#історії2017 Боротьба за мрію як маніфест життя

Марія Бабій - учасниця "Школи Успіху" 2017. Це 10-денний освітній проект для соціально-активних підлітків, покликаний дати знання та навички ХХI століття від інноваційних українських та міжнародних компаній та організацій. Своїм досвідом вона поділилася з нами.

Я дізналась про «Школу успіху» по телевізору і в ту мить зрозуміла, що прийшла у цей світ із певною метою. Від проекту я очікувала набагато менше, але отримала набагато більше. Лекції, екскурсії – це був дуже крутий час. Я б хотіла провести ще таких 10 днів, але «Школа успіху» можлива лише раз. У майбутньому обов’язково буду ментором і прийду в офіс Klitschko Foundation як стажер.

На «Школі успіху» я навчилась бути відповідальною і самостійною. На проекті з нами не було ні батьків, ні родичів, які б могли про нас турбуватись. Ти сам мусив усе робити, використовувати навички тайм-менеджменту і усвідомлювати, що усе залежить від тебе. Відповідальність прийшла з реалізацією локальної «Школи успіху». Я не давала собі вибору: робити чи ні. Я мусила! Klithscko Foundation інвестували в мене ресурси і свою любов. Мій обов’язок – віддячити. Щоб реалізувати проект, потрібно багато волі і вміння не здаватись. Ми 10 днів перебували у процесі постійної мотивації, спікери ділилися своїми історіями і надихали нас почати створювати свою.

Після літа 2017 я не уявляю своє життя без людей, які завжди мене підтримують. Ми знайшли своїх однодумців і тепер точно знаємо, хто нас зрозуміє і допоможе. Це дуже важливо у житті. Моє сьогодні неможливе без команди Klitschko Foundation.  

Зараз у мене багато починань. Я відкрила свою компанію, яка займається створенням сайтів для бізнесу та рекламою. Зрозуміти, що я хочу працювати з маркетингом, мені допоміг випускник «Школи успіху 2016». У липні він записав відео для сторінки Фонду, де розповідав про свою історію успіху, бізнес і нове життя у Москві. Це надихнуло тоді мене. Зараз я починаю вивчати програмування і вже вдалося скласти свою власну маленьку гру. Моя першочергова ціль – вивести власну компанію в топ-10 України. Ще хочу зайнятися своїм стартапом, у мене багато ідей для мобільних додатків, треба тільки почати їх реалізовувати. Щоб усе встигати, я переключаюсь. Півгодини займаюсь однією справою, а наступні півгодини іншою. Головне у процесі залишатися результативною.

Моя внутрішня рушійна сила – це усвідомлення того, що я сама є рушійною силою усіх подій у своєму житті. Якщо нічого не робитиму, то усе буде стандартно: навчальний заклад і рутина, нічого особливого. Не досягну своєї мети і не зможу допомогти іншим. Моє життя залежить лише від моїх думок, дій та вчинків. Я володар своєї долі.  

Філософія «Школи успіху» - не тільки отримувати знання, а і передавати їх іншим. Об’єднувати людей і формувати свідоме покоління. Це був мій перший проект і часто хотілося здатися. Починалася прокрастинація і не хотілося нічого вирішувати, кудись іти і працювати. Увесь час доводилось боротися з собою, примушувати себе діяти. Наступного разу планую бути більш серйозною у цьому питанні. Як би не було тяжко, але що мене не вбиває – робить сильнішою.   

Я щаслива, що мені вдалося організувати власну «Школу успіху». Це було тяжко, безліч проблем з мотивацією і в учасників, і у спонсорів, і у моїх вчителів. Та коли на останній рефлексії кожен був щиро вдячний і готовий до змін – це неповторно. Я зрозуміла, що і надалі буду організовувати різні освітні проекти для дітей. Навесні я планую робити ще одну локальну «ШУ», а вже восени сподіваюсь, що це буде обов’язком когось іншого у моєму місті. Як амбасадор усім навколо допомогла подати анкети для наступного фондівського проекту. Я щиро вірю, що комусь із моїх друзів вдасться стати частиною Klitschko Foundation.  

Мої must-do для наступних учасників легко звучать, але не так легко виконуються, коли маєш з цим справу. По-перше, варто з усіма познайомитись. Важливо відповідально ставитись до зарядки зранку і нормально реагувати на зауваження. Ніхто не прагне розкритикувати тебе, прагнуть вказати на місце, над яким тобі необхідно попрацювати. І найважливіше – не боятися ставити питання спікерами! Я перші дні дуже нервувала і втратила свої шанси на спілкування. Щаслива, що завдяки роботі менторів зі мною, змогла вийти із власної зони комфорту.

Для мене «Боротися за свою мрію» - маніфест життя. Кожна людина має свою життєву ціль і треба досягнути її, незважаючи ні на що. Я помітила, що чим більше розповідаю людям про свої досягнення, тим більше бачу в їхніх очах скепсис. Вони вважають, що не можна так багато мріяти. Забувають, що наше життя залежить від нас. Фактори мого успіху – моя відповідальність. Коли у мене опускаються руки, я нагадую собі, що нікому нічого не вдається одразу. За успіхи треба боротись.  

Пройшов майже рік і ніби все вже сказано, але я ніколи не втомлюсь дякувати всій команді Klitschko Foundation за їхню віру в мене!