#історії2017 У житті, як у спорті: не можна стояти на місці

Старт до успіху - це програма з реконструкції та ремонту дитячо-юнацьких спортивних шкіл по всій Україні. Читайте інтерв'ю Каріни Байрак та Нуліни Шпак про перемогу у проекті та плани на майбутнє.

Мене звати Каріна. Я навчаюсь у Броварському спортивному училищі вже 5 рік, але гандболом займаюсь уже 11 років. Спочатку я займалась вокалом, але мій тренер запропонувала мені спробувати спорт. Поступово пропускала уроки музики, а потім і повністю перейшла у гандбол.

Мені приємно знати, що брати Клички вчилися в моєму училищі. Коли усвідомлюєш, що такі люди починали на тому ж рівні, що і ти, це дуже мотивує. Я теж хочу прославляти свій освітній заклад, місто, країну. Прагну у майбутньому сказати, що досягла цих вершин завдяки знанням, які здобула у Броварському училищі.  

Завдяки гандболу я – здорова, міцна, спортивна, у мене гарне тіло. Спорт розвиває всі фізичні якості, і не тільки фізичні – спритність і розумові здібності. Спорт мені допомагає в усьому: у мисленні, у кмітливості. Він грає вагому роль в моєму житті.

Зараз ми всією командою проводимо весь свій час у залі, тому що плануємо взяти перше місце на Вищій Лізі. Хочу випробувати свої сили на Олімпійських іграх, але зараз мій рівень ще недостатньо професійний. Це добре, бо маю чого прагнути.  Бути Олімпійським чемпіоном – мета кожного учня Броварського училища.

Для гандболісток зал – це другий дім, тому так важливо, щоб дах не протікав і було тепло, затишно, комфортно. Те, що це подарунок Klitschko Foundation – ще більше мотивує досягати нових висот. Зал після ремонту допомагає бути більш ефективною. Завжди тепло, не треба бігати 10 тисяч кіл, щоб нагрітися, щоб м'язи не рвалися. Дуже зручно і дуже красиво, приємно туди повертатися. Одразу хочеться бути крутими і в майбутньому допомагати іншим дітям досягати висот.

Маю цілі вивчитися, стати відомою спортсменкою, отримати необхідний досвід. Я вибрала спорт як сферу свого розвитку. Мені щодня необхідно займатися. Якщо зупинюсь, без освіти не буде світлого майбутнього. Мій тренер мотивує і допомагає йти вперед, дивитися на перспективу, не стояти на місці.  

Для мене важливо розвиватись всебічно і пізнавати світ. Нові країни, знайомства, культури, традиції – це надихає, навчає дивитися на будь-яку ситуацію під іншим кутом.

Боротися за свою мрію – це не складати руки після невдачі, продовжувати шлях. Моя мрія - не стояти на місці, хочу рухатися, рухатися, рухатися. Це як у спорті: без руху ти ніхто. У житті також.

Я Нелла. Вже протягом семи років я займаюсь гандболом. Якось тренер побачив у мені перспективного гравця і запросив розвиватися професійно. Мої батьки – спортсмени, але я не хотіла пов’язувати з цим своє життя. Та спробувавши один раз – більше ніколи не пропускала тренувань. Про Klitschko Foundation я знаю давно, тому що більшу частину життя в школі ми грали у брендованій формі, яку виграли у проекті «Посилка успіху».

Мене вражає сила волі братів Кличко. Я дивилась фільм про історію їхнього успіху, це неможливо забути, мотивує і надихає. Спорт грає важливу роль в моєму житті, це половина мене. Це здоров’я. Я отримую море задоволення від того, чим займаюся. Ти вчишся швидко реагувати, мислити, перемикатись. Вдосконалюватися мене надихає мій тренер, сім'я і команда. Кожен ділиться своєю мудрістю, наставляє на правильний шлях. Тренер завжди нагадує мені, що треба працювати більше, якщо хочу отримати крутий результат.

Моя першочергова ціль зараз – отримати перше місце у Вищій лізі серед жінок. А на майбутнє – стати олімпійською чемпіонкою, чого б це не коштувало. Я хочу її досягнути і знаю, що досягну. Варто постійно боротися з своїм головним ворогом – із собою. Виробляти силу волі і ставати кращою, аніж я була вчора. Тільки так можна стати першим.

Подарунок Klitschko Foundation – ремонт – кардинально змінив наше сьогодення. Тепер у залі завжди тепло. Це дає бажання тренуватися, а не швидше йти через холод. Тепер хочеться займатись і вдень, і вночі.

Боротися за мрію – це іти всупереч усьому, чого б тобі це не коштувало. Кров із носа, але потрібно цього досягнути.