#історія2019 Ламаємо стереотипи — залучаємо до спорту кожного

Якимова Марина, вчителька фізкультури зі Жмеринки та учасниця проєкту «Посилка успіху», розповідає про нові методи викладання, виклики під час уроків та реакцію учнів на нововведення.

Що таке фізкультура? Перше, що малює уява — стандартний урок, футбол-волейбол, нормативи… Але ця картинка точно міняється після участі в проєкті «Посилка успіху». 

Я випадково натрапила на анкету проєкту і довго сумнівалась, чи варто заповнювати. Але мій колектив підтримав і допоміг із заявкою. Оголошення моєї школи переможцем стало справжнім святом для мене! 

Тренінги оновили мене як вчителя і дали такий поштовх до втілення усіх моїх ідей, що по поверненню до школи я просто горіла бажанням організувати тренінги та змагання для дітей і поділитися з усіма новинками та методами викладання, про які розповідали спікери тренінгу. Разом з колегами ми внесли в програму корфбол, флорбол, закупили клюшки та фрізбі. На моєму локальному проєкті дітям було надзвичайно цікаво про все це дізнатися, то чому не робити це і на уроках?

Нову активність на уроці діти сприймають з подивом, а потім отримують таке задоволення, що часто продовжують займатись і на перерві. Звичайно, є учні, яких важко спонукати до спорту. Часто у їхніх батьків є упередження до занять і побоювання, що спортивна активність може зашкодити. Тому вони усіма способами стараються обмежити доступ дітей до занять. Дуже важко довести, що спорт, навпаки, допомагає. 

Ми з колегами над цим працюємо і намагаємось ламати стереотипи як серед батьків, так і серед учнів. Стараємось знаходити підхід до кожного. З дітьми потрібно бути на одній хвилі, хочуть посміятися, пожартувати — ми сміємось і жартуємо, а потім починаємо працювати. А проводити заняття тепер набагато приємніше, бо ми отримали посилку зі спортивним інвентарем! Насправді, вона не була основною метою моєї участі, але з таким сучасним та безпечним спорядженням працювати стало зручніше.

«Посилка успіху» не тільки розвинула мої професійні навички. Цей проєкт показав мені, що насправді таких можливостей для вдосконалення є багато. Тому зараз ми з колегами беремо участь у проєкті “Junior Z”, а ще хочемо започаткувати у школі чирлідинг. Я знаю, що у нас все вдасться, бо якщо робиш щось з любов’ю та докладаєш до цього максимум зусиль, то іншого результату не варто й чекати!

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

ПОСИЛКА УСПІХУ

Освітній онлайн-проєкт для вчителів та вчительок фізичного виховання, який навчить методів ефективного викладання та допоможе залучити учнів і учениць до активного способу життя, занять спортом як в школі, так і поза її ...

Детальніше про проект