#історія2019 Спорт завжди зі мною

Це — Муравка Світлана, вчителька фізкультури з Чернігова та учасниця проекту «Посилка успіху». У нашому інтерв’ю вона розповідає про новий досвід та зміни в собі та учнях після проекту.

З самого дитинства я знала, що буду вчителькою фізичної культури. Сумнівів навіть не було. Зараз я маю значний досвід — працювала в дошкільній сфері, була інструктором з фізичної культури. Але в один момент зрозуміла, що треба розвиватися далі, тому пішла працювати до школи.

Робота вчителя важка, але те задоволення, яке я отримую від результатів, знайти не можна більше ніде. Мені подобається те, що подобається дітям. Тавтологія, але це правда. 

Цікаве спостереження — бажання дітей займатись спортом прямо залежить від вчителя. Якщо вчитель приходить на урок з поганим настроєм, то урок не буде вдалим і, навпаки, коли ти граєш разом з дітьми, то залучаються усі, навіть ті, хто мають певні обмеження або прийшли на урок без форми. І це дуже цінно, бо мотивує вчителя до розвитку.

Чудовою можливістю для мене стала участь у проекті «Посилка успіху». Насправді все сталося випадково. Я натрапила на конкурс в стрічці у Фейсбуці. Не повірила. Бо кому ми, вчителі фізкультури, потрібні? Люди здебільшого взагалі не сприймають фізкультуру як урок. Це більше розвага, яка жодної цінності не несе. Найгірше те, що переконати у протилежному важко. А тут цілий проект для таких, як я! В останню мить я заповнила анкету і відправила, не маючи надії на те, що пройду далі.

Тренінги стали найціннішою частиною проекту. Після 5-7 років роботи кожен вчитель зазвичай замислюється над питанням: «А який сенс моєї роботи?». Зізнаюсь, з кожним роком бажання та ентузіазм втрачається. Але коли випадає можливість взяти участь в таких  проектах, як «Посилка успіху», то всі ці сумніви перетворюються на жагу до роботи. А ще гарним стимулом є середовище. Тренінги дали можливість дізнатись про досвід колег з усієї України. Вони стали для мене чудовою мотивацією рухатись вперед.

Після продуктивних тренінгів я відразу ж організувала локальний проект та змагання. Теми, які я обрала для дітей стосувались правильного харчування та емоцій. Насправді учні спочатку з подивом сприйняли усе, бо зазвичай вчителі фізкультури про таке не говорять. Але я бачила, що їм це реально цікаво. Тепер я навіть на уроках можу на 5 хвилин відійти від рухової активності і розповісти учням про те, як потрібно дбати про своє здоров’я. Кажуть, фізкультура —  це лише вправи та ігри, але ж це також і знання про свій фізичний і стан.

Для мене «Посилка успіху» стала проектом, що змінив моє уявлення про типовий урок фізкультури та методи викладання. Я вдячна за можливість відчути такі зміни на собі, а також дякую за чудовий спортивний інвентар. Тепер уроки фізкультури в нашій школі дають можливість кожному учневі реально займатись спортом, а не просто «відбувати урок».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

ПОСИЛКА УСПІХУ

Освітній онлайн-проєкт для вчителів та вчительок фізичного виховання, який навчить методів ефективного викладання та допоможе залучити учнів і учениць до активного способу життя, занять спортом як в школі, так і поза її ...

Детальніше про проект