Мистецтво планування

10 завдань на день, 100 на тиждень, 1000 за місяць. У цій нелегкій справі нам допоможе тайм-менеджмент. Сьогодні це одна велика наука про грамотне планування і управління своїм часом

Вимушений карантин і наявність великої кількості вільного часу змушують нас більше переглядати контенту в соцмережах. Так, підвищилась кількість активних користувачів в Instagram (на 22%) і TikTok (на 27%) за лютий-березень.

Чому люди рідко досягають своєї мети? Тому що просто хотіти чогось недостатньо. Потрібно ще навчитися планувати свій час і стратегічно мислити. Тоді навіть найбільш амбітні цілі стають можливими. А як навчитись планувати свій час? Ось декілька порад.

1.Візьміть у звичку виписувати ввечері всі завдання на завтра. Ця проста дія допоможе краще висипатися, адже часто причиною безсоння буває те, що ми ввечері перебираємо в пам'яті всі важливі справи;

2.Коли є багато справ, важко зрозуміти, які з них важливіші та які потрібно зробити першими. Завдання, які не термінові, виконати набагато легше. Вони вирішуються швидше та з набагато меншими клопотами, що дозволяє отримати задоволення від їхнього виконання.

Матриця Ейзенхауера допоможе впоратись з напруженням та організувати свій день. Це таблиця, яка поділяється на такі 4 блоки:

Матриця Ейзенхауера

Матриця Ейзенхауера

3. Один з нестандартних методів планування розклеювати стікери. Вони настільки яскраві, що їх буде дуже важко не помітити. Ідеальне місце для них  ноутбук, блокнот або шафа;

4.Незалежно від того, що ви зробили, треба відзначити свій прогрес. Винагородити себе за те, що виконали складне завдання. Це стимулюватиме не відкладати справи у довгий ящик, а виконувати їх вчасно. 

 

Ось застосунки, які допоможуть вам ефективно планувати справи:

Google Календар. Він дозволяє планувати зустрічі, створювати заходи, встановлювати нагадування. Цей застосунок триматиме в одному місці всі ваші задачі, з якими можете поділитись з близькими чи колегами.

 

Trello. Надзвичайно простий та зручний застосунок. У Trello комфортно вести спільні проєкти. Тут усе організовано не у вигляді списків, а в форматі дошок. Також усі завдання можна делегувати, маркувати та ставити спеціальні позначки. 

 

Tick Tick. Зручний для створення списків справ. Дозволяє встановлювати дедлайни та налаштовувати нагадування, заповнювати та керувати своїм розкладом у календарі, ділитися своїми завдання для інших користувачів тощо.

 

Цікаво, як ці поради працюють на практиці? Своїми історіями поділилися стажери фонду:

 

Іван Бутко:

«Я встаю о 7-8 ранку. У мене відразу з’являється декілька додаткових годин. Це не означає спати по 4 години, варто зробити графік сну і дотримуватись його. Також я завжди виписую завдання на аркуш. Саме тоді у мене є точне розуміння того, скільки справ мені  потрібно зробити».

 

Тетяна Виговська:

«Під час карантину та монотоної щоденної роботи допомагає невеличка розрядка  – спорт, телефонна розмова з друзями або чай на свіжому повітрі. Після таких, здавалося б, звичайних речей, з’являються сили та мотивація працювати швидше та ефективніше. Тому таким маленьким «острівкам з відпочинком» точно бути!»

 

Анастасія Стаднік: 

«Перед тим, як приступити до планування, я завжди себе питаю, чому мені треба досягти цього результату. Коли я знаходжу відповідь, то всі завдання знаходять сенс. Виконуючи їх, я відчуваю задоволення від просування вперед, що надає ще більше впевненості».

 

Ми впевнені, що ці поради пришвидшать досягнення поставлених цілей, розвинути навички багатозадачності, планування, активізувати внутрішній потенціал, зробити справи, на які «ніколи не було часу». Проте за списком справ не забувай про рідних, близьких, улюблене хобі та створення приємних сюрпризів для рідних в цьому випадку гармонія з графіками справ буде забезпечена.