#історії2017 Успіх = талант + величезна праця

Falling Walls Lab Kyiv - це міждисциплінарна конференція для молодих науковців та стартапів. Вони мають можливість представити всьому світу свої ідеї в науковій, соціальній, виробничій та бізнес сферах. Історію успіху Олени Савчук читайте у інтерв'ю.

Я народилася у прекрасному Києві. Шалено люблю це місто. Отримала економічну освіту, а саме – державні фінанси. Працювала за спеціальністю, після – пішла в комерцію в аграрну сферу. З цього все почалося. У фінансах особливого креативу немає, тому відчувала потребу створити щось нове. Хотілося втілити власний проект – цікавий і корисний.  

На одному із професійних хакатонів я знайшла свою майбутню команду. Це був класичний приклад, як тематичні заходи об'єднують людей. Ми були із різних сфер: юристи, фінансисти, менеджери з продажу, маркетологи, інженери, IT-спеціалісти – ідеальне поєднання фахівців у команді. Два дні і дві ночі ми працювали над створенням ідей, які можуть бути інноваційними, вирішувати проблеми аграріїв.  Я багато спілкувалась з агрономами і розуміла, чого вони потребують на різних етапах. Наприклад, поливу, якщо прагнеш отримати хороший урожай. Потрібно не тільки сподіватися на дощ і опади, а й на додаткові надходження води. Irrigation System – важлива складова в кожному процесі агросфери.

Виникло питання: яке можна знайти альтернативне джерело води? Повітря! Процес конденсації  дуже простий, але ми запропонували автоматизувати його за допомогою сонячних панелей і розумного софту. Можна з гаджету повністю спостерігати, скільки води виробилось, який там рівень, які температурні показники – усе, що важливо для культури. Залишилось тільки створити реальну річ – перший Water Cloud UA. 26 березня 2017 року – це офіційна дата народження проекту. Тоді ми відсвяткували яскраво – перемогою на агрохакатоні. Це було визнання і божевільна віра усіх присутніх. Я досі щосекундно пам’ятаю момент, коли нас оголосили призерами. Ці емоції! У тебе повірили – це дуже цінно! Це стимул для того, щоб далі не зупинятися, розвиватися, іти вперед. Схоже на Falling Walls. Круто, коли у тебе є можливість пережити щось подібне.   

У нас проект шалено молодий і дуже складний для реалізації. На сьогоднішній день він існує без додаткових грантів і фінансування, але ми сподіваємось, що цей період у нас закінчиться доволі швидко. Як керівник, я несу відповідальність не за себе, а за проект. Якщо вже почала іти цією дорогою, то маю визначати пріоритети. Важливо свідомо на кожному етапі приймати рішення: ми рухаємось далі і віддаємо все проекту, або зупиняємось. Знайти фінансування важко, треба розумно вибудувати політику підтримки команди, щоб у всіх були сили дочекатися фінального результату.

Безліч міжнародних партнерів пропонували викупити патент, але тоді Water Cloud UA не був би українським. Зараз розумію, що не варто різко відмовлятись від таких пропозицій, але все-таки я прагну реалізувати проект тут. Хочеться залучити українських розробників, експертизу, інвесторів. Ми мріємо залишити технологію вдома. Вода – це глобальна світова проблема, її рішення потрібне всім, а наша команда може надати його якісно і вигідно економічно. Азія, Америка, Африка – усі страждають від нестачі чистої води. Water Cloud UA забезпечує кожного мінімум на 10 років!

Технологія, яку ми пропонуємо не інноваційна, але дешевша, ніж у наших конкурентів в Ізраїлі, Австралії, Штатах. За кордоном проблема води є гострою, тому там активно працюють над її вирішенням. Україна розташована у помірній кліматичній зоні, хоч із північних областей ми вже маємо запит на купівлю Water Cloud UA. Зараз у нас є список людей, які першими отримають продукт зі знижкою.

Ми звернули увагу українців на проблему з водою. Ця дилема вже є у світі, та у найближчий час з’явиться і на наших полях. Після виходу на міжнародний рівень плануємо зайнятись благодійністю – дарувати наші установки країнам третього світу. Потрібно думати не тільки  про комерційні речі. Приймати те, що всі ми люди і живемо на цій планеті. Ми маємо бути відповідальними за наступні покоління.

Water Cloud UA - це класична історія успіху, коли багато неочікуваних моментів посприяли реалізації проекту. Потрібні люди у потрібний час зустрілись разом і створили те, що змінить світ. Після першої презентації технології, зранку кожен учасник прокинувся з розумінням, що тепер несе відповідальність за свій проект.

Нещодавно наш проект відібрали на всесвітньовідому виставку у Мілані. Її суть – звернути увагу на проблему їжі, але цього року вони розширились і додали воду. Water Cloud відібрали із 30 проектів всієї Європи. Це честь для нас. Залишилось тільки знайти гроші на фінансування цієї поїздки. Ще ми запрошені на міжнародну виставку у Шанхаї, де будемо представляти сферу українських інновацій. У нас багато планів, усі перспективні. Головне, щоб вистачило ентузіазму, сили, терпіння і власного внутрішнього моторчика.

Після Falling Walls Lab Kyiv один шлях: вище і вище піднімати власну планку, працювати і розвиватись. У тебе виникає потужна відповідальність перед тим, що ти говориш і робиш. Це як окремий вид мотивації. Великий успіх, коли ти потрапляєш у десятку. Коли у трійку – це ще більш круто. А сама перемога – це величезна відповідальність, але і можливість вписати себе в історію не тільки Klitschko Foundation, а і України.

У майбутньому я б хотіла створити свій благодійній проект для дітей, обов’язково освітній і спрямований на розвиток особистості. Головна ідея – фінанси для школярів, але доступною і зрозумілою мовою. Прагну, щоб діти мали розуміння для чого і як потрібно платити податки, як вибудовувати стосунки між громадянином і державою. Це сприяє формуванню нового свідомого покоління. Хочу в ігровій формі знайомити дітей з важливими темами, щоб ці майбутні дорослі не були шоковані питаннями політики і економіки. Фіналом цього курсу була б презентація власної бізнес-ідеї. Я вірю, що такий проект потрібен.  

Історії успіху – це величезна робота, помножена на твої сили, багато розчарувань, велике терпіння і прагнення. Талант важливий, але успіх не складається тільки з одного таланту, це ще і величезна регулярна праця. Треба щодня ставити собі цілі і аналізувати їхнє виконання, це важко, але тільки так можна досягнути мети. Варто пройти шлях: впасти, піднятись, побігти, впасти, піти, не зупинитись. Не буває недосяжних цілей у того, хто бореться за свої мрії. Кожне наше падіння – це просто досвід, який ми отримуємо. Ще одна сходинка в нашому розвитку. Урок, який ти повинен розібрати на помилки, усвідомити і йти з цим багажем знань далі.