stiftung. У межах цієї програми вона реалізовує власний проєкт про добре врядування у сфері благодійних організацій.

Учасниками проєкту стали 35 працівників благодійної сфери з усієї України.

Протягом першого вебінару, який проводила Аліна, учасники на прикладах фонду розглянули характеристики доброго врядування підзвітність, прозорість, чуйність, рівноправність та інклюзивність, результативність та ефективність, верховенство права, участь та орієнтація на консенсус.

Також Аліна розповіла про принципи доброго врядування і як їх застосувати у своїй діяльності:

1.Зрозумілість цілей, ролей та відповідальностей;

2.Сталий розвиток задля майбутніх поколінь;

3.Можливості для реалізації своєї ролі;

4.Підзвітність за прийняті рішення та вплив;

5.Прозорість і точність інформації.

«Якщо держава, бізнес, благодійні організації і суспільство в цілому будуть керуватися характеристиками та принципами доброго врядування, то наше життя на планеті стане більш ефективним, і зможемо гарантувати сталий розвиток для майбутніх поколінь», каже Аліна Носенко.

Разом зі спікеркою учасники розглянули Цілі сталого розвитку та їхню важливість втілення в благодійній сфері. 

«Необхідно, щоб кожна українська організація, неважливо в якому секторі вона працює, обрала хоча б одну ціль з кожного рівня біосфера, суспільство, економіка, і втілювала їх у своїй діяльності задля досягнення глобальної мети кращого життя. Тим паче, що у вересні 2019 році Президент підписав указ про Цілі сталого розвитку, і це означає, що наша держава буде прагнути досягнути максимальних показників по усім цілям, а також буде моніторити і звітуватись щороку до 1 березня року, який настає за звітним.

Klitschko Foundation поділяє Цілі сталого розвитку та своїми проєктами робить внесок в їхнє досягнення: 

  • Ціль 3 здоров’я та благополуччя;
  • Ціль 4 якісна освіта;
  • Ціль 5 гендерна рівність; 
  • Ціль 8 гідні робочі місця й економічне зростання;
  • Ціль 11 сталі міста та громади;
  • Ціль 12 відповідальне споживання та виробництво;
  • Ціль 13 пом'якшення наслідків зміни клімату та партнерство для досягнення цілей. 

Саме такий набір цілей допомає нам стратегічно змінювати суспільство та громади», стверджує Аліна Носенко.

Важливими аспектами, які були розглянуті протягом вебінару, були основні засади ефективної роботи. Вони розглядалися на практичних кейсах фонду, і включають такі складові як законодавство, менеджмент організації, стратегія діяльності та система зовнішніх і внутрішніх комунікацій.

На подальших лекціях та вебінарах, які будуть відбуватися з 4 по 9 травня, учасники зможуть дізнатися більше про проєктний менеджмент, фандрейзинг та комунікації в благодійності. 

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

CHARITYPRO

Освітній діджитал-проєкт для представників/ць благодійних та громадських організацій. Проєкт покликаний дати знання та навички, які необхідні для ефективного і прозорого ведення діяльності своєї організації, а також ...

Детальніше про проект