#KFfighters Хочу, щоб ми всі відчували відповідальність за свої вчинки

Василь Теремта, проєктний менеджер, про суперсилу, улюблені місця в Києві та незвичні знайомства

Поки Ілон Маск підкорював космос, ми також запустили не одну ракету – наші менеджери не сиділи склавши руки. Серія інтерв’ю #Fighters – можливість дізнатись більше про наших «завойовників» та «завойовниць» проєктного онлайн-простору. Чим вони цікавляться, як надихаються на нові рішення в проєктах та про що мріють? Сьогодні знайомимось ближче з менеджером проєкту «Zero Waste School» Василем Теремтою.

Як тобі новий формат роботи?
Робота в онлайн-форматі дається досить важко, оскільки завжди є потреба у живій комунікації, а не лише у віртуальній. Попри всі виклики ми з командою все ж провели «Zero Waste School» – це був новий досвід, але думаю, що все вдалось. Я читав фідбек команд-учасниць, їхні пости в соцмережах, вони пишуть, що дуже задоволені цією можливістю, коли проєкт можна відвідати онлайн. Радий, що нам вдалось зберегти ефективність та враження.

З чого почалась твоя історія з фондом?
Мої стосунки з фондом почались з «Стажування 5.0» у 2017 році. На стажуванні я займався комунікаціями з боксерськими федераціями і проведенням міжнародного боксерського турніру. Мене привабила можливість реалізації ідей, які справді несуть велику цінність для суспільства. Ось вже третій рік я є частиною фонду і відчуваю, що наші зусилля приносять результати. Учасники розповідають про зміни у собі та суспільстві – і це дуже мотивує трансформувати проєкти, пробувати щось нове, щоб проєкт завжди змінювався і ставав ще більш цінним і цікавим для учасників.

Чому проєкти, над якими ти працюєш, важливі для суспільства?
Діяльність однієї людини може становити загрозу для іншої. Я ж хочу, щоб ми всі відчували відповідальність за свої вчинки. Хочу, щоб суспільство перейняло трішки альтруїстичного настрою та змогло відчути тих або те, що зараз потребує нашої уваги. На нашому проєкті ми якраз і вчимо, що дія кожної людини має вплив на все довкілля.

Чи траплявся з тобою такий момент під час роботи у фонді, який суттєво змінив цінності, погляди на щось?
У проєктах відбувається трансформація учасників. Вони втрачають страх перед тим, що здавалось їм недосяжним. Часом здавалось, що я володію надзвичайною здатністю:
вміння розпалювати в людях прагнення працювати й ставати кращою версією себе.

Тобі легко вдається абстрагуватись від робочих задач, чи по ночам встаєш з думкою про свій проєкт?
Перед проєктом можу і в ночі прокинутись або згадати щось, що мав зробити. Повністю абстрагуватись не можу, тому що з будь-якої ситуації або навіть просто перегляду фільму можна знайти те, що пригодиться в проєктній діяльності.

Чим займаєшся окрім роботи?
Цікавлюсь ініціативами інших організацій та бізнесу. Спілкуюсь з підрядниками та разом креативимо щось для проєктів. Часто хожу у книгарні, щоб надихнутись.

З ким би ти хотів випити кави? Чому з ним\нею?
Кава не є моїм улюбленим напоєм, але я точно почаював би з тим, з ким давно втратив зв'язок. Мені пощастило спілкуватись з багатьма людьми, які вплинули на мій світогляд. Так, у Вашингтоні я познайомився із пенсіонеркою, яка все життя працювала у New Your Times. Саме після знайомства та довготривалих бесід про Україну і про міжнародні відносини я вирішив передплатити це видання. Іноді я згадую нашу розмову і посміхаюсь, тому що саме вона відкрила у мені кохання до видань.

Яку пораду ти б дав собі-підлітку?
Вивчай більше іноземних мов і подай анкету на «Школу успіху». :)

Про що ти мрієш?
Про відсутність війн і єдність дій у боротьбі вирішення інших глобальних проблем.

Найкращий подарунок, який ти колись отримував?
Визнання проєкту «Zero Waste School» на міжнародній арені та отримання нагороди у номінації «Національний проєкт» від Energy Globe Awards (Відень, Австрія). Але це не зовсім подарунок, щоб нагороду отримати, необхідно долучити свої зусилля та підтримку команди, ось тоді і виходять найкращі подарунки, реалізовані спільними прагненнями.

Твоє улюблене місце в Києві? Що тобі найбільше подобається/не подобається у Києві?
Русанівка – це моє улюблене місце в Києві. Багато людей, коли дізнаються про те, що я живу на лівому березі, запитують мене: «Ого, тобі ж далеко добиратись на роботу? Там ж немає нічого для відпочинку і розваг». Тоді я вмикаю захисника лівого берега і розповідаю наступне:
По-перше, саме на лівому березі найбільша кількість дерев на одну людину.
По-друге, Русанівка розташована посередині, тому важко сказати, який це берег. :) До речі, це один із перших штучно створених намивних островів у світі.
По-третє, на Русанівці можна знайти багато можливостей круто провести час – тут тобі і канал, і фонтани з музичним супроводом, і сам Дніпро, і великий парк з цікавими закладами.
Найбільше не подобається в місті, напевно як і всім, екологія та стан повітря.