Команда Фонду Кличко грає за Європу

У травні представники Фонду Кличко Надія Синиця та Дмитро Крижанівський разом з ФК «Діназ» та ФК «Добро» взяли участь у 56ій міжнародній зустрічі молоді, яка проводиться разом з молодіжним турніром з футболу «Молодь грає за Європу» в місті Остероде, Німеччина. Протягом 10 днів учасники не тільки тренувались та змагались за першість, а й відкривали для себе нову країну та знаходили нових друзів.

Кооперація молодіжних та спортивних спілок, а також ФК «Вестхарц» з міста Остероде, вже протягом двох років запрошують до себе молодих спортсменів. За 55 років існування проекту у ньому взяли участь більше ніж 5000 команд з 30 країн світу. Цього року разом з командами зі різних федеративних земель Німеччини запрошені також команди з Польщі та Чехії, молодіжна організація із Сенегалу та Фонд Кличко з України.

Цей проект став для Фонду Кличко пілотним, адже участь у ньому організація брала вперше. На турнірі команди ФК «Діназ» та ФК «Добро» представляли Україну у двох вікових категоріях Ю-15 та Ю-17, які відповідно посіли 6те та 5те місце. Перше місце у категорії Ю-15 посіла команда FC Westharz (ФК «Вестхарц»), якій вдалось не тільки організувати міжнародний футбольний турнір, а й завоювати перемогу. За призовий кубок у категорії Ю-17 змагались команди TuSpo Petershütte (Спортивна спілка Перерсхюте) та HSC Hannover (Футбольна спілка Ганоовер). Переможний гол для команди TuSpo Petershütte (Спортивна спілка Перерсхюте) забив саме наш гравець, Несененко Ростислав, який вийшов грати на поле за німецьку команду, адже у зв’язку з травмами їм не вистачало гравців. На знак вдячності та поваги тренер команди-переможця особисто вручив кубок турніру авторові вирішального голу. Таким чином наша команда здобула свою особливу перемогу.

 

У 2013 році проект «Молодь грає за Європу» було відзначено Європейською громадянською нагородою Європейського парламенту, адже поряд з першокласним молодіжним турніром з футболу головну роль у цій зустрічі відіграє міжнародний та культурний обмін. Молодь зі всієї Європи не тільки грає у футбол та проводить разом час, а й навчається відкритості, дружбі, повазі та толерантності. А у часи постійних внутрішніх та зовнішніх конфліктів саме молоді люди показують та доводять, що не тільки у Європі, а й у всьому світі можна дружньо та мирно жити.

«Мені дуже подобається те, що у турнірі беруть участь команди з різних країн. Я познайомився вже з багатьма учасниками, які за ці два тижні стали мені близькими друзями. Вони відкрили для мене багато нового та допомогли поглянути на речі з іншого боку. Виявляється, між нами багато спільного, і це не тільки футбол. Я зрозумів, що не важливо з якої ти країни чи якої ти національності, головне – яка ти людина. І якщо ми всі будемо працювати над тим, аби стати кращими, то всі разом ми також зможемо змінити цей світ на краще», гравець ФК «Добро» Іванов Олексій, 15 років.

Щороку турнір офіційно відкривають святковим парадом, який проходить через усе місто та супроводжується місцевим музичним оркестром під звуки гімнів країн-учасників, цього року – й українського. У своїй найкращій формі учасники вітали жителів міста та допомагали оркестру з музичним супроводом: разом співали, танцювали та навіть змагались за право називатись найголоснішою та найактивнішою командою. А в кінці, було вже абсолютно неважливо, хто до якої команди належить, адже парад просто перетворився на святковий фестиваль.

 

На святковому вечері-відкритті турніру цього року учасників привітали офіційні представники міського округу Остероде, парламенту Нижньої Саксонії та Європейського парламенту, а міська школа підготувала святкову розважальну програму.  Найбільше всім запам’ятався виступ групи підтримки та фітнес-аеробіка від спортивних бабусь, а вразив ─ місцевий музичний гурт, який виконував сучасні хіти в інструментальній обробці прямо на балконі над сценою та всіма глядачами.

Окрім футбольного турніру для учасників була підготована інтенсивна програма тренувань від їхніх тренерів-наставників: ранкова зарядка, тренування та дружні матчі, а також програма активного відпочинку. У вільний від футболу час наші спортсмени знайомились з іншими учасниками, змагались у квестах, ходили у похід місцевістю, відвідували аквапарк та проводили вечори у затишній компанії нових друзів.

Погода була не завжди сприятливою, тому довелось грати і в спеку, і в дощ. А по закінченню матчів, у гру вступали тренери, які всі об’єднавшись в одну команду, грали проти місцевих тренерів та навіть місцевої жіночої збірної, якій вони по-чоловічому поступились перемогою. Загалом на турнірі панувала дружня атмосфера, всі насолоджувалися спекотною літньою погодою, німецькими смаколиками, а у вільний час знайомилися та розважались.

«Найбільше мені запам’ятався ігровий день, коли ми мали стрибати на одній нозі з м’ячем, грати у футбольний теніс та забивати гол великим м’ячем у дитячі ворота. Проте найвеселішим був конкурс води, де водою мали облити лише ту команду, яка програла, проте мокрі були всі, навіть тренери, супроводжуючі, організатори та глядачі», гравець ФК «Діназ»» Руденко Микола, 14 років.

Для української молоді проект «Молодь грає за Європу» став чудовою можливістю спробувати змагатись на міжнародному рівні та якісно представити свою команду на висококваліфікованому футбольному турнірі. Крім того, молоді спортсмени не тільки гідно представили Україну, а й пообіцяли наступного року повернутися за перемогою.

 

«Головна мета турніру полягає саме не в змаганні за перемогу, а в розширенні кордонів та сприянні міжкультурного діалогу. Граючи, спілкуючись, допомагаючи один одному, ми водночас отримуємо цінні знання, формуємо особисті цінності та набуваємо важливого життєвого досвіду. Саме участь у змаганнях такого формату є важливим кроком до амбітної та успішної молоді», Синиця Надія, представник Фонду Кличко.