Ми реалізували перший проєкт у 2021 році!

Одну галочку у нашому to do list на цей рік можна поставити, бо ми реалізували проєкт «Football for everyone» для вчителів/ок фізичного виховання та тренерів/ок!

«Football for everyone» — проєкт для вчителів/ок фізичного виховання та тренерів/ок, який покликаний боротися з гомофобією, трансфобією та дискримінацією через спорт та футбол, зокрема.

Проєкт реалізовувався в межах місяця Football v Homophobia Month of Action, який ініційований організаціями Fare Network і Football v Homophobia.

За 9 днів проєкту учасники: 

- з’ясували поняття «гомофобія» та «трансфобія» і поговорили про них як про соціальні явища разом із Михайлиною Скорик, журналісткою та авторкою онлайн-курсу «Як писати про ЛГБТ: курс для журналістів»;

- з’ясували значення «гендерної рівністі», як її досягти разом із Катериною Макаревською, спортивною журналісткою онлайн-видання «Гендер в деталях»;

- прослухали онлайн-лекцію від Лоу Енглфілд, директорки Football v Homophobia на тему «Sport Media LGBT+ та інклюзивні тренерські методики»;

- визначили шляхи та методи боротьби з гомофобією та трансфобією через залучення дітей до спорту та явища дискримінації з психологічної точки зору разом з Марією Гречаник, практикуючою психологинею ГО «Київ Прайд»;

- взяли участь у 3-ох практичних заняттях, на яких вирішували практичні кейси пов’язані із дискримінацією на основі гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації, обговорювали ситуації з власного досвіду, виконували вправи на тему «мова ворожнечі»;

- зустрілись в онлайн-форматі зі спортсменками аматорського жіночого футбольного клубу «NRG» — Інною Дідич та Марією Гончарук, де разом обмінялись досвідом, коли ставали свідками дискримінації в футболі, обговорили історії спортсменок та вплив спорту на їхнє життя, а ще дізнались про методи тренувань для запобігання дискримінації.

Для учасників та учасниць проєкт став можливістю розширити свої знання про виклики, пов’язані з дискримінацією за гендерною ідентичністю та соціальною орієнтацією більше, сформувати власне бачення на ці теми, розібратись у поняттях та створити карту дій для ситуацій, коли хтось стає жертвою дискримінації чи булінгу з боку інших. 

Ще на першому занятті наші учасники зазначали, що ця тема є надзвичайно важливою у суспільстві, але, на жаль, про це мало хто говорить і розуміється на цій тематиці і є ті, хто відчувають себе розгубленими, коли стають свідками дискримінації чи жертвами. 

На останній зустрічі учасники вже висловлювали інші думки, бо стали більш глобально розумітись на тематиці і тепер самі можуть ділитися своїми знаннями з іншими. Ось що кажуть наші учасники після участі у проєкті: 

Аліна Івахненко: «Я вже не вперше беру участь у проєктах Klitschko Foundation, і для мене це завжди море емоцій, цікаві спікери та команда професіоналів своєї справи. Проєкт «Football for everyone» не переставав мене вражати до останньої зустрічі — безперервне навчання, досвід та нові знайомства з однодумцями. Теми, які ми обговорювали, не тільки змусили задуматися, але й де в чому змінити своє ставлення до стереотипів. Я вдячна за можливість взяти участь у проєкті!»

Микола Ніга: «Мені пощастило стати учасником проєкту «Football for everyone». На проєкті завдяки лекціям та практичним заняттям я змінив свій погляд на людей з різною гендерною приналежністю та сексуальною орієнтацію — я навчився розуміти людей, незважаючи на їхні вподобання, хоча раніше мав іншу думку. Для себе із проєкту я зробив такий висновок — ми не маємо права судити людей за те, якими їх створила природа, а маємо усі жити в гармонії і боротись із проявами дискримінації в суспільстві. Цю тему я хочу обговорити разом зі своїми учнями та ученицями. Вірю, що мій локальний проєкт в межах «Football for everyone», стане відправною точкою для цього».

Попереду в учасників та учасниць період реалізації локальних проєктів, які вони мають втілити до 7 березня.

Локальні проєкти заходи, які учасники проєктів Klitschko Foundation організовують у своїх громадах, щоб поділитись досвідом з іншими і на практиці відтренувати та засвоїти отримані на проєкті знання. У проєкті «Football for everyone» локальний проєкт складається з двох частин теоретичної та практичної. Це тренінги, які учасники та учасниці проведуть для своїх учнів та учениць в онлайн- чи офлайн-форматі (в залежності від епідеміологічної ситуації в місцевості).

Практична частина локальних проєктів була продумана спільно з партнером аматорським жіночим футбольним клубом «NRG». Вчитель/ка або тренер/ка, який/ка найкраще виконає практичну частину локального проєкту разом зі своїми вихованцями буде нагороджений/на додатковим призом від АФК «NRG». 

Локальні проєкти наших учасників та учасниць це вагомий крок для українського суспільства, бо разом ми демонструємо, що дискримінація в будь-яких її проявах недопустима. Вчителі/ки та тренери/ки будуть одними з перших, хто підніматиме такі важливі теми серед своїх учнів та учениць, і саме вони через локальні проєкти зможуть вплинути на сприйняття своїх вихованців та вихованок. Тепер, маючи певні навички та знання учасники та учасниці зможуть ефективніше реагувати на прояви дискримінації, зупиняти її та здійснювати превентивні заходи. 

Ми зі свого боку завжди готові підтримати наших учасників і віримо у них все вийде.