#історії2018 Горіти своєю справою

У сучасному світі про навичку таймменеджменту годі й розповідати. Сучасна молодь має величезну кількість захоплень і ще більше мрій. Але як все встигати? Каріна Гевондян, учасниця Школи Успіху 2018 має свій секрет успіху: щиро захоплюватись тим, що робиш і долати всі свої страхи. Більше про це читайте в її історії.

Листопад-грудень — звично насичені місяці для Каріни, десятикласниці Куп’янської гімназії №1, що на Харківщині. Практично щовихідних у дівчини шкільні олімпіади. А ще чекає омріяного третього дзвінка від представників програми обміну молодих лідерів FLEX. Поміж тим організувала локальну «Школу успіху». Як усе встигати? Каріна пояснює на прикладі тих же олімпіад:

— Поки я ходила на змагання, бо так казала вчителька, результату не було. Все змінилося, коли сама усвідомила: це перспективно для подальшої освіти. Поки не загоришся справою, нічого не буде. А коли загоришся, то все не так і складно.

Цьогоріч дівчина подавала заявку на «Школу успіху». Хоч і ретельно перелічила всі свої досягнення — староста класу, учасниця літніх мовних таборів, викладачка англійської для молодших учнів, — хвилювалася. Мовляв, живе у маленькому містечку, можливо, не така активна, як інші кандидати. Проте після результатів відбору почала пакувати валізи.

А вже коли дівчина готувала локальну «Школу успіху», то подолала ще один страх.

— Раніше хвилювалася, коли доводилося розмовляти із незнайомими людьми віч-на-віч або телефоном. Але коли готувала проект, довелося переконувати підприємців спонсорувати його. Для цього належало зацікавити людину, пояснити їй користь проекту для міста. Так впоралася зі своїм викликом, — каже школярка.

У краєзнавчому музеї Куп’янська відібрані учасники слухали лекції запрошених спікерів, які розповідали про звички високоефективних людей, про лідерство, про можливості, які відкриває знання англійської.

Тепер групка найактивніших підлітків разом із Каріною обдумує, як облаштувати простір, де можна було б проводити дебати, лекції, перегляди відео з платформи TED.

У газеті гімназії, де навчається дівчина, вийшла стаття про її участь у проекті. Йдеться про те, що для самореалізації не достатньо самих лише знань. Каріна вчила англійську з трьох років, уже школяркою у рамках освітнього проекту допомагала опановувати цю іноземну молодшим хлопцям і дівчатам. Але лише сформувавши мету для себе, зрозуміла, як розвиватися далі, та перестала боятися. Наступного року дівчина допомагатиме знімати відео молодшим підліткам, які зацікавилися «Школою успіху». Бо вважає, що можливостями треба ділитися.