#історія2019 Моя мета — запалити любов до спорту в кожному

Скляр Наталія, вчителька фізкультури та учасниця проекту «Посилка успіху» розповідає про досвід на проекті, локальний захід і мотивацію.

Я — вчитель фізкультури, і працюю у двох навчальних закладах, де веду уроки для учнів як початкових, так і старших класів. Для мене не важливий вік чи стать дитини, моя мета — зробити усе можливе, щоб учні йшли на урок фізкультури із запалом в очах. Тому стараюсь не втрачати жодної можливості, щоб вдосконалити свою роботу. 

Декілька років тому я написала власну методичку для вчителів фізкультури, і приємно відзначити, що вона приносить користь іншим. Двічі брала участь в проекті «Клич друзів — граймо разом» від Klitschko Foundation, але переможцем стати не вдавалось. А цього року за 3 дні до закриття анкети я дізналась про ще один проект від фонду — «Посилка успіху». 

Проект зацікавив мене можливістю взяти участь в тренінгові, а ще таким чином я хотіла показати своїх учнів. І хоча ми малесенькі, але варті уваги, дуже великої уваги, тому що у нас теж є багато досягнень і ми маємо значний потенціал. Тому я вирішила заповнити анкету на «Посилку успіху».

Однією з умов цього проекту було надіслати відео. Тоді були вихідні, в понеділок вже дедлайн анкети. Часу для відео я вже не мала, і замість цього я розписала все, що я хочу, як я бажаю брати участь, які досягнення ми маємо, чого ми хочемо і очікуємо від проекту. На свій страх написала все, що я хотіла б відобразити у цьому відео і, розуміючи, що шанси на те, що мою анкету не те що відберуть, а лише розглянуть — 50 на 50. 

Яке ж було моє здивування, коли я дізналась про перемогу! Усвідомлення цього прийшло аж під час тренінгу. Виділити щось найцінніше з 3-денних лекцій важко. Спілкування з колегами, абсолютно нова інформація про психологію учнів, харчування, рекламу, спонсорів, практичні ігри, як-от петанк — все це в комплексі вплинуло на мої професійні навички. Під час уроків та підготовки до них я часто згадую поради, вправи і використовую знання та навички, які отримала за 3 дні.

Тільки-но я повернулася в Умань — відразу виступила на загальношкільній лінійці. Я, в футболці та жилетці від Фонду, розповіла своїм колегам, дітям та батькам про успіх нашої школи — перемогу в проекті «Посилка успіху».

Відразу організувала локальний проект. Це був період шкільного табору і для своїх учнів я провела заняття, де розповіла більше про правильне харчування і чому важливо займатися спортом. А після цього разом з колегами ми провели олімпійські змагання. Трохи пізніше ми взяли участь у міських спортивних змаганнях і, до речі, з 15 команд ми вибороли 3 місце! Це наша перша перемога після проекту «Посилка успіху», і ми сподіваємось, що далі на нас чекають ще більші успіхи.

Після проекту я зрозуміла одну цінну річ — для дітей треба бути психологом. Тренінги допомогли мені більше з психологічної точки зору подивитися на дітей та показали, як можна змотивувати учнів до занять фізкультурою.

Переконалась, що усіх дітей потрібно спонукати до спорту. Навіть якщо з першого погляду здається, що та чи інша дитина не має великих шансів на значні досягнення в спорті. У мене був учень, який став переможцем змагань з греблі на різних етапах, але передбачити цього не міг ніхто. Але це сталося! І я пишаюся тим, що змогла зацікавити дитину у спорті. А після проекту бажання розбудити спортивний потенціал у кожному зросло ще більше. Також я надихнулась на втілення нових методів та підходів, бо сучасні діти прагнуть цього, і вони готові до них.

Ми постійно в пошуках можливостей, бо знаємо нашу мету, з якою прокидаємось щоранку і йдемо до учнів — заохотити до спорту кожного учня.

Приємно, що після закінчення проекту ми, учасники, далі продовжуємо спілкуватися між собою. Цьому надзвичайно сприяє наш спільний чат у Телеграмі, де цінною інформацією діляться не лише учасники «Посилки успіху», але й працівники фонду. 

То чи можна казати, що проект закінчився? Ні! Він лише знайшов своє продовження в своїх учасниках.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

ШКОЛА УСПІХУ

Освітній онлайн-проєкт про навички 21 століття для підлітків, які хочуть стати змінотворцями у своїх громадах.

  • 10 проєктів вже проведено
  • 1426 дітей взяли участь
  • 313 локальних проєктів проведено
Детальніше про проект