Менеджери Фонду Кличко пройшли тренінг від Європейської Ради «Молодіжне портфоліо»

Наталія Другак та Валерія Іжик – випускниці проекту «Стажери 3.0». Отримавши свої сертифікати, дівчата вирішили не поспішати прощатися з Фондом, а тому стали менторами у «Школі Успіху 2016», після чого їх дружба з благодійною організацією переросла у перше місце роботи.

Успіх проектів Фонду Кличко залежить насамперед від людей, які за ними стоять. Робота з дітьми вимагає постійної включеності у всі найновіші тенденції молодіжної культури, тому кожен менеджер проекту – це молода людина, яка як ніхто розуміє молодь і розвивається разом з нею, пропонуючи найкреативніші підходи до розкриття свого потенціалу як в Україні, так і за кордоном.

«На третьому курсі я вперше зацікавилась молодіжною політикою та пройшла базовий курс «Молодіжний працівник», який відбувся у рамках Програми Розвитку ООН у співпраці з Київським молодіжним центром, Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту та Державним інститутом сімейної та молодіжної політики, - згадує Валерія. – Тоді я зрозуміла що молодіжна робота – це вже досить розвинений в Європі професійний напрямок, який має серйозне правове та академічне підгрунтя».

NB: Під молодіжною роботою розуміють знаряддя для особистого розвитку, соціологізації та формування активної громадянської позиції у молодого покоління. Це ключове поняття поєднує роботу «з молоддю», «для молоді» та «силами самої молоді» в соціальному, культурному, освітньому та політичному контекстах. Мета молодіжної роботи – створити такі можливості для молодих людей, щоб вони змогли самі творити власне майбутнє.

NB: Портфоліо молодіжного працівника – це онлайн-інструмент, який допомагає молодіжному працівнику, команді молодіжних працівників або цілій організації, яка замається молодіжною роботою, зрозуміти свої компетенції і зробити їх більш ефективними.

«Насправді, «Портфоліо» має колосальні можливості, адже може стати у нагоді дуже широкому спектру професіоналів: тренерам, молодіжним працівникам, менеджерам молодіжних проектів,  фахівцям, які формують молодіжну політику і всім, хто зацікавлений у підвищенні стандартів якості і загальному визнанню молодіжної роботи» - коментує Валерія.

«Більш того, засновуючись на заповненому «Портфоліо», молодіжний працівник може розробити подальший план розвитку власних компетенцій для досягнення професійних цілей. Його також можна легко роздрукувати та використовувати для засвідчення своїх професійних здобутків», - додає Наталя.

Компетенція – це ключове поняття для «Порт фоліо». Компетенція – це здатність робити будь-що успішно та продуктивно.

NB: В молодіжній роботі компетенція складається з трьох взаємопов’язаних величин: знання, навички та ставлення.

«Якщо всі три умови виконуються у роботі , то молодіжний працівник «на своєму місці». Ці три умови можна накладати на будь-яку іншу роботу, аби оцінити чи займається людина саме тим, що вона робить найкраще. Я особисто вважаю, що розуміння цих трьох взаємопов’язаних величин має плекатись з дитинства, аби кожен займався, як говорив Григорій Сковорода, «сродною працею» - переконана Валерія.

«На тренінгу у Луцьку я побачила 28 небайдужих до молоді людей, які хочуть розвиватись. Україна була обрана як перша країна, де відбувся тренінг «Молодіжне портфоліо». Саме на основі рекомендацій українських тренерів будуть складені рекомендації для молодіжних працівників інших країн Європи. Хочеться виправдати надії наших європейських колег та показати, що інструмент дійсно діє і розвиває кожного, хто хоче професійно розвивати молодь в Україні», - підсумувала Наталя.