#історія2020 Як стажування розвиває навички

Цьогоріч до ком’юніті стажерів фонду приєднались Дар’я Малевка та Дар’я Шепетько. Обидві навчаються за кордоном, але це не заважає їм стажуватись в Україні. Зараз же дівчата у Klitschko Foundation займаються реалізацією власного проєкту. Як вони усе встигають і як працюють над проєктом — читайте далі!

 

Стажування у Klitschko Foundation та здобутий досвід: 

Дар’я Шепетько: «Стажування в Klitschko Foundation - це не тільки крута можливість здобути практичні навички у сферах маркетингу та проєктного менеджменту, а й шанс поєднати роботу з цінностями, які я поділяю. Хоча я навчаюсь за кордоном, але прагну розвивати освіту в Україні та допомогти підліткам реалізовувати їхні мрії. На початку мого стажування я разом з Дар’єю зробила дослідження українського ринку та сфери освіти. Як результат, ми зрозуміли, що існує «gap in the market» знань, які здобувають підлітки в школах, недостатньо для формування підприємницького мислення та здобуття бізнес-навичок. Зважаючи на те, що я незадовго до початку стажування закінчила курс з підприємництва, я загорілася ідеєю використати свій досвід та розробити проєкт для українських підлітків».

Дар’я Малевка: «Літнє стажування в Klitschko Foundation дало мені набагато більше, ніж я очікувала: досвід роботи, починаючи від планування та проведення інтерв'ю та закінчуючи створенням дизайну, знайомство та співпраця з командою Klitschko Foundation і здобуття інсайтів успішної групової роботи. Для мене це стажування стало можливістю використати свої знання та навички на практиці в середовищі української благодійної організації, і я безмежно вдячна за цей цінний досвід та щаслива продовжити співпрацю з фондом, реалізуючи спільний з Дар’єю проєкт».

Проєкт «Teenovation» як мрія розвинути бізнес-навички у підлітків: 

Дар’я Малевка: «Ще під час стажування Аліна Носенко дала нам з Дашею завдання, які в результаті призвели до запуску проєкту «Teenovation». Ми вважаємо, що розвиток бізнес-навичок стимулює креативність та впевненість в собі, виступає поштовхом для створення інноваційних стартапів, адже без елементарної бази створити корисний та успішний продукт чи послугу в рази важче. Крім того, школярі, отримавши базові знання з бізнесу, зможуть краще розумітися в світі професій та обрати потрібний напрямок чи індустрію для вивчення в подальшому житті. Та й звичайно, ця можливість дає підліткам шанс реалізувати себе та свої ідеї. 

А наш проєкт це така собі платформа для реалізації своїх бізнес-ідей та креативу, адже мало організацій подають знання з бізнесу школярам в доступний для них спосіб. «Родзинкою» нашого проєкту є те, що навчитися азам бізнесу можна починаючи вже з 8 класу. Крім того, проєкт «Teenovation» двомовний, що є унікальною можливістю для учасників покращити навички англійської та поспілкуватися з іноземними лекторами».

Дар’я Шепетько: «Наш проєкт про розвиток growth mindset (мислення зростання), прагнення мислити ширше та втілювати свої ідеї, незважаючи на труднощі на шляху до цілі. Підлітковий вік це період, коли особистість сповнена ентузіазму, саме цю енергію можна направити на реалізацію крутих інноваційних ідей. Для того, щоб втілити свої мрії та ідеї, підлітки мають знати, як їх реалізувати. "З чого почати? Як структурувати процес? Як знайти фінансування? Як презентувати (продати) ідею?" це основні питання, які виникають у підприємців-початківців, і, не знаючи на них відповіді, ми значно зменшуємо свої шанси на успіх або підвищуємо ймовірність помилок. «Teenovation» покликаний дати відповіді на ці питання. Загалом проєкт має два основні елементи це «hard» та «soft» частини. Перша стосується здобуття теоретичних знань та навичок за допомогою лекцій від провідних експерів підприємницької сфери, а друга мотивації та розвитку підприємницького мислення. 

Виклики в проєкті «Teenovation»:

Дар’я Шепетько: «Основний виклик це відсутність досвіду, адже це мій перший проєкт такого формату. У підготовці до «Teenovation» трапляються різноманітні ситуації, з якими ми ще не зіштовхувалися, але у нас є підтримка команди фонду, і ми швидко знаходимо відповіді на наші питання. Різниця у часових поясах постає іншим значним викликом, оскільки ми запрошуємо міжнародних спікерів і маємо підібрати оптимальний час для всіх. Але все це дуже крутий і безцінний досвід!».

Дар’я Малевка: «Ми намагаємося максимально прорахувати кроки наперед та запобігти проблемам. Мені у цьому є помічним досвід участі в інших проєктах, а також досвід стажування в комунікаційному відділі фонду. Ще дуже допомагають інсайти команди Klitschko Foundation і ми це дуже цінуємо».

Проєкт&Навчання - як встигати все:

Дар’я Шепетько: «Поєднувати все одночасно - це насправді ще один наш виклик. Складність полягає в тому, що у моєму в університеті модульна система лекції щодня, дедлайни щотижня та екзамени майже кожного місяця, тому я маю бути постійно залучена в навчальний процес. Робота над проєктом теж вимагає залученості та уваги до деталей, тому у своєму Гугл-календарі я детально планую час і на навчання, і на роботу, і на відпочинок. Саме тому мій тиждень заповнений різнокольоровими таймслотами».

Дар’я Малевка: «Поєднати навчання та проєкт не так легко, як це може здатись на перший погляд. Складність полягає в тому, щоб виділити час на всі завдання та виконати їх якісно. Здавалося б, що онлайн режим мав би звільнити багато часу, але мій розклад з цим не згоден: величезна кількість завдань в університеті, командні завдання, зустрічі, участь в студентській асоціації з підприємництва, організація бізнес-фестивалю, проведення першої 3-місячної програми менторства для підлітків та мігрантів з різних країн з організацією «YBIT», в якій я співзасновниця та менеджерка, і ще реалізація «Teenovation» з Дашею та Klitschko Foundation. Для ефективного планування часу користуюся електронним календарем та розписую дні буквально з 7 ранку до 23, а потім стрибаю з зустрічі на зустріч та з завдання на завдання. Звичайно хочеться встигнути все і всюди, крім основних проєктів. Зараз можливостей величезна кількість, але треба визначати пріоритети. Відчуття перфекціонізму іноді заважає, коли засиджуєшся до самої ночі пропрацьовуючи деталі. Але я впевнена, що в результаті якісна робота перетвориться на крутий готовий продукт проєкт з підприємництва для підлітків».

Командний симбіоз, або як дві Дар’ї знайшли онлайн-контакт одна з одною:

Дар’я Шепетько: «Хоча ми з Дашею не бачилися в живу жодного разу, ми успішно співпрацюємо. Я навіть не знаю, як це пояснити, але ми добре розуміємо одна одну, я б назвала це командним симбіозом! Довіра та постійний фідбек є основою нашої співпраці, і саме це допомагає нам розвиватися та покращуватися».

Дар’я Малевка: «Я вважаю, що в нас з Дар'єю дует: ми вміло співпрацюємо, розподіляємо завдання та знаходимося на одній хвилі. З Дашою дуже приємно співпрацювати: в неї круті ідеї та приємний характер. Думаю, завдяки фонду ми стали не лише партнерами, а й друзями! Чекаю зустрічі in real life!»

Навички, які допомагають в реалізації проєкту: 

Дар’я Шепетько: «Я щаслива, що пройшла курс з перемовин за Гарвардською методикою цієї весни навичка ефективної комунікації дуже допомагає в реалізації проєкту. А також можу відзначити, що навички тайм-менеджменту, планування та командної роботи, які мій університет допоміг мені розвинути, сприяють більш продуктивному процесу підготовки».

Дар’я Малевка: «Це цілий спектр навичок починаючи від проєктного менеджменту до стратегічного бачення проєкту, чого я навчилася в студентській асоціації з підприємництва у Франції. Важливо спочатку визначити цілі та напрям розвитку, а після вже братися за втілення ідей та мрій в життя. Я дуже рада можливості спробувати себе в реалізації проєкту, адже треба думати глобально та детально про всі аспекти, контролювати роботу асистентів, комунікувати з командою фонду, розподіляти обов'язки, рекламувати проєкт, готовувати менторів, відбирати учасників та все це робити злагоджено з Дашею та командою Klitschko Foundation».