#історії2019 До змін в країні через покращення в громаді

Богдан Гальцев з Одеси цього літа взяв участь у проєкті Challenge Academy та організував свій локальний захід для підлітків. Команда фонду приїхала на Challenge Academy.Odesa, щоб підтримати Богдана, розпитати про зміни після проєкту та плани на майбутнє. Як пройшла зустріч — читай в інтерв’ю

Локальний проєкт Challenge Academy. Odesa відбувається в бібліотеці. Перед приходом гостей зал вже підготовлений, техніка налаштована, бейджі розкладені, а команда волонтерів налаштована на роботу. Богдан вперше готує подібний захід, проте в усіх діях відчувається впевненість та спокій, хоч щойно 2 спікери скасували виступи, а через годину мають приїхати журналісти місцевого телебачення для репортажу.

Перша зустріч Богдана та Аліни Олексюк, менеджерки проєкту, після повернення з Німеччини, звісно ж, сентиментальна та емоційна, хоч, напевно, не було й дня, коли б вони не спілкувались в чаті учасників. Але про плани на майбутнє та внутрішні зміни краще говорити вживу.

— Після повернення з Challenge Academy я дуже сумував за проєктом, мені не вистачало тієї незабутньої атмосфери, людей, які мене оточували, цікавих розмов, лекцій та воркшопів. Але в той же час я був схвильований, мою голову заполонили думки про те, як організувати свій проєкт, з чого почати, що взагалі робити. Так як це мій перший досвід організації таких заходів, то в якийсь момент здавалося, що вже прийшов кінець, нічого не вийде. Тоді на допомогу приходили учасники Challenge Academy, друзі, родина зі своїми порадами та підтримкою, а також слова “Fight for your dream”, які вже стали невід’ємною частиною мого життя. 

— Спочатку я знайшов приміщення та визначив дату і час проведення проєкту, потім почав домовлятися зі спікерами та шукати потенційних спонсорів, паралельно розкручував сторінку в Іінстаграмі та набирав учасників. Тема мого проєкту — «Навички XXI століття та як їх в собі розвинути». Я обрав цю тему, тому що без цих навичок досягати своїх цілей та ефективно боротися з викликами практично неможливо.

В програмі на день — розповідь Богдана про його досвід в Німеччині та метод F.A.C.E. the Challenge, який учасники вивчали на проєкті, лекція Аліни Олексюк про роботу в команді, лекції локальних експертів з профорієнтації і ораторського мистецтва та тімбілдинг від Наталі Другак, менеджерки з комунікацій.

Під час майстер-класу першого спікера дізнаємось, що двоє інших не прийдуть.

— У мене були грандіозні плани, тому не все здійснилося. На проєкті не було двох спікерів, довелося збільшити час на нетворкінг, але в результаті виявилось, що навпаки всі учасники зраділи, адже в них з’явилось більше часу для спілкування та фото.

За тиждень до проєкту мені прийшов лист від бібліотеки. Виявилося, що заклад не працює в день, коли в мене мав бути проєкт, і вони забули мені про це сказати. Звичайно, я трохи розгубився, але зібрав всі сили в кулак, згадав “Fight for your dream” та пішов домовлятися з керівництвом. Я їм пояснив всю важливість проєкту, те, що вже знайшов спікерів, учасників, і приїжджають гості з Києва та навіть з Німеччини. Врешті-решт нам вдалось знайти вихід з цієї ситуації. Головне — не панікувати!

Перехожі зупиняються біля вікна та спостерігають за дійством — не часто побачиш таке пожвавлення в суботу вранці, та ще й в бібліотеці. Гості Богдана швидко знаходять спільну мову і разом веселяться. Багато з них знали один одного раніше, тому з взаєморозумінням проблем не було. Приємно спостерігати, як кожен намагається  допомогти Богдану прибрати зал після кава-брейку, розставити стільці для вправи чи роздати матеріали. Поруч з Богданом весь цей час його мама, Тетяна Володимирівна:

— Ці підлітки інші, вміють приймати рішення і брати на себе відповідальність. Я допомогла перевезти всі речі сюди, все інше Богдан сам робив. Мені він лише розказував, як все проходить. Про проєкт Богдан дізнався від знайомих, коли був на іншому заході. Я тоді сказала: хочеш — подавай анкету, не дивлячись на те, що Challenge Academy проходив в Німеччині. Я з тих батьків, які завжди підтримують в усіх ініціативах. Він самостійний, тому мені страшно не було.

Після повернення Богдана я помітила, що йому все більше хочеться побачити щось нове, розвиватись, робити проєкти. Батькам підлітків хочу порадити навчитись вірити, довіряти своїм дітям. Не бійтесь відпускати і не треба з дитинства робити те, що дитина може зробити сама.

Під час останнього кава-брейку говоримо про плани на майбутнє.

— Після повернення я вирішив навчитися грати на гітарі та вивчити німецьку мову. А ще мрію створити власний бізнес. Я ще точно не знаю, в якій сфері він буде, але хочу, щоб це було щось новаторське та приносило користь людям. Також я планую пов'язати своє майбутнє з політикою та, звісно, хотів би обійняти найвищу посаду — стати Президентом України. Мої дідусь та бабуся були депутатами, тому, напевно, в мені є їхня лідерська кров, бажання змінювати країну на краще.

Вже роблю перші кроки — балотуюсь на пост президента школи, тому що в моєї команди накопичилась велика кількість ідей, які ми вже давно хотіли реалізувати. Ми б хотіли змінити ставлення нашої школи до екології та зробити життя учнів яскравішим.

Я раджу не боятися брати участь в різних проєктах, семінарах, тренінгах та інших заходах, адже це дійсно круто і не нудно: нові знайомства, корисна інформація, саморозвиток... А також Fight for your dream!

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

CHALLENGE ACADEMY

Міжнародний освітній проєкт для підлітків з України та Німеччини, які прагнуть навчитися ефективно боротися з викликами, стати екосвідомими й розвинути свої лідерські якості.

Детальніше про проект