Онлайн-стажування: досвід студентів

Щоб влаштуватися на роботу, потрібен досвід. А щоб отримати досвід, потрібно знайти роботу. Знайома ситуація для більшості студентів, чи не так? Саме у цей переломний момент життя, коли студент/студентка є у пошуках першого професійного досвіду — на допомогу приходить стажування.

Стажування можуть бути ефективним способом набуття досвіду роботи та початком нетворкінгу у сфері майбутнього працевлаштування. Ми поспілкувалися зі стажерами 2021 року Аліною, Марією і Анастасією та дізналися про їхній досвід онлайн-стажування, враження та поради майбутнім стажерам. 

«Я проходила стажування протягом 6 місяців у польському стартапі Addepto. Компанія займається розробкою штучного інтелекту та аналізом великих даних для різних сфер. Я обрала відділ продажу оскільки мене цікавить спілкування з клієнтами, можливість бути в процесі зацікавлення потенційних клієнтів та аналіз ринку», каже Марія, студентка Міжнародного Університету ЛСС у Литві. 

Анастасія, стажерка Klitschko Foundation весняного потоку, ділиться, що стажувалася у Coca-Cola HBC на програмі «Coke Online» та щотижня розглядала інший напрям: PR, HR, маркетинг, аналітику та фінанси.

«Найбільше сподобався тиждень, пов’язаний із аналітикою, адже це була нова для мене сфера і розібратись із нею було надзвичайно цікаво. А ще саме тоді я мала змогу бути лідером команди, тож отримала дуже крутий досвід», — стверджує Анастасія.

Аліна, студентка Стокгольмської Школи Економіки у Ризі, розповідає про свій досвід стажування у комунікаційному відділі Klitschko Foundation цьогоріч та каже, що обрала цю організацію через спільні цінності, цікаві проєкти та благодійну діяльність фонду. Це, до речі, перше стажування дівчини.

«Можу сказати, що хвилювалася з моменту подачі до першого інтерв’ю. Проте, як тільки почалася співбесіда, хвилювання зникло, адже менеджерки налаштували всіх на  комфортний та спокійний лад», розповідає Аліна.

Дівчина розповідає, що їй доручають різноманітну, але однаково цікаву роботу. Вона пише тексти для соцмереж, перекладає, шукає шляхи для зв’язків з партнерами. Навантаження помірне, як справжня part-time job. Аліна наголошує, що стажування допомогло їй налагодити баланс роботи та персонального життя, так як задачі можна виконувати в зручний для себе час. 

Марія, натомість, ділиться, що до її обов’язків входило тестування програм для пошуку контактних даних потенційних клієнтів, створення бази клієнтів відповідно до регіону та сфери діяльності та ведення сторінки компанії в Linkedin. 

«Було дуже легко спілкуватися з командою, так як менеджер був студентом магістратури і розумів, що потрібно розподіляти навантаження в залежності від моєї зайнятості в університеті. Перед тим, як виконувати якесь завдання у мене був тренінг, де пояснювалось як треба робити, і в будь-який час я могла зв’язатись з командою через Slack для обговорення запитань», каже Марія.

Аліна каже, що її найулюбленішим завданням у Klitschko Foundation є гра «Бінго», яке спрямоване на прокачування професійних навичок шляхом виконання різноманітних завдань кожного тижня (пройти спонтанне інтерв’ю з членом команди, податися на будь-яку вакансію та пройти етапи відбору і т.д.).

«На початку стажування перетиналося з останніми тижнями навчання та сесією. Це було досить складно, але менеджерки поставились до цього з розумінням та змістили дедлайни для того, щоб я успішно впоралася з усім», говорить Аліна.

Анастасія погоджується, що найбільші складнощі виникали тоді, коли лекції випадали в один час із навчанням в університеті. На щастя, лекції були доступні й у записі, але тоді не вистачало можливості поставити питання спікерам.

«Онлайн-стажування — це дуже доступний варіант отримати професійний досвід. Компанії можуть запросити більше стажерів, а стажери — зацікавитись компанією із вищою ймовірністю, адже від цього досвіду їх відділяє лише екран ноутбуку, а не десятки чи сотні кілометрів», каже Анастасія

Дівчата впевнені, що якщо є можливість стажування обов’язково скористайся нею. Час завжди знайдеться, варто тільки справді захотіти , адже стажування —  чудова можливість випробувати свої практичні вміння та зрозуміти чи саме ця галузь тобі до душі.

«Пробуйте, це надзвичайно цікаво та корисно! Ніколи не бійтеся зробити крок у  неправильному напрямку, адже це може відкрити для вас новий захопливий світ та привести до омріяної кар’єри», стверджує Аліна.

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

DREAMSHIP

3-місячне стажування, яке надає професійний досвід і розуміння кар’єрних перспектив в Україні для українських студентів, що навчаються за кордоном.

Детальніше про проект