#історії2017 Як життя почало вирувати

"Клич друзів - граймо разом" - це конкурс серед загальноосвітніх шкіл на встановлення спортивного майданчику. Проект об'єднує місцеві громади та популяризує активний та здоровий спосіб життя. Про те, як змінилося життя після перемоги Андрій Марківський та Іван Савчук розповіли у інтерв'ю.

Мене звати Андрій Марківський. Мені 35 років і я директор школи. Колектив у нас великий: 410 дітей і 57 працівників, тож працювати є з ким. Наша школа – це досить старе приміщення. Тому зал спортивний невеличкий, як середній клас, але для виконання вимог навчальної програми вистачає. Дуже пощастило з викладачами. Один – тренер, який працює з футбольною командою в спортивній школі, а другий – майстер спорту зі спортивної акробатики. Вони вміють зацікавити дітей, знайти підхід. Тому школярі у нас люблять різні активності.   

Про Klitschko Foundation я дізнався випадково, на мою пошту прийшов лист. Там розповідалось про діяльність цієї організації, що вже багато років реально допомагає школам. Порадилися з вчителями і вирішили брати участь в «Клич друзів – граймо разом!».

Коли встановили майданчик – життя почало вирувати. Та спокій у мене і у сторожів пропав:) Наш район не найбільш затишний, а діти займаються аж до темноти. А ще багато не з нашої школи приходять, мами з візочкам гуляють. У школі дві зміни, то й учнів на майданчику завжди вистачає. Дітям зараз цікавіше займатися, бо є нові тренажери, цілий комплекс. Це як потужна мотивація для них розвиватися і пробувати себе у нових фізичних навантаженнях. Учні стараються, отримують нові емоції, по-іншому починають дивитися на світ.

Враження, безумовно, позитивні. Ми раніше ніколи ніде нічого не вигравали, ні у спортивних, ні в інтелектуальних змаганнях, грантів не отримували. А тут нашу роботу за стільки років оцінила команда Klitschko Foundation. Одразу стільки людей звернуло на нас увагу. Приїхало телебачення місцеве, обласне. Стільки дзвінків отримували від інших шкіл і батьків, усі запитували, як нам це вдалося.  

Мені здається, цей проект дуже важливий. Великі міста і обласні центри забезпечені хоча б трішки, а в сільській місцевості дуже багато бідових шкіл. Маленькі населені пункти завжди залишають на потім, врешті-решт, батькам і вчителям самостійно треба шукати вихід із ситуації. «Клич друзів – граймо разом!» – унікальна можливість. Спільними зусиллями треба працювати, придумувати, реалізовувати.

Я Савчук Іван. Мені 40 років, я з села Вильховиць на Тернопільщині. Вчителюю у школі, викладаю фізкультуру 19 років. У нас урок фізкультури – це найкращий урок. Завжди, як замінюють якийсь інший моїм – діти радіють на всю школу. Ми нещодавно виграли інвентар у «Посилці успіху», добре, що Фонд дає такі можливості навчальним закладам. Що більше є інвентарю, тим легше залучити дітей до спорту. На своїх уроках я стараюсь навчати дітей всіх елементів футболу, баскетболу, волейболу. Перемога у проекті дає можливість дітям вийти з-за комп’ютерів на вулицю, розвинути себе у спорті, зайнятися здоровим способом життя.  

Взяти участь у проекті «Клич друзів – граймо разом!» нас надихнуло сусіднє село. Там школа раніше вже вигравала майданчик від Klitschko Foundation. Ми подали заявку, але я не вірив в перемогу.  

Наша школа вже 8 років активно бере участь і перемагає у різного рівня змаганнях. Я фотографую і знімаю відео на пам’ять. Це дуже допомогло у конкурсі! Адже у мене одразу був матеріал і свідчення нашої мотивації.  

З перемогою усе змінилось на краще! У місцевих магазинах з’явилось багато нового, бо окрім школярів спортом і дорослі зацікавились. Тепер завжди величезні черги, купа народу, цілі зграї. Навіть я особисто ніколи не цікавився тенісом, а тепер фанатію. Увесь вільний час тренуюсь. У нас майданчик – це така важлива локація, що свята проводимо біля нього.

Як дізнався про перемогу, думав, жарт! Ну як це ми і виграли? Але мрії здійснюються! Дуже вдячний за віру Фонду. Дякуючи цьому проекту, я сам став відеооператором, поки готував матеріал для участі. Усі знають мою теперішню філософію: рідко, коли є можливість перемогти, але це реально, Klitschko Foundation це доводить. Для багатьох такі конкурси – це можливість зробити собі дорогу в життя.