Як це — стажуватися в Klitschko Foundation?

Про це ми запитали в п’ятірки стажерок, які приєдналися до комунікаційного відділу фонду в березні. Вони працювали із соцмережами фонду та медіа, займалися комунікацією проєктів «Обрії майбутнього» та «Democracy Hub» і розповідали історії наших dreamers and fighters. Дівчата розказали про виклики, неочікувані відкриття та все, що потрібно знати майбутнім стажерам/кам фонду.

Про виклики

Цінність стажування в тому, що це платформа для вдосконалення, де можна помилятися, здобувати досвід та навчатися. Три місяці дівчата щодня приймали нові персональні виклики, тому що кожний день у фонді — шанс випробувати себе.

Віра Кондратюк: Klitschko Foundation комунікує із широкою аудиторію: підлітки, студенти, батьки, вчителі, інші благодійні організації, донори й партнери. Дослідити їхні інтереси, щоб створювати цікавий контент, було моїм викликом. Я провела багато часу за пошуком інформації, намагаючись краще зрозуміти ком’юніті фонду та сектор благодійності в Україні й у світі. Моїм іншим випробуванням була розробка нового проєкту фонду — «Dreamship», з яким я пройшла шлях від концептуалізації до планування і анонсування. Цю роботу я поєднувала із задачами з комунікацій, навчанням, написанням дипломної роботи та практикою в університеті. Як я усе встигла? Тайм-менеджмент і колосальна підтримка від менеджерок комунікаційного відділу! 

Юлія Котвицька: Челленджом для мене був вільний графік та завдання, які могли раптово з‘явитися, бо сфера комунікацій — це про швидку реакцію на нові обставини. Але я рада цьому досвіду, бо коли завдання «падає на голову», то я роблю його значно швидше і якісніше. Також важко було поєднати екзамени, підготовку до нових проєктів фонду та коронавірус, особливо у дні, коли температура дозволяла тільки піднятися з ліжка і зробити собі чай. Але наші менеджерки завжди ставились до всього з розумінням, за що я їм дуже вдячна!

Анастасія Шапоренко: Доки стажувалася у фонді, паралельно писала диплом, проходила практику на Громадському радіо, подавалася на роботу, пройшла 100 км Лікійською стежкою та стрибнула з парашутом. Усе спробуйте — досвід нереальний!

Анастасія Сенелюк: Найбільшим викликом став тайм-менеджмент. Часу вистачало, але треба було припинити відкладати все до останнього моменту. Креативні задачі, як от написання статей або постів, часто вимагають поступової роботи із переглядом результатів «свіжим оком». Тому я переносила такі задачі на ранок, коли ще повно сил і мотивації, і допрацьовувала їх в пізніше. 

Соломія Яременко: Для мене, як і більшості студентів, поєднання навчання та стажування — найбільший виклик. Тут варто враховувати специфіку мого університету: я маю три сесії на рік. Весняна сесія припала на стажування. На щастя, команда фонду постійно підтримувала нас, запитувала про те, чи комфортно нам, і йшла на зустріч. З цікавих задач-викликів для мене було дослідити LinkedIn і транскрибувати тексти. 

Про  найцікавішу частину стажування

На щотижневих зустрічах стажерки розповідали одна одній і менеджеркам комунікаційного відділу, чим займалися та які задачі хочуть виконувати надалі. Було захоплююче спостерігати, як нудне завдання для однієї запалює вогник в очах іншої. Наприклад, Віра не любила перекладати тексти, а Юля із задоволенням бралася за такі завдання. Через нові види діяльності дівчата дізнавалися більше про себе, визначаючи подальший курс стажування і формуючи уявлення своєї роботи мрії.

Віра Кондратюк: Мене захоплюють голоси брендів. Те, що організація — це ніби окрема особистість із характером та індивідуальністю. Ми вчилися бути впевненим і надихаючим голосом Klitschko Foundation, і це було надзвичайно цікаво. Далі хочу працювати у сфері brand communications.

Юлія Котвицька: Найцікавішою частиною було розпланувати свій час. Я страшенно люблю складати плани, а потім викреслювати зроблені справи. Коли ти поєднуєш навчання, волонтерство, онлайн-стажування і соціальне життя, то це дуже допомагає втримати певний баланс і впевнитися, що все зроблено.

Анастасія Шапоренко: З дев’ятого класу пишу тексти, з 18 років стала членкинею Національної спілки журналістів України, і скільки себе пам’ятаю — обожнюю працювати з текстами, особливо, якщо вони про людей. Менторки дослухалися до моїх побажань, я брала інтерв’ю в учасників «Обріїв майбутнього», «Democracy Hub», писала про команду фонду, створювала розсилки, анонси та пости.

Про неочікуване

Ще стажерки розповіли про уроки, досвід та навички, які не очікували отримати від стажування, проте дуже цінують.

Юлія Котвицька: По-перше, не відкушуй більше, ніж можеш з‘їсти. Тобто не бери на себе більше роботи, ніж ти справді можеш зробити. Закінчується все це сидінням за завданнями до ночі — перевірено. По-друге, не бійся ставити запитання, якщо щось не зрозуміло. По-третє, помилятися — це окей. Нічого страшного в цьому немає, адже завжди є підтримка з боку менеджерів та інших стажерок.

Анастасія Сенелюк: Неочікуваною стала навичка ставити запитання. З мого досвіду, люди часто соромляться запитати щось надто просте, навіть якщо це зробить фінальний результат значно кращим і зекономить час. Проте за стажування я зрозуміла, що в добре виконаному завданні зацікавлені всі, тому ніхто не відмовить у допомозі та роз’ясненнях.

Соломія Яременко: Ми допомагали із запуском платформи Impactum, що додало багато неочікуваних задач. Я навчилася транскрибувати відеозаписи для створення субтитрів, а це ой як непросто (для мене). Складала та аналізувала бази даних, і це теж був цікавий досвід.

Про навички, що знадобилися

Ми також з’ясували, які навички дівчата вважають найкориснішими для роботи в комунікаціях та в Klitschko Foundation. 

Віра Кондратюк: Для мене найпотрібнішим було вміння ефективно комунікувати. Хоч написання текстів і тайм-менеджмент були важливими, запорукою успішного стажування стали налагодження контакту і побудова довіри в онлайн-форматі. Це від комунікування внутрішнього стану і труднощів до діалогу в коментарях до Google-документу. У перші тижні не хотілося писати менеджерам «я не розумію», «я не встигаю» чи «мені не сподобалося завдання», але прозора комунікація найбільше допомогла побудувати позитивний досвід.

Анастасія Сенелюк: Навичка гуглити і знаходити креативні підходи до пошуку інформації була дуже важливою. Наприклад, пошукати комбінацію клавіш для того, щоб ставити наголос у Word займає кілька хвилин, а робота без цього знання була б довшою у кілька разів. Багато завдань вимагали пошуку можливостей, каналів публікації і даних про них, тому вміння правильно й по-різному формулювати свій запит ставало дуже помічним. До прикладу, складаючи базу регіональних медіа потрібно було підбирати різні ключові слова, шукати окремі райони областей, дивитись рекомендації схожих груп на Facebook, збирати посилання із сайтів, що агрегують новини і багато іншого.

Соломія Яременко: Найважливіше — вміння скорочувати і викидати непотрібні речення. Будь-яка діяльність вимагає сконцентрованості, а комунікації тим більше. Тому якщо плануєте спробувати себе в цій сфері, підготуйте своє терпіння та додайте дрібку спокою. І страва «комунікаційник(-ця)» готова!

Про подальші плани

Коли ми запитали дівчат про плани після стажування, зовсім не здивувалися, що відповідь однакова шукати нові можливості. За три місяці вони трансформувалися у впевнених dreamers and fighters. Стажерки вивчили свої сильні сторони, зрозуміли, що подобається найбільше, та зарядилися мотивацією рухатися далі.

Тож готуємося спостерігати за новими звершеннями випускниць стажування. Ми впевнені: буде цікаво!