#історія2020 Як стати кращим у своїй діяльності

Історія Ірини Галамай-Зенкер з Благодійного фонду «Даймо Надію» про те, як працівники сфери благодійності можуть розвиватись професійно

Хоча я маю юридичну та економічну освіту, моє життя тісно пов’язане зі сферою благодійності, а саме управлінням фонду «Даймо Надію», який був заснований у 2014 році. У той час в Україні не існувало такої світової практики, як надання паліативної допомоги дітям вдома. У цьому ми бачили велику потребу, не тільки матеріальну, а й інтелектуальну з боку батьків, і тому ми вирішили цю потребу задовольнити, створивши фонд.

Професійний розвиток є невід’ємною складовою роботи нашого фонду. Зважаючи на те, що в Україні немає спеціалізованої освіти в сфері неприбуткових організацій, ми здобуваємо теоретичні та практичні навички за допомогою курсів та різних програм. Крім того, теперішній світ мінливий, і щоб стати кращим у своїй діяльності, треба адаптуватися до нових умов та змінюватися. Участь у конференціях та програмах це ще й можливість знайти потенційних партнерів як і в Україні, так і за кордоном. Завдяки такій співпраці, наш фонд вже дізнався багато цінного з діяльності іноземних організацій. Для прикладу, стажування у Вроцлаві стало важливою складовою навчання та розвитку наших працівників.

Насправді, карантин став поштовхом до пошуку нових можливостей для розвитку: грантів та освітніх проєктів! Головне, що я винесла з проєкту «ProCharity» це те, що важлива зміна мислення, а саме переосмислення підходу до розробки наших проєктів. Тепер ми більше співпрацюємо з нашою аудиторією, щоб визначити реальну потребу, тому, окрім гуманітарних проєктів, ми хочемо впроваджувати й навчальні для батьків, які сидять вдома з дітьми. 

В цілому, у благодійності в Україні помітна позитивна динаміка! Якщо раніше благодійна діяльність була чужою і ворожою через брак інформації, сьогодні завдяки розвитку технологій ми маємо можливість розповісти населенню про нашу діяльність. У результаті, нас краще сприймають та підтримують.

Саме тому ми плануємо більше працювати в напрямку соціальної реклами, разом з батьками думаємо про запуск подкасту на актуальні теми, щоб своїм прикладом надихати не тільки Львівську область, а й всю Україну. Також ми розуміємо, що в Україні не вистачає літератури з напряму, в якому ми працюємо, тому ми хочемо перекласти книгу «Зі СМА на щодень» Кьяри Мастелли українською та поширити її серед лікарень та інших закладів. (СМА спінальна м'язова атрофія)

Карантин став поштовхом до втілення ідей, які були на етапі мрій!