Оновлена Черкаська ДЮСШ функціонує на всі 100%

Ремонтні роботи завершені! Півтори роки кропіткої праці разом з партнерами – компанією Caparol та німецьким фондом Ein Herz für Kinder (“Серце дітям”) принесли свої плоди.

За 15 років чимало компаній розділили наше бачення майбутнього України. Ми відповідально ставимося до вибору наших партнерів. Спільні цінності - ключовий фактор у їх відборі.

Не так давно, в серпні 2015 року, залучившись співпрацею з компанією Caparol, за підтримки німецького фонду Ein Herz für Kinder (“Серце дітям”) ми почали втілювати в життя масштабний проект фонду - “Старт до успіху”. В рамках програми вже 7 років фонд проводить реконструкцію дитячо-юнацьких спортивних шкіл та оновлює їхню технічну базу. Ми впевнені: юні спортсмени варті робити перші кроки до олімпійських висот, тренуючись в комфортних умовах. Загалом проект охопив 4 966 вихованців спортивних шкіл по всіх Україні. Черкаська ДЮСШ “Олімпія” стала одинадцятим об’єктом реконструкції, бюджет якої склав 5 763 424 грн.

Черкаська ДЮСШ має значну базу спортивних досягнень: багаторічну історію перемог, кваліфікований склад тренерів та талановитих вихованців. Це, безперечно, стало допоміжним критерієм під час вибору школи для реконструкції.

Відновлення спортивної школи тривало півтора року. Здається, це досить довгий термін, але цього вимагала будівля площею понад 4 000 м2. Реконструкція могла завершитися й раніше, якби не нові й нові «сюрпризи», що підкидала стара будівля. Дах протікав і гнив, під підлогою роками накопичувалося сміття, а у роздягальнях - грибок, повсюди - старі електричні проводи та щитки. Будівля потребувала заміни комунікацій і сантехніки. Аби отримати якісний результат, ці фактори неможливо було ігнорувати. Паралельно з реконструкцією, школа продовжувала функціонувати, що, звісно, ускладнювало ремонт. Проте зали по черзі відновлювалися, а останні роботи завершилися буквально місяць тому.

Ми хотіли, щоб дизайн був практичний та подобався дітям, адже для них візуальна естетика має особливе значення. Це була перша школа, для відновлення якої ми запросили дизайнера. Так з’явилася «нитка Аріадни». Вона допомагає інтуїтивно орієнтуватися у приміщенні. Тепер діти легко можуть знайти свою секцію, пройти у роздягальну, тренерську. Всього у спортивній школі – 5 залів, в кожному займається окрема група спортсменів і кожен зал має свій колір, до якого дитину веде кольорова стрічка. У блакитному залі займаються спортивні гімнасти; у зеленому грають настільний теніс; жовтий – зал боротьби; червоний - зал боксу та тренажерів; фіолетовий – художньої гімнастики і танців. Такий принцип є не лише функціональним, а й чудово розбавляє сірість типових освітніх чи спортивних приміщень, адже спорт – це енергія життя.

Багато малеч тепер починають свій спортивний шлях у новій, світлій, професійно та сучасно облаштованій школі. «Ми відкрили для себе спорт близько 2-х місяців тому саме у цій ДЮСШ », - розповідає мама 5-літньої Саші, юної гімнастки, - «Художня гімнастика для дитини дуже корисна. Тут вона активно розвивається. До того ж тренери хороші. Саші подобається, а це – головне. Коли є бажання, тоді все вдається.»

Важливою у становленні молодого спортсмена є підтримка наставника. «Насправді наші тренери навчають нас не тільки битися, а й жити. Я дуже вдячний своєму вчителю, Сергію Федоровичу, за всі його настанови», - ділиться Олексій (14 років, секція боротьби). Відчуття підтримки зі сторони тренера - надзвичайно важливе. Командна робота та взаємодопомога стають основами, на яких формується особистість. І не важливо – буде це професійний спортсмен, економіст чи журналіст. Спорт змалечку формує та загартовує і тіло, і дух.

Ефективна благодійність – це гра на перспективу, і у своїй роботі ми завжди керуємося принципом сталого розвитку. Важливо, щоб зали були не лише привабливими візуально, а й екологічними, щоб заняття були не лише веселими, а й безпечними. Тому в ДЮСШ встановлено енергоощадне LED-освітлення, нові вікна та теплосистеми, спортивний інвентар виготовлено з натурального дерева. У приміщеннях, де навчаються чи займаються спортом діти, – це не забаганка, а необхідність. Так само підбирали екологічну фарбу. Тому до партнерства у проекті запросили компанію Caparol. Це той момент, коли компанія та організація зійшлися не просто на ціннісному рівні. Усі корпоративні кольори Klitschko Foundation (а їх чимало) можна знайти у палітрі Caparol.

Вийшло яскраво, весело і безпечно. Кожне тренування спонукає дітей до ще більших досягнень й мотивує їх знову й знову повертатися до занять. Це сповнює оптимізму, додає віри в майбутні спортивні перемоги і успішну Україну. Адже тепер у цій школі живе філософія Klitschko Foundation, чий дух передають яскраві кольори і відповідний девіз на стінах - Fight for your dream.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

СТАРТ ДО УСПІХУ

Програма з реконструкції та підтримки Броварського спортивного фахового коледжу

Детальніше про проект