Олександр Савсуненко поділився враженнями від виступу у Берліні

Олександр Савсуненко, засновник компанії «Titanovo» презентував свої розробки в сфері генетики і біоінформатики, засновані на індивідуальних генетичних даних на Falling Walls Venture Kyiv 2016 та став переможцем національного відбору. Тепер Сашко ділиться своїми спогадами і висновками після поїздки на фінал міжнародної наукової конференції Falling Walls Venture 2016 в Берліні.

«За день до виступу була годинна репетиція з професійним оратором. Це було дуже корисно. Ментор сказала мені зробити свою презентацію простішою, зрозумілішою. Вона знімала мене на відео і радила, як краще стояти на сцені, вказувала на помилки, що перешкоджають презентації бути яскравою, змістовною, такою, щоб її запам’ятали. Така критика допомагає вдосконалюватися», - розповідає Олександр про підготовку до конференції. Учасники не знали про доповіді один одного до самого початку конференції, але можливість познайомитися була уже ввечері, після репетиції. «У ніч перед виступом організатори зробили вечірку на даху, на якій були присутні усі учасники Falling Walls Venture Berlin 2016», - згадує Олександр. Також він згадує про щоденні спільні вечері і можливість призначити 30-хвилинне «brain date» людині, з якою у тебе перетинаються сфери наукових інтересів.

Про Falling Walls Venture Berlin 2016 учасник від України згадує так: «Центральна площа Берліна була відведена під конференцію, а на вечірньому відкритті конференції слово взяв сам пан Штайнмайер. Наступного дня виступав Ніл Гершенфелд, засновник лабораторії Bits & Atoms в Массачусетському технологічному університеті, лідер руху FabLab і творець технології репликатора з StarTrek. Практично всі сильні проекти, представлені на конкурсі, підтримувалися великими і респектабельними світовими університетами та були засновані на цілих родинах патентів і фінансуванні стратегічних інвесторів».

«Також участь в Falling Walls Venture Kyiv 2016 дала мені можливість познайомитися з Володимиром Кличком, який представляв мене перед моїм виступом на конкурсі. Мене всі запам'ятали, як учасника, якого оголошував Кличко. При особистому спілкуванні виявилося, що Володимир входить до ради директорів однієї з компаній, яка займається розробками в сфері біотехнологій для спорту. Це дуже близько до того, над чим працюю я», - розповідає про найяскравіші враження від конференції Олександр.


«Фонду Кличко» Олександр порадив залучати різні великі компанії, інкубатори і акселератори для того, щоб вони від свого імені висували винахідників для участі в конференції, як це відбувалося на фіналі Falling Walls Venture 2016 в Берліні.

 «Сьогодні найтрендовіші ідеї не ті, у яких потужне наукове обґрунтування, а перш за все ті, у яких високий рівень соціальної відповідальності та користі», - на завершення нашої розмови Олександр виділяє сьогоднішні наукові тренди, а майбутнім учасникам Falling Walls радить бути наполегливими, сміливими і працьовитими.

Фонд Кличко бажає Олександру професійного зростання та нових звершень. Ми були раді зробити свій внесок у розвиток перспективного українського старт-апу. А в наступному році чекаємо всіх цілеспрямованих молодих підприємців та винахідників, щоб разом йти до нових перемог.

З Олександром спілкувалася Катерина Геселева, стажер Фонду Кличко