#історія2020 Фізкультура — це покликання!

Лариса Балєва, учасниця проєкту «Посилка успіху» про те, чому вчителям фізкультури потрібно розвиватись і як це робить вона

Змагання, перші перемоги на районних конкурсах, туризм так ще в п’ятому класі я запалилась ідеєю стати вчителем фізичного виховання. Поставивши перед собою ціль, я почала боротися за свою мрію! Були і злети, і падіння, але я наполегливо рухалась далі, поступово ставала авторитетом не тільки серед однолітків, а й серед вчителів.

Сьогодні я пишаюсь тим, що я є вчителькою фізичного виховання, а також частиною шкільної команди психологічного супроводу, де я працюю з дітьми з особливими освітніми потребами. Також я щаслива, що я є саме сільським вчителем, що я працюю з місцевими дітьми! Для кожного я розробляю індивідуальний підхід, перечитую літературу, звертаюсь до колег за порадою і так знаходжу ключик до серця дитини. Не тільки дорослі, але й діти переживають труднощі, тому я намагаюся порозумітися з кожним, щоб потім допомогти їм розкритися та знайти їхню пристрасть! 

Успіх мого уроку полягає не тільки у наборі вправ, які я готую, а ще й в дружніх стосунках, які я будую з дітьми до і після занять. Я даю можливість дітям спробувати себе у ролі вчителя, який і залучає дітей у роботу, і слідкує за дисципліною, і ставить оцінки і це допомагає дітям сформувати характер. Мої заняття не лише спрямовані на фізичний розвиток, але й на емоційний. Кожен урок починається з того, що діти стають в коло та вимовляють по одній позитивній фразі про себе, що допомагає налаштуватися на продуктивну та успішну роботу.

Саме завдяки моїй учениці я дізналась про проєкт  «Посилка успіху». Тепер не тільки я надихаю своїх дітей, а й вони мене! Я з завзяттям вирішила подати анкету, бо усвідомлюю, що час від часу потрібно перезавантажувати своє мислення, відкриватися новим ідеям та вчитися нового. Наприклад, онлайн-формат став для мене викликом: то відсутній Інтернет, то технічні проблеми, але «вогник», який палає в моїй душі, не загасити. Крім того, постійна підтримка менторки Ірини мені допомогла справитися з усіма труднощами! А от психологиня Марина Мосьпан стала для мене взірцем: під час її лекції я зрозуміла, чого мені бракувало, і мій «вогник» ще більше засяяв.

Я переконана, що спорт в Україні потрібно розвивати, бо саме так формується повноцінна особистість! І тут роль вчителя дуже важлива, адже ми можемо прищепити дітям любов як до спорту, так і до самих себе. Звісно, потрібно бути прикладом, займатися самостійно, щоб учні бачили, що вправи можуть бути складними, але здійсненними. Тож я вірю, що довіра, рівність та дружба це ключ до успіху!