Mindfulness: керуй своїм часом та стань ментально стійким

Ми живемо у мінливому світі VUCA - нестабільному, невизначеному, складному і неоднозначному. Стрімкий розвиток технологій сприяє створенню ситуації, у яких ми втрачаємо рахунок часу. А це - надзвичайно цінний ресурс і використовувати його потрібно ефективно. Щоб навчитися бути «тут і зараз», краще відчувати самого себе - читай статтю з порадами та корисними вправами.

З кожним із нас хоча б раз траплялося наступне: фізично ми знаходилися в одному місці, але думками - зовсім в іншому. Для того, щоб уникати таких ситуацій, варто більше дізнатися про mindfulness. Це здатність людини бути повністю присутньою в теперішньому моменті як фізично, так і ментально.

Роксолана Кравчук – засновниця проекту Open Mindfulness, авторка програм з командного та особистого розвитку, поділилася зі стажерами 9.0 знаннями про розвиток емоційного інтелекту, фокус уваги та ментальну стійкість.

Тренування уважності - навичка, яку потрібно розвивати. Адже вона допомагає організму людини адаптуватись до змін, врівноважено поводитись в складних ситуаціях.

У сучасному світі все змінюється. Яскравий приклад інновацій - гаджети, які роблять наше життя простішим і цікавішим. Проте саме вони можуть стати і його «викрадачами». Серед наслідків: інтернет-залежність, синдром FOMO - стах пропустити щось важливе, не зайшовши у соціальні мережі, розфокусованість, мультитаскінг – одночасне виконання декількох справ, що може негативно позначитись на якості виконаної роботи.

 

Роксолана поділилася вправами та лайфхаками, які допоможуть краще зрозуміти самого себе.

  • Для того, щоб визначити, «Які у вас цінності?», протягом двох тижнів записуйте на папірці рішення, які ви приймали та зазначайте, що стало мотивацією для такого вибору. Через деякий час ви помітите, що інколи мотиви повторюються. А певні цінності для вас є пріоритетними.  
  • Щоб бути більш сконцентрованим на завданні, використовуйте додаток Be Focused. Він передбачає такий розподіл часу: 25 хв. ти працюєш, потім – 5 хв. перерви.
  • Вправа «Щоденник вдячності»: протягом трьох тижнів кожного дня  необхідно записувати 3-5 фактів (речей), за які ми вдячні. Але є обов’язкова умова – вони не повинні повторюватись! Навчаємось помічати позитив.  
  • «Ліфтова самопрезентація»: у тебе є 15-20 секунд на те, аби розповісти основну інформацію про себе незнайомій людині, зацікавити її, доки ви їдете в ліфті.
  • І остання, базова вправа, пов’язана з диханням – «Тут і зараз». Через дихання ми можемо «закріпити» себе в теперішньому моменті. Потрібно закрити очі, аби наша увага не розсіювалась, далі – слідкуємо за тим як вдихаємо, і як видихаємо. Якщо нас щось відволікло, стараємось повернути себе у «теперішній» момент і продовжити слідкувати за диханням. Цю вправу рекомендовано виконувати у положенні сидячи, попередньо включивши таймер для обліку часу.

Пам’ятай, працюючи над собою, ти можеш змінити свої звички і навіть життя!