Klitschko Foundation - 15!

13 серпня 2003 року брати Клички заснували фонд. Володимир Кличко розповів, як виникла така ідея і яким Klitschko Foundation є сьогодні.

Привіт усім! Мене звати Володимир. З дитинства з братом Віталієм у нас була велика спільна мрія – стати всесвітньо відомими боксерами. Ми боролися за неї, і кожен з нас одного дня відчув, як це, бути чемпіоном. Але життя таке багатогранне, що зупинятися на одних досягненнях не варто. Після перших наших великих перемог на рингу ми з братом розуміли, що за кожною з них стоїть підтримка. Підтримка батьків, тренерів, фанатів боксу, усіх, хто колись побачив у нас майбутніх чемпіонів. Ми знали, що віддячити зможемо, лише передавши цю віру і підтримку іншим. Разом з ним 15 років тому ми заснували Klitschko Foundation. 

З чого усе починалось? У 1998 ми створили фонд сприяння розвитку спорту, щоб підтримати талановитих спортсменів, досвідчених тренерів і ветеранів спорту. Почали з рідного для мене Броварського училища, де відремонтували боксерський зал. Училище досі дає старт маленьким спортсменам. Ось, наприклад, цього року ми підтримали реконструкцію вже гандбольного залу і вже цього вересня урочисто його відкриємо.

Згодом ми долучились до вирішення глобальних проблем – стали послами UNESCO і підтримали ініціативи UNICEF. Взялись допомагати відновлювати архітектурні та історичні пам’ятки української столиці, за що нам дали новий титул – “Меценати Києва”.

Участь у багатьох українських і міжнародних проектах дала нам зрозуміти, що вже час створити організацію, яка б постійно та на професійній основі втілювала соціальні проекти у стратегічно важливих сферах – спорті і освіті. Так 13 серпня 2003 року на карті української благодійності з’явилась благодійна організація Фонд братів Кличків.

Фонд, як справжній 15-річний підліток, вже кілька разів змінював свій імідж, спробував себе у різних напрямах - від спорту до екології та медицини, знаходив нових друзів і разом з ними втілював нові креативні ідеї. Він змінювався, та з кожним роком ставав все впевненішим у своїх діях. У 2013 фонд став родинним, адже нашу з братом благодійну діяльність тепер підтримують наші дружини і діти - наступне покоління сестер і братів Кличків. Так у фонду з’явилося нове ім’я – Фонд Кличко, а згодом й міжнародне – Klitschko Foundation.

Сьогодні починається 15 рік. Ми разом з командою фонду створюємо умови для нової генерації українців. Молодих людей, які беруть відповідальність у свої руки і розуміють, що саме вони є рушійною силою.

Як ми це робимо? За цей час ми виробили свою формулу. Ми відновлюємо спортивні школи для дітей і надсилаємо школярам спортивний інвентар. Встановлюємо спортивні майданчики, що вже стали місцем, де збираються громади найвіддаленіших міст і сіл, де проводять дозвілля сім’ї. Щороку проводимо літню школу для активних підлітків з усіх регіонів України. Підтримуємо студентів, які тільки на шляху до свого професійного покликання і даємо ідеям молодих геніїв бути почутими і втіленими.

Та найголовніше – ми об’єднали велику спільноту людей зі спільними цінностями, даємо їм натхнення повірити у неможливе і силу досягти його. Дякуємо, що залишаєтесь з нами!