Як за мрії дівчат боролися ментори

Розвиватися та досягати успіху значно ефективніше під чітким керівництвом наставника. Такою підтримкою на Школі успіху виступили десять активних дівчат-менторів. Впродовж усього проекту вони пліч-о-пліч працювали із командами, відкривали і розвивали потенціал кожної дівчини.

У кожного наставника є власний підхід, а оскільки вони працювали з  50 амбіційними та ініціативними дівчатами, заздалегідь спланована тактика просто необхідна. Тому в кожного із менторів був свій підхід до ведення рефлексій, план розвитку їхніх проектів. Це стосується і звичайних душевних розмов, де менторство як обов’язок проявляється найкраще. Адже на проекті дівчата змінюються внутрішньо. Із власними переживаннями, страхами боротися наодинці не тільки важко, а й безрезультатно. У вихованні дітей головне - щоб вони цього не помічали. Тому ментори вчасно мали розібратися у їхніх сумнівах і невпевненості, підхопити хвилю натхнення та скерувати її у правильне русло.

Про досвід теж варто згадати. Як долати труднощі у школі, непорозуміння із батьками, перші виклики та поразки на шляху до цілей – цьому ментори навчали дітей, коли ділились власними життєвими історіями. Вдалий приклад – завжди найкращий вчитель.

Моє життя до Школи Успіху – це життя типового студента, який намагається знайти себе, і для цього реалізовує свої знання, вміння і навички в різних проектах. Раніше я часто співпрацювала з AIESEC і Let’s Do It. Але на ШУ була своєрідна магія, якої не було ніде раніше - це очі дітей, які готові ділитися й отримувати максимум енергії й запалу. Фонд дав нам декілька лайфхаків, як не втратити вогонь у серцях учасників, але навчилася я це робити вже після невдач і успіхів. Діти допомогли мені почати вкладати зміст у кожне сказане мною слово, адже будь-яку дію ментора вони пропускали через себе. Я усвідомила, наскільки важливо вибрати одну конкретну справу життя і взяти відповідальність за своє майбутнє.

-Леся Лесів

Мене завжди цікавили іноземні мови й природа, цього літа я якраз закінчила КНУ ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Біохімія». Дізнавшись про те, що буду ментором цього року, з усіх сил намагалась нічого не очікувати, аби не розчаровуватись. Проте я точно знала, що хочу дати дітям – розуміння інших людей. Для мене ще пройшло занадто мало часу, щоб сказати, як саме мене змінила Школа Успіху, але я точно знаю, що цінні уроки отримала. Переконалась, що не варто оцінювати людей за першим враженням, а робота над собою – найважча. У пам’яті назавжди закарбувалось “no pain, no gain”.

- Олександра Сафроненко

До знайомства з Klitschko Foundation уся моя увага була сконцентрована на навчанні, але стажування 5.0 стало для мене «чарівним поштовхом» до дій. Я була людиною, для якої Школа успіху почалась як проект на папері. Я ще довго сумнівалась, чи податись на ментора, чи зможу навчити інших, чи буду прикладом. 10 днів переконали мене, що я змогла. Ми отримали впевнених у собі, дисциплінованих дівчат, які вміють працювати в команді. Школа Успіху відкрила в мені аналітика, навчила лаконічно говорити і правильно мріяти. Дякую Klitschko Foundation за віру у мене! 

-Катерина Павлів

До знайомства з Фондом моє життя крутилося навколо навчання й було доволі рутинним, тому захотівши змін - я почала з себе. Відверто кажучи, я не мала конкретних цілей для себе щодо цього проекту. Я хотіла допомогти, поділитися тим, що знаю, і просто спробувати себе у ролі наставника. Не можу сказати, що стала цілкоміншою людиною, але цей проект справді був повчальним не лише для учасників, а й для мене. ШУ навчила мене ладнати з людьми, задля утворення і збереження команди, навчила нести відповідальність за свої вчинки, які можуть змінити життя інших.

-Катерина Самборик

Мої батьки ніколи не обмежували мене рамками, саме тому я власноруч набивала шишки й досягала успіху, і те й інше подарувало мені неоціненний досвід. Моє минуле літо було занадто крейзі й складалось з американських вечірок і подорожей, але в ньому не було душі і людської філософії. Знайшла її цьогоріч на "Школі успіху". Для мене надзвичайно важливо ділитись досвідом, спілкуватись з майбутнім нашої країни й допомагати іншим ламати стереотипи. Тепер я навчилась обійматись і бути більш відкритою. Дякую за це Фонду і дітям. Урок #summer'17 - надихайся і надихай.

- Настя Прядун

Я прихильник активного способу життя і мова йдеться не тільки про фізичні активності, а й про ментальні. Розвиток і досвід відіграють для мене важливу роль в житті, саме тому я беру активну участь в громадському і соціальному житті.  Я знала, що на Школі Успіху отримаю те, що змусить не тільки дітей почати думати по-іншому, а й мене. Проект нагадав, якими ми були в 15, допоміг зруйнувати стереотипи про підлітків і додав натхнення для реалізації наших власних мрій. І не менш важливим є те, що я закарбувала собі одне правило: немає проблем, а є виклики, прийнявши які ти карбуєш міцну себе.

-Ксенія Скалецька

У моєму житті «Школа успіху» з’явилась ще давно, у 2013 році. І вже відтоді запустила цілу низку формаційних процесів. Моєю головною метою як ментора було створити справжню команду і причепити їй цінностті щедрості і вдячності, бо саме цього у свій час тут навчилась я. Бути щирою та не боятися приймати виклики - от що для мене «Школа Успіху».

-Марічка Надвернюк

До Школи Успіху за плечима я мала тільки 4 роки навчання в Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова, тому для мене було важливо спробувати себе в роботі з дітьми. Звісно, проґавити шанс стати кращою версією себе я не могла. Врешті-решт, додому після проекту повернулась Соня версія 2.0. Завдяки роботіментором я усвідомила, що хочу продовжити працювати з дітьми. Так, це важко, але це ще і нереально класно. Тепер я точно знаю, що до будь-якої людини можна віднайти правильний ключик.

-Софія Челнокова

До того, як долучитися до ШУ, я вже мала досвід роботи з дітьми - працювала аніматором. Хоча це був кардинально інший формат, порівнюючи з менторством. Знайомство з учасниками мене дещо здивувало, адже я не очікувала побачити таких дорослих і свідомих підлітків. Жодна людина не виходить з цього проекту такою, як прийшла. Зміни відбуваються у світобаченні, розумінні інших, усвідомленності, головне – у душі. Тут я вчилася чути себе і тих, хто оточує мене, критично мислити і дивитися на речі з різних перспектив, відчувати емоції ближнього, висловлювати  і контролювати власні, вірити в себе і свої мрії. 

-Марія Кацан