#історія2020 Як школа та проєкти стають втіленням ідей і мрій

Марина Говрас, заступниця директора з виховної роботи ЗСО №17 м. Ірпеня, учасниця проєкту «Zero Waste School» 2020 року про участь у проєкті і плани на локальний проєкт

Я є саме тією людиною, яка обожнює свою роботу! Школа – це місце реалізації моїх ідей та втілення життєвих цілей, а саме піклування про дітей та їхній всебічний розвиток.

Наша школа завжди перебуває у пошуку можливостей і ми дуже зраділи, коли стали учасниками «Zero Waste School». Подібні ініціативи – це є розвиток, рух вперед та вдосконалення. 

Для участі у проєкті ми зібрали команду з дуже мотивованих викладачів та учнів, які, попри інтенсивний навчальний процес, протягом двох місяців вражали своєю креативністю та ініціативністю. Онлайн-формат не був суперлегким для нас, але навіть такий формат змушував нас з нетерпінням чекати лекцій щотижня, бо кожне заняття давало нам поштовх для генерування нових ідей, які ми відразу думали, як застосувати в нашій школі. 

З нашою менторкою відразу склались дружні відносини, ми постійно відчували підтримку з її боку, а ще завжди були цікаво переймати її досвід як учасниці проєкту «Zero Waste School» в минулих роках. 

Завдяки нашій плідній роботі, ми вже перейшли з етапу ініціації локального  проєкту до його розробки! До речі, «Zero Waste School» – це не перший екопроєкт, в якому ми взяли участь. Так, наприклад, сортування відходів в школі – це вже звичний процес для нас. Обдумуючи свій локальний проєкт в межах «Zero Waste School», ми вирішили проявити всю нашу креативність. 

Наш локальний проєкт – це створення настільної гри, метою якої є підвищення екосвідомості учнів та впровадження екологічного стилю життя. Ми плануємо інтегрувати нашу гру в навчальний процес, оскільки ми чітко усвідомлюємо, що екологія – наше майбутнє. Наш проєкт отримав неабияку підтримку від місцевої влади, що дуже мотивує працювати далі! 

Крім того, ми прагнемо активізувати місцеву громаду – саме з цією метою ми плануємо провести онлайн-тренінги. Очевидно, що для хорошого результату необхідно дуже довго працювати і брати на себе велику відповідальність. Споглядаючи за нашою командою і тими справами, якими ми займаємось, маю надію, що з часом до нас буде приєднуватись щоразу більше і більше людей. 

Зараз ми маємо багато планів і віримо, що ми можемо стати прикладом для наслідування!