#історії2020 За тобою майбутнє!

Рибалко Лариса, учасниця пілотного проєкту “ProCharity” розповідає про розвиток творчої молоді, чому ГО мають бути прозорими та свій досвід участі у проєкті “ProCharity”

Три роки тому утворилася наша Березівська ОТГ, за цей період відбулося багато змін. Тепер ми маємо відремонтовані заклади культури та освіти, які опалюються, створена опорна школа, організовано шкільні автобуси. До цього дозвілля в громаді було не на найвищому рівні, та зараз ситуація покращилася. 

На хвилі активних змін менше року тому була створена молодіжна організація «За тобою майбутнє». У Березівській громаді вдосталь талановитої та активної молоді, і ми вважаємо, що її потрібно залучати до діяльності, варто лише трішки допомогти та згуртувати її. 

Взагалі я працюю в соціальній сфері, в центрі надання соціальних послуг, але робота в громадській організації мені неймовірно подобається, адже з молоддю працювати завжди цікаво. Підлітки молоді, креативні, активні. Від них ми заряджаємося енергією, надихаємося. 

Але, крім натхнення, ми стикнулися і з новими викликами. Як створити міцну команду? Як організовувати та реалізовувати власні ідеї та проєкти? Звідки взяти фінансування? Чи потрібно робити звіти про нашу діяльність?

Тож коли дізналися про проєкт “ProCharity”, то розуміли, що це буде корисно, так як наша організація була створена нещодавно і нові знання точно стануть у нагоді. Запропоновані теми нас зацікавили. Фандрейзинг і проєктний менеджмент це питання, які будуть корисні в нашій діяльності. Важливою темою я вважаю управління громадською організацією, адже саме ефективне керування процесами та командою допомагає створювати якісні проєкти. Уся інформація подана доступно та цікаво.

Також перед проєктом ми не звітувалися, але після тренінгу будемо організовувати ці процеси. Тепер ми вважаємо, що ГО важливо бути прозорою, тому що, по-перше, це структура, яка згуртовує громадськість і громадянам має бути зрозуміло, чим і як займається організація. Також це важливо для тих, хто співпрацює з цією організацією, наприклад, якщо ми подаємо грант, то грантодавці повинні бачити з ким мають справу, які проєкти реалізуються і на що витрачаються бюджетні кошти.

До тренінгу ми розпочинали робити молодіжний простір, але справи йшли не дуже вдало. Тепер, з новими знаннями, ми впевнено продовжимо роботу в цьому напрямку. Зараз ми створюємо сайт нашої організації, де можна буде дізнатися про нашу діяльність, а у майбутньому і відслідковувати бюджетні витрати. Проєкт надихнув нас вдосконалюватися, тож шукатимемо нові можливості для розвитку, а також створюватимемо їх, щоб формувати та виховувати талановиту молодь.

Цей досвід був цікавим для мене, як для працівника комунальної установи і після проєкту я планую зібрати інші громадські організації Березівської ОТГ (їх у нас 3) та провести лекцію з допомогою матеріалів та знань, які отримала, хочу донести інформацію до інших.