Працівники фонду долучилися до дискусії про технології для розвитку громад

Останнім часом в Україні проводиться багато цікавих заходів та лекцій за участі міжнародних компаній. Нещодавно співробітникам Фонду Кличко випала нагода відвідати публічну дискусію Технології заради розвитку: «Ефективна розбудова спроможних громад в Україні».

Захід був ініційований корпорацією Майкрософт у партнерстві з Ресурсним центром ГУРТ. Даний центр є членом Глобальної мережі TechSoup. Всі партнери мережі є провідними організаціями громадянського суспільства і впроваджують низку програм з розбудови спроможності неприбуткового сектору у своїх країнах.

Метою заходу був пошук нових ефективних моделей співпраці громадських організацій, бізнесу, донорів та влади, в результаті застосування яких спроможні громади зможуть створити оптимальні умови розвитку кожного мешканця. Інна Підлуська, заступник Виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження» розповіла про систему «Дозоrro», яку вони підтримали грантово. Система передбачає створення електронних описів – заявок в електронному форматі – які збирали б інформацію щодо цін на ліки та медичні засоби автоматично та були доступними кожному.

Марина Лебідь, Координаторка ГО «Центр зайнятості вільних людей» заявила, що вважає свою організацію технологічною. Вони отримують величезну кількість заявок щодо працевлаштування від переселенців, ветеранів АТО, інвалідів, а тому необхідно систематизувати усі дані. Марина сприймає їх не лише як інформацію, а як історії людей, які потребують захисту. Також важливою для них є співпраця з бізнесом як основи громадянського суспільства, а бізнес це про ефективність та інновації.

В ролі спікерів виступало й багато інших цікавих та успішних людей. Найбільше запам’яталися виступи генерального директора компанії «Майкрософт Україна» Надії Васильєвої та члена правління Фундації TechSoup Войцеха Рустецькі. Не дивно, що червоною ниткою розповіді представників обидвох організацій є тема «Software donnation». Оговорили також питання кібербезпеки, правильної поведінки в мережі Інтернет, хмарні технології.

На наше питання «Які інструменти варто застосовувати аби вже існуючі технології зробити масовими?» ми отримали однозначну відповідь: Освіта. На думку більшості членів дискусії саме за допомогою освіти Україна повинна впроваджувати нові технології.

Загалом на дискусії були підняті такі питання як технологічна підтримка неприбуткових організацій України, потреби українських неурядових організацій в інформаційно-комунікаційних технологіях,  відставання сільського населення в технічному розвитку, можливості для місцевого самоврядування, підтримка і провадження Центрів адміністративних послуг.

В цілому, захід залишив дуже гарні враження, ми поділилися своїми думками і дізналися погляди передових спеціалістів щодо інноваційних способів залучення технологій в роботу неприбуткових організацій. Питання технологізації є надзвичайно актуальним, потребує значної уваги, а тому недивно, що дискусія зібрала повну аудиторію зацікавлених слухачів.

Фонд Кличко намагається відповідати потребам сучасного світу і максимально залучає у своїй діяльності хмарні технології, соціальні мережі, користується можливостями онлайн-трансляції та перевагами хостингу власного сайту. Такі сучасні технології допомагають нам ефективніше здійснювати планування та реалізацію проектів.