Про стійкість, нові виклики та українських підлітків: інтерв'ю Ангеліни Осадчої

У 2023 рік команда фонду йшла в конкретними планами та цілями. Підготовку почали ще восени минулого року, аби цей рік почати феєрично та переможно. Ось нарешті круті новини - перший проєкт фонду розпочався! Усіма деталями поділилась Ангеліна Осадча, директорка Klitschko Foundation.

Ангеліно, розкажи, чого чекати від фонду у 2023 році?

  • Проєктів, проєктів і ще раз проєктів. Ще восени ми докладали максимум зусиль, аби спланувати всі наші програми, отримали нові гранти, розширили коло наших партнерів. Навіть почали набір учасників заздалегідь!

Розкажи про перший проєкт фонду у 2023 році? 

  • Лютий став місяцем, коли ми запустили School of Resilience. Це освітній проєкт для українських підлітків про навички для втілення змін. Насправді цей проєкт має свою довгу історію, бо в основу закладено відомий проєкту фонду “Школа успіху”, який діяв 11 років. За останній час ми всі переконались, що світ дуже мінливий. Звичні правила, норми, спосіб життя більше не працюють. Потрібно розвивати своє вміння гнучкості, але при цьому бути непохитним у своїх цінностях та вміти розвиватись, приймаючи життєві виклики. Так і прийняли з командою рішення, що “Школа успіху” має трансформуватись, але продовжити свою основну місію: підтримувати українських підлітків.

Що стало місцем проведення проєкту? 

  • Будемо відвертими, нам дуже хотілось наповнити столицю таким вже звичним для нас гамором амбітних підлітків, активних вчителів та ініціативних студентів, як це було раніше. Але, на жаль, ще досі в Україні немає жодного безпечного місця, аби бути на 100% впевненим, що з життями наших учасників точно все буде впорядку. Тому ми намагались всі наші проєкти спланувати закордоном. Зараз бачимо, що це було правильне рішення, бо уявіть лише, в день, коли наші учасників, ментори та команда перетинали кордон, росія випустила по Україні близько 70 ракет! Війна триває, а тому ми завжди враховуємо всі ризики, опрацьовуємо всі сценарії і маємо за пріоритет життя та безпеку. Повертаючись до School of Resilience, то перший проєкт фонд гостинно прийняла Німеччина.

Чому фонду так важливо продовжувати підтримувати та розвивати неформальну освіту для українських підлітків? 

  • Це наш внесок в майбутнє. Наша мрія — бачити Україну розвинутою державою та повноправним членом європейської та світової спільноти. Країною, в якій живуть щасливі та освічені люди. Ми хочемо, аби кожен українець бачив перспективу та розумів, що він може принести користь державі. Для цього потрібно, щоб суспільство постійно розвивалось, було активним і мало прагнення творити свою країну тут і зараз, а не чекати когось, хто зробить це за них. На це направлені всі наші проєкти, щоб дати українцям знання, навички та середовище однодумців. Через 5-10 років ті, кого зараз ми називаємо дітьми, творитимуть нашу країну, будуть її відбудовувати та розвивати. Ми хочемо, щоб це був стрімкий ріст українського суспільства, а тому наша відповідальність зараз підтримувати українську молодь та вчити її приймати будь-які виклики.

Хто підтримує фонд і допомагає? 

  • Оглядаючись назад, ми й самі іноді дивуємось скільки всього втілюємо у фонді. Але проєкти, наші учасники та їхні досягнення — це те, що нас драйвить. Це заряджає такою енергією, що будь-яка перешкода є лише черговим викликом, який ми завжди здатні прийняти. Насправді саме ця енергія об`єднує навколо нас людей, компанії та організації, які готові разом з нами рухатись в одному напрямку та боротися за мрії! До речі, перший в цьому році проєкт School of Resilience ми запустили разом із новими партнерами - SAP Solidarity Fund. Нас також постійно підтримують #Weareallukrainians та багато інших друзів у Німеччині. Це створює синергію такого масштабу, що наші ініціативи не просто роблять значний вплив, а змінюють світ!

                           Підтримай фонд та проєкти