Підсумовуємо результати пілотного проєкту «Teenovation»!

Розробити власну бізнес-ідею «від А до Я» у 15 років? Учасники «Teenovation» це під силу! Більше про пілотний проєкт з підприємництва читайте в цій статті.

Підлітки мають надзвичайний запал та енергію, аби змінювати світ на краще своїми геніальними ідеями! Хто знає, можливо серед них ховається майбутній Білл Гейтс чи Марк Цукерберг із поки нерозкритими талантами. Тож у допомогу приходить 7-денний курс з підприємництва — «Teenovation»!

Проєкт покликаний розвинути знання і навички підлітків про сферу бізнесу та створити всі умови, щоб вони відчули себе справжніми бізнес-лідерами. 

Учасниками стали 10 хлопців та 10 дівчат, об’єднані єдиною метою — втілити свою ініціативу в реальність! І тільки уявіть — це учні 8-10 класів!

Бізнес-моделювання, менеджмент, маркетинг, фінанси, фандрейзинг, лайфхаки з підприємництва — все це не тільки українською, а ще й англійською мовою! За 7 днів учасники долучилися до таких лекцій:

- Тренінг «Active Citizens» від Марії Паливоди;

- «Майстер-клас з дизайн-мислення Stanford Methodology» від Валерії Холієрової;

- «Case Study: Casers.org від ідеації до валідації» від Євгена Урсалова;

- «Бізнес-моделювання та Business Canvas» від Катерини Михалко;

- «Стратегія» від Юлії Алексеєвої;

- «Фандрейзинг в екосистемі стартапів» від Ольги Афанасьєвої;

- «Пітчинг» від Миколи Апетика.

Своїми враженнями поділився Володимир — учасник «Teenovation»:

«Я вирішив взяти участь у проєкті, адже мене цікавить сфера бізнесу і я хотів отримати приклад застосування теоретичних знань на практиці. Лекції були крутезні! Найбільше сподобався виступ Євгена Урсалова. Він неймовірно класна людина, мотиватор, практик та ерудит. Під час участі в «Teenovation» мені допомогли рішучість та готовність до нового. Я зрозумів, чому інвестори вкладають кошти не лише в ідею, а в людей, команду. 

До речі, у нас була найкраща Team! Кожен доповнював один одного, усі привітно ставилися до розбіжності інтересів та залюбки пропонували свої ідеї. Відповідаючи на питання, які нас хвилюють, ми зрозуміли, що маємо спільну цінність — турботу про екологію. Разом у команді ми створили власну бізнес-ідею, яку назвали «Ecosort». Вона полягає у виготовленні баків для сортування та організації вивозу сміття з міст та сіл України. Після «Teenovation» я визначив свій спектр розвитку та замотивувався здійснити щось грандіозне».   

У кінці проєкту кожна команда мала презентувати свою бізнес-ідею перед Аліною Носенко та Євгенієм Урсаловим, які були в ролі журі. Далі — панельна дискусія із представниками успішних бізнес-організацій: Одрі Пі (WiTech), Артемом Лаптєвим (Mavka), Микитою Владикіним (nuka.me) та Георгієм Соколовим (EDUKOHT). А завершення проєкту відзначилось фінальною онлайн-вечіркою від Олексія Сафіна, який грав для нас діджей-сет! 

Ось як розповідає про проєкт одна з організаторок «Teenovation» — Дар’я Малевка: 

«Teenovation» — це проєкт, в який ми вклали душу. Це 20 енергійних підлітків із жагою пізнати новий світ бізнесу та зануритися у власні стартапи; 5 менторів, які успішно ведуть команди, та 3 волонтери, завжди готових допомогти. «Teenovation» — це бізнес-експерти з усього світу, які мотивують, навчають та заряджають. Це відчуття тепла та мокрі очі, коли бачиш віддачу учасників та розумієш, що то було не марно. «Teenovation» — це наче родина! Разом хочеться рости, діяти та покращувати Україну!»  

Дар’я Шепетько, організаторка, також поділилась своїми думками:

«Я неймовірно вражена, як наша ідея, створена в межах стажування у фонді 5 місяців тому, еволюціонувала в реалізований проєкт. Я захоплююсь тим, скільки талановитих професіоналів бізнес-сфери доєдналися до «Teenovation» та до місії в цілому! А ще більше я пишаюсь нашими учасниками, які не боялися виходити із зони комфорту та використовували всі можливості на максимум! Результатом проєкту стали 5 чудових ідей, які мають неабиякий потенціал та можуть сміливо відправлятись у стартап-інкубатори. Я бачу, як наші учасники горять бажанням реалізовувати свої ідеї — і це саме те, чого ми прагнули досягти!» 

Ментори проєкту додали ще більше мотивації та натхнення нашим учасникам. Вони використовували неординарні методи роботи в команді, створювали умови для прояву лідерських якостей, креативили та ділилися своїм досвідом.

Про свою стратегію будування дружньої команди розповів ментор Дмитрій Пронін:

«Під час першої зустрічі з учасниками переді мною стояло завдання створити атмосферу командного духу та об'єднати підлітків в одне ціле. При знайомстві я застосував певний метод і створив кризову ситуацію для команди. Мовляв, не знаю як користуватись інструментом «Team Canvas». Так, учасники змогли проявити свої лідерські якості, а спільна проблема стала індикатором їхньої командності. Метод я позичив в одного офіцера Збройних сил України, коли проходив строкову службу. В один момент моя команда настільки здружилася, що основним завданням для мене стала підтримка більше їхнього емоційного стану, ніж покрокове ведення їх «за руку» до мети. Мою менторську роль я бачив у двох функціях — допомагати і підтримувати. Вважаю, що я з цим впорався».

Ми вже чекаємо моменту, коли будуть повідомляти імена наших учасників у списках «Найуспішніших бізнесменів» за версією Forbes. Впевнені, це буде дуже-дуже скоро!